ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Ιστότοπος www. IDIOGOMOSI .com και θεματικές κατηγορίες
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εσυ πολλα ξερεις . Ο κατασκοπος σου δουλευει φουλ μερα νυχτα εντατικα με υπερωριες . :o :o :lol: :lol: Εχω ετοιμασει μερικες γνησιες μαλλινες κερωμενες απο παλαιοτερη παραγωγη που τις ειχα κοψει μονος μου ,και στις δοκιμες στο σκοπευτηριο τους αφησε ολους με το στομα ανοικτο τι μπορουν να κανουν . ;) Την νεα παραλαβη δεν την εχω παρει στα χερια μου ακομα .Μολις τις παραλαβω θα τις κερωσω και θα εισαι μεσα και εσυ . ;) :D :D :D Υπαρχουν ομως φιλε ανθρωποι ιδιογομωτες παντογνωστες που δεν ξερουν τι μπορει να κανει η γνησια η μαλλινη ταπα ,και σταζουν φαρμακι στον Χρηστο .Σε αυτους ολους τους λεω οτι οποιος θελει τον παιζω ενα παιχνιδι ,αυτος με οποιαδηποτε ταπα ,η συγκεντρωτηρα θελει ,και εγω μονο με μαλλινη ,και να δουμε ποιος θα βγαλει καλυτερη και ποιο ποιοτικη τουφεκια στα 35 μετρα . Ολα τα πραγματα θελουν τον τροπο τους . ;) 8-) :D Το βασικοτερο απο ολα ειναι οτι φτιαχνουμε τα υλικα ιδιογομωσης μονοι μας με μερακι ,γιατι η ιδιογομωση ειναι τεχνη και μερακι . ;) :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Σημερα αγαπητοι φιλοι ειχαμε δοκιμες στον πινακα στο σκοπευτηριο με τον φιλο μας τον Χρηστο .Ενα σεταπ που δοκιμασα ηταν σε κοντρα δοση με την PSB1 το οποιο ηταν φοβερο σε ταχυτητα και συγκεντρωση .Αυτο το σεταπ μου εβγαλε ταχυτητα μετρημενη στα 490 αντι 400-420 που ειναι συνηθως τα νορμαλ φυσιγγια αστερι πεντασταδιακο .Να σκεφτειτε οτι τα νουμερο 8 σκαγια ειχαν λιωσει επανω στον πινακα απο την δυναμη κρουσης .Στα 35 μετρα μου εβγαλε κυκλο τουφεκιας 60 εκατοστα . :o Το σεταπ ηταν καλυκας 68,5 με 2000 καψουλι PSB1 1,80X26 γραμ σκαγια νουμερο 8 με συγκεντρωτηρα GT 24 και κλεισιμο αστερι . Ενα αλλο παλι που δοκιμασα ηταν σε χαρτινο καλυκα παλι με PSB1 με συγκεντρωτηρα και κλεισιμο αστερι πεντασταδιακο και αυτο ,και εβγαλε στα 35 μετρα διαμετρο τουφεκιας 70 εκατοστα με αψογη διασπορα .Αυτο το χαρτινο ηταν 67αρης καλυκας με 2000 καψουλι 1,65χ31 γραμ σκαγια νουμερο 9 και συγκεντρωτηρα GIOVANNI και κλεισιμο αστερι .Οι δοκιμες που εκανα ηταν με οπλο BERETTA 682 SPORTING με 3 αστρα τσοκ μαμα .Οποιος μπορει ας τα δοκιμασει . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από pericles »

Δέν την εχω δοκιμάσει την Psb1 αλλά νομίζω οτι αυτή η ταχύτητα μόνο για σκοπευτήριο κάνει σε δισκάκια πέρα απο 35-40 μέτρα γιατί σε κυνήγι τα σκάγια σε νορμάλ αποστάσεις διαπερνούν το θήραμα αυτό συνεχίζει την πορεία του και πέφτει αργότερα χωρις να το δείς. Αυτό μου ετυχε τον περασμένο Αυγουστο στις φάσες αλλά εφτυχώς ήτανε ενα παιδί που μας πήρε και κτυπούσε αυτός μετά απο μένα και τα έπαιρνε. αυτό συνέβηκε σε διάστημα μισής ώρας σε 4 πουλιά.
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τα σεταπ που δοκιμαζω Περικλη ειναι για ολα τα γουστα .Οντως αυτο το σεταπ με την κοντρα δοση να μη ειναι για κοντα ,αλλα για μακρυα .Αυτη η τουφεκια ειχε για πλακα αλλα 20 μετρα ωστε να κανει τον κυκλο των 80 εκατοστων .Ρωτησε τον Χρηστο να σου πει οτι με που τραβηξα την σκανδαλη τι εγινε .Συνολικα δοκιμασα 5 σεταπ διαφορα και ολα ηταν αριστα με την PSB1 παντα .Αυτη την πυριτιδα δεν την ειχα δουλεψει ποτε μου ,και τωρα στις δοκιμες βλεπω οτι ειναι πολυ καλη σε οτι σεταπ και να στηνω .Ακομα και με την γνησια μαλλινη ταπα [παραγωγης μας]που δοκιμασα βγαζει πολυ καλη τουφεκια . 8-) Στα δισκακια που εριξα μερικα με την κοντρα δοση [γιατι τα δοκιμασα οχι μονο στον πινακα ]τα εκανε σκονη ακομα και στα 30 μετρα .Μου ελεγε ο Χρηστος που ηταν διπλα μου και εβλεπε ,οτι τα δισκακια αφου τα εκανε σκονη με το μπαμ μετα εβλεπε τον συγκεντρωτηρα στον οριζοντα .Ξεχασα να γραψω οτι η δοκιμη εγινε με θερμοκρασια 10 βαθμους ,για αυτο αλλωστε πηγαινουμε πρωι πρωι και οχι το μεσημερι που η θερμοκρασια ειναι 20 +βαθμοι . 8-) Οι δοκιμες στα σεταπ που στηνω συνεχιζονται ......και παντα μιλαμε για ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ . Υ.Γ.Με παιρνουν τηλεφωνο φιλοι και με ρωτανε για μαγκνουμ σεταπ .Σε αυτα δεν μπορω να βοηθησω γιατι δεν εχω ασχοληθει ποτε και ουτε με ενδιαφερουν και ασχολουμαι .Τα σεταπ που δοκιμαζω ειναι το πολυ μεχρι τα 34 γραμ σκαγια . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Σημερα δοκιμασα στο σκοπευτηριο ενα σεταπ με την πυριτιδα AQUILA τουλαχιστον 30 χρονων που μου εδωσε λιγη ενας φιλος μας .Τη γεμισα σε ρετρο καλυκα 40 χρονων ΕΠΚ με 6,45 καψουλι με υψος καλυκα 67 χιλιοστα με 1,60 χ30 γραμ νουμερο 9 σκαγια με ρελι και χαρτακι στα 35 μετρα στον πινακα και μου εβγαλε αριστη τουφεκια . Η ουδετεροτητα σε αυτο το σεταπ ειναι η παλαιοτητα της πυριτιδας του καλυκα και του καψουλιου .Απλως το εγραψα γιατι ειναι παλαια η πυριτιδα, το καψουλι,και ο καλυκας, και ολα λειτουργησαν αψογα,απο την στιγμη που τα υλικα μας ειναι καλα αποθηκευμενα δεν υπαρχει κανενα προβλημα . 8-) Οι επομενες δοκιμες θα γινουν με την περιφημη πυριτιδα MULERITTE που μου την εδωσε ενας πολυ καλος φιλος μας απο το ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ που τον ευχαριστω πολυ ,μαζι με δυο αλλες και αυτες πολλων χρονων πυριτιδες και που σημερα δεν υπαρχουν στο εμποριο γιατι αυτες πρεπει να ειναι τουλαχιστον 40 χρονων . Ειναι απολαυση για τους γνωστες ιδιογομωτες να δουλευουν με αυτα τα υλικα . ;) 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

Νικολα για πες μου εαν θες σε παρακαλω , τωρα που θα μου δωσουν τον ιουλιο δικανο αγλικο χ μαρκας , που ολα ειναι με 65 αρες θαλαμες τι σεταπ σε αστερι με 65 καλυκα να φτιαξω , γιατι για ρελι ξερω , αλλα αστερι δεν ξερω , πχ ενα σεταπ με MB 32 σε καλυκα κομενω στα 68,50 με CX2000 1,65 X32 αστερι θα μπορω να το γεμισω το ιδιο και σε 65 καλυκα , αλλα με ποιο χαμηλο συγκερωτηρα , η οχι , και εαν δεν μπορω τοτε τι θα αλαψω , η καλυτερα να γεμιζω σε 65αρες θαλαμες μονο ρελι με 65 αρια φυσιγγια
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

εχει και αρκετα με δαμασκινες κανες νομιζω 6 οπλα , αυτα θα τα αποκλισω , θα του πω θελω οπλο να μπορω να ριχνω , τι να το κανω οπλο με δαμασκινες κανες αξιας 5 και 6 χιλιαδες ευρω που θελει φυσιγγια με μαυρη καπνιστη πυριτηδα που δεν υπαρχει , προτιμο οπλο εστω και 1000 και 2000 ευρω , αλλα να μπορω να το χαρω στο κυνηγι , και να ριχνω τα δικα μου φυσιγγια , γιατι εαν δεν ειμουν ιδιογωμοτης τοτε θα επρεπε να το παω στον οπλουργο , για να μου κανει της 65αρες θαλαμες σε 70αρες , οπως ενας φιλος μου που πηρε ενα νταρνιε με 65αρες θαλαμες
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 02 Απρ 2023 20:21 Νικολα για πες μου εαν θες σε παρακαλω , τωρα που θα μου δωσουν τον ιουλιο δικανο αγλικο χ μαρκας , που ολα ειναι με 65 αρες θαλαμες τι σεταπ σε αστερι με 65 καλυκα να φτιαξω , γιατι για ρελι ξερω , αλλα αστερι δεν ξερω , πχ ενα σεταπ με MB 32 σε καλυκα κομενω στα 68,50 με CX2000 1,65 X32 αστερι θα μπορω να το γεμισω το ιδιο και σε 65 καλυκα , αλλα με ποιο χαμηλο συγκερωτηρα , η οχι , και εαν δεν μπορω τοτε τι θα αλαψω , η καλυτερα να γεμιζω σε 65αρες θαλαμες μονο ρελι με 65 αρια φυσιγγια
Νικολα τα 68,5 δεν μπορεις να τα ριξεις σε 65αρες θαλαμες .Απο 67 και κατω μπορεις να ριξεις με ασφαλεια .Τωρα εγω ολα τα φυσιγγια που ριχνω με το δικο μου οπλο που εχει 65 θαλαμη ειναι παραδοσιακα με ρελι και χαρτακι κομενα στα 65 χιλιοστα .Σε αυτες τις θαλαμες μη ριξεις φυσιγγια με πανω απο 32 γραμ σκαγια ,γιατι κλωτσαει περισοτερο απο τα αλλα οπλα με π.χ με 70 θαλαμη .Γεμισε επι το πλειστον μαλακες τουφεκιες για να το ευχαριστηθεις .Αν θελεις να γεμισεις με αστερι μπορεις αλλα θα πας ποιο χαμηλα την πυριτιδα π.χ με την ΜΒ32 αντι 1,65 χ32 εγω θα σου ελεγα να πας στο 1,55 χ30 με συγκεντρωτηρα σε αστερι στα ψιλα σκαγια για ζεστη .Επειδη ειναι παλαια οπλα μη τα επιβαρυνεις με,, γεματα,, σεταπ ωστε να εχουν περισοτερα χρονια ζωη ,και χωρις να κουνησουν τα κλειδια του .Εγω γεμιζω με S4 σε 1,40 χ30 γραμ σε 65 αρη καλυκα κομενο με τσαμακι ,η με χαρτακι και μου βγαζει πολυ καλες τουφεκιες .Ολα αυτα τα οπλα εχουν στενους αυλους 18,1 18,2 αντε μεχρι 18,3 το πολυ ,και οι ποιο βαριες γομωσεις θα σε κλωτσανε .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ευχαριστω , με την MB32 στο 1,55 χ30 αστερι θα μπορω σε σε καλυκα 65αρι να το γεμισω , και ναι πανω απο 32 γραμμαρια δεν προκειται να γεμισω , γιατι απο οτι ειδα γραφουν πανω στης κανες ενα και ενα ογδωο , που σημαινει μεχρι 32 γραμμαρια , τωρα την S4 και SIPE που θα μπορεσουμε να την βρησκουμε , και δεν εννοω για λιγο , αλλα για συνεχεια , και ουτε θελω να κανω το σπιτι μπαρουταποθηκη , μην τυχεον και δεν ξανα βγαλουν
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ναι, για αυτο σου γραφω Νικολα μη ριχνεις πανω απο 32 γραμ σκαγια με αυτα τα οπλα .Πιστευω SIPE και S4 θα ξαναφερουν ,αλλα ποσο θα την εχουν παει στην τιμη . Πιστευω οτι η ελλειψη ειναι τεχνητη για να αυξησουν τις τιμες οι μεγαλοεισαγωγεις . ;) 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Χθες στο σκοπευτηριο δυο φιλοι μου που ασχολουνται με τα μικρα διαμετρηματα δοκιμασαν την πατεντα μου με φυσιγγια διασπορας [αυτα που εχει ονομασει ο Προεδρος μας ,,δολοφονους,, στις μπεκατσες ]και τους αφησαν με το στομα ανοικτο .Οι δοκιμες εγιναν απο διαμετρηματα 16,20 ,και 36 .στα 20 μετρα στον πινακα με αριστη κατανομη .Ειναι αλλη μια πατεντα δικου μου σχεδιασμου εδω και πολλα χρονια ,ωστε και τα,, μικρα ,,διαμετρηματα να εχουν φυσιγγια διασπορας απο την στιγμη που στο εμποριο δεν υπαρχουν τετοια υλικα . ;) 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από pericles »

"Αρχισες να Ασχολήσε και με τα μικρά Γέροντα που τα είχες ξεχΕσμένα :?: :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Με τα παντα ασχολουμαι εγω ,αλλα σαν το cal 12 δεν ειναι κανενα . 8-) ;) :D :D :D :D Κατα αναγκη ασχοληθηκα γιατι μερικοι φιλοι ,που δεν βαζουν μυαλο :o εξακολουθουν να αχολουνται με αυτα τα μικρα διαμετρηματα ,και μου ζητανε να τους πω το τροπο για να κανουν φυσιγγια διασπορας αφου δεν υπαρχουν στο εμποριο υλικα .Τι να κανω και εγω ? :D :D :D :D Παντως η πατεντες αυτες θελουν υπομονη ,ορεξη ,και μερακι για να εχουμε πολυ καλο αποτελεσμα . ;) 8-) :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Σημερα το πρωι καθησα και διαβασα απο περιεργεια τι γραφουν σε διαφορα σαιτ που ασχολουνται με την ιδιογομωση .Λοιπον φιλοι θα με κανουν αυτοι οι ανθρωποι που λενε οτι ειναι γνωστες της ιδιογομωσης ,να ξεχασω αυτα που ξερω τοσα χρονια ,που ειναι πανω απο 60 χρονια στην ιδιογομωση .Το τι βλακεια γραφουν οι ,,παντογνωστες ,,δεν περιγραφεται .Αυτοι πανε κοντρα στους νομους της φυσικης ,και οπως ελεγε ο συγχωρεμενος ο πατερας μου οτι οι ,,φελλοι παντα επιπλεουν,,. 8-) ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΦΕΛΛΟΥ . Οι φελλοί επιπλέουν, οι αξίες αναδεικνύονται. Τι γίνεται όμως όταν οι φελλοί πλασάρονται ως αξίες; Σε μια χώρα όπου «οι φελλοί επιπλέουν», η μόνη επιβεβλημένη αντίδραση είναι το δημόσιο ξεβράκωμα. Όλοι νιώθουμε αυτολύπηση συχνά αλλά από κει και πέρα υπάρχει ελεύθερη βούληση.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Διαχειριστής ιστοσελίδας
Δημοσιεύσεις: 1376
Εγγραφή: 30 Αύγ 2021 16:04

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Γέροντα, ότι και να κάνουν, ότι και να λένε, εμείς τους διδάξαμε τα περισσότερα πράγματα, απλά πράγματα!!! 8-)
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Και που εισαι ακομα Νικολα .Δοκιμαζω σεταπ με τον Χρηστο τον Λαμπρου, που κτυπα τα 80 μετρα με συμβατικη γομωση .Ευτυχως που εχω και θεατες μαζι μου ,γιατι για καποιους ειναι εξωπραγματικα αυτα τα μετρα .Αλλα τι να γραψω ,για να μου σκοτιζουν τον ερωτα οτι δεν βλεπουν την τσιχλα σε αυτα τα μετρα ,λες και η τσιχλα ειναι το μονο θηραμα ? Αρκετα σε εχουν ,και με εχουν ληστεψει ,και κανουν τον εξυπνο μετα .Οταν μιλουσα εγω για το σιμιγδαλι ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ πριν 10 χρονια ειχα ειρωνεια .Τωρα μεγαλη εταιρεια φτιαχνει φυσιγγια με σιμιγδαλι ,και το παρουσιαζει δικη της πρωτοπορειακη πατεντα . 8-) ΑΥΤΑ .Υ.Γ .Δεν μιλαω για τους αγαπητους και αδερφικους φιλους μου που κανουμε πλακα μεταξυ μας .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Διαχειριστής ιστοσελίδας
Δημοσιεύσεις: 1376
Εγγραφή: 30 Αύγ 2021 16:04

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Και πόσες από τις πατέντες του Μιχάλη του Τσιγαδά πήρανε και τις πλασσάρουν δεξιά και αριστερά και πόσες άλλες γνώσεις πήρανε και παραμυθιάζουν το κόσμο και πάει λέγωντας, αλλά δε πειράζει, πάντα η αλήθεια στο τέλος βγαίνει στο φως και μαζεύονται άτσαλα μερικοί-μερικοί και έπειτα ψάχνουνε λαγούμια 8-)
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 24 Οκτ 2023 19:52 Και που εισαι ακομα Νικολα .Δοκιμαζω σεταπ με τον Χρηστο τον Λαμπρου, που κτυπα τα 80 μετρα με συμβατικη γομωση .Ευτυχως που εχω και θεατες μαζι μου ,γιατι για καποιους ειναι εξωπραγματικα αυτα τα μετρα .Αλλα τι να γραψω ,για να μου σκοτιζουν τον ερωτα οτι δεν βλεπουν την τσιχλα σε αυτα τα μετρα ,λες και η τσιχλα ειναι το μονο θηραμα ? Αρκετα σε εχουν ,και με εχουν ληστεψει ,και κανουν τον εξυπνο μετα .Οταν μιλουσα εγω για το σιμιγδαλι ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ πριν 10 χρονια ειχα ειρωνεια .Τωρα μεγαλη εταιρεια φτιαχνει φυσιγγια με σιμιγδαλι ,και το παρουσιαζει δικη της πρωτοπορειακη πατεντα . 8-) ΑΥΤΑ .Υ.Γ .Δεν μιλαω για τους αγαπητους και αδερφικους φιλους μου που κανουμε πλακα μεταξυ μας .
Βλέπω ότι εισαι ενημερωμένος τι γίνεται στο φατσοβιβλίο ;) :) :D :D :D Αυτοί που δεν βλέπου την τσίχλα στα 60 μέτρα ειναι αυτοί που ειπανε οτι με την διόπτρα αυξάνεται το βεληνεκές του όπλου :) :D :D :D
Και που εισαι ακόμη να διαβάζεις :) :D :D :D Κάπου προχχθές ενας έγραψε απο που μπορεί να αγοράσει πυρίτιδ@ για αν τρυπησει ενα βράχο και να τον ανατινάξει :x :x :oops: :oops: :oops:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Περικλη μου ,ολοι αυτοι οι ασχετοι ειναι η αιτια που τραβαμε ολα αυτα .Ειμαστε σε μια Χωρα που οι ασχετοι ,και οι πουστηδες σε ψυχη και σωμα ,επιβαλουν το στραβο και το αναποδο .Παρε παραδειγμα τα βρωμερα Μ.Μ.Ε και τον Πολιτικο βιασμο καθε μερα και τι προσπαθουν να επιβαλουν για να καταλαβεις την ξεφτιλα που εχουμε σαν Χωρα και σαν Λαος .Που ειναι οι πυριτιδες? Δυο τρεις υπαρχουν ολες και ολες ,απο 30 που υπηρχαν και μεσα σε ενα χρονο αυτες οι δυο τρεις εχουν αυξηση 100/100 στις τιμες τους . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Το άλλο Θεέ μου θα διαβάσουμε σχετικά με την ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ .Τόσο άσχετοι είναι κάποιοι ;
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Απάντηση