ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Ιστότοπος www. IDIOGOMOSI .com και θεματικές κατηγορίες
ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Διαχειριστής ιστοσελίδας
Δημοσιεύσεις: 1416
Εγγραφή: 30 Αύγ 2021 16:04

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τι έγινε πάλι ρε Γέροντα χάσαμε κάνα επεισόδιο
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εδώ Νικόλα έχουν ανατραπεί οι νόμοι της φυσικής με αυτά που γράφουν μερικοί . :lol: :lol: :lol:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Διαχειριστής ιστοσελίδας
Δημοσιεύσεις: 1416
Εγγραφή: 30 Αύγ 2021 16:04

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ανέκαθεν Γέροντα πολλές φορές ο κόσμος μιλάει σκόπιμα ή απλά για να μιλήσει και η ημιμάθεια δίνει και παίρνει, κάποτε στο παρελθόν είχα εκφέρει αρκετές φορές γνώμη χωρίς να γνωρίζω τα πράγματα εις βάθος, αλλά κατάλαβα ότι ήταν λάθος και πλέον εκφέρω γνώμη μόνο αφού γνωρίζω καλά τα πράγματα
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αυτες ειναι αληθειες που λες για ολα αυτα που γραφουν μερικοι .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Πριν περιπου 10 χρονια εδω στο ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ ειχα γραψει εγω πρωτος απο δοκιμες που ειχα κανει τοτε ,για ενα σεταπ διασπορας με τον διασπορεα του Θωδη κομενο ,και αναποδα και κλεισιμο σε ρελι .Σημερα το πρωι διαβαζω σε ενα Ιταλικο σαιτ οτι μια εταιρεια στην Ιταλια βγαζει τετοια φυσιγγια τωρα με τον διασπορεα Θωδη ,και λεει οτι ειναι τα καλυτερα διασπορας .Τα συμπερασματα δικα σας .Δεν πειραζει που για ακομα μια φορα εχουν κλεψει σεταπ απο το ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ ,και τα παρουσιαζουν δικα τους .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Διαχειριστής ιστοσελίδας
Δημοσιεύσεις: 1416
Εγγραφή: 30 Αύγ 2021 16:04

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Γραφικέ μου Γέροντα εσύ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Καλυκας 68,5 κομενος με 2000 καψουλι PSB1 1,50χ28 με 9 νουμερο σκαγια και συγκεντρωτηρα GT 24 και κλεισιμο αστερι πεντασταδιακο .Πολυ καλο για οσους θελουν ελαφριες τουφεκιες στο κυνηγι και το σκοπευτηριο .Δοκιμασμενο απο μενα πολλες φορες .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Αντώνης
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 19 Δεκ 2023 07:03

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από Αντώνης »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 28 Ιαν 2024 10:18 Καλυκας 68,5 κομενος με 2000 καψουλι PSB1 1,50χ28 με 9 νουμερο σκαγια και συγκεντρωτηρα GT 24 και κλεισιμο αστερι πεντασταδιακο .Πολυ καλο για οσους θελουν ελαφριες τουφεκιες στο κυνηγι και το σκοπευτηριο .Δοκιμασμενο απο μενα πολλες φορες .
Καλημερα Νικόλα. Εκτός από τον GT 24 με ποιον άλλον συγκεντρωτηρα μπορούμε να το στήσουμε? Δύσκολα να βρούμε GT 24. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! Το θέλω για το δίκαννο. Και ότι άλλο έχεις μέχρι 30 γρ. Όλα δεκτά.
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ναι Αντωνη το ξερω δεν υπαρχουν στο εμποριο οι GT .Εγω ευτυχως εχω μερικους ακομα και κανω την δουλεια μου .Εναλακτικα μπορεις να πας στους AQUILA 24 ,ZERO 23 .Εχω πολλα σεταπ μεχρι τα 30 γραμμαρια γιατι με τα δικανα μου δεν ριχνω παρα πανω απο 30 γραμμαρια .Με τι πυριτιδες θελεις σε αυτα τα γραμμαρια ? Εχω σεταπ για S4, A1, PSB1 , MB32 ,SIPE .Καλο ειναι οι πυριτιδες που δεν υπαρχουν στο εμποριο μη τις χαλας ,και δουλεψε την PSB1 στα1,50 χ 28 γραμμαρια οπως εχω βαλει προχθες .Αυτα τα σεταπ ειναι εκτος προδιαγραφων τους και προοδευτικοτητα τους αλλα με τα καταληλα στησιματα δουλευουν μια χαρα .Τα σεταπ τα θελεις για χειμωνα η φθινοπωρο ? Το δικανο σου εχει στενους αυλους ? Τα δικα μου δικανα εχουν στενους αυλους 18,3 και 18,4 . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Αντώνης
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 19 Δεκ 2023 07:03

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από Αντώνης »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 29 Ιαν 2024 13:03 Ναι Αντωνη το ξερω δεν υπαρχουν στο εμποριο οι GT .Εγω ευτυχως εχω μερικους ακομα και κανω την δουλεια μου .Εναλακτικα μπορεις να πας στους AQUILA 24 ,ZERO 23 .Εχω πολλα σεταπ μεχρι τα 30 γραμμαρια γιατι με τα δικανα μου δεν ριχνω παρα πανω απο 30 γραμμαρια .Με τι πυριτιδες θελεις σε αυτα τα γραμμαρια ? Εχω σεταπ για S4, A1, PSB1 , MB32 ,SIPE .Καλο ειναι οι πυριτιδες που δεν υπαρχουν στο εμποριο μη τις χαλας ,και δουλεψε την PSB1 στα1,50 χ 28 γραμμαρια οπως εχω βαλει προχθες .Αυτα τα σεταπ ειναι εκτος προδιαγραφων τους και προοδευτικοτητα τους αλλα με τα καταληλα στησιματα δουλευουν μια χαρα .Τα σεταπ τα θελεις για χειμωνα η φθινοπωρο ? Το δικανο σου εχει στενους αυλους ? Τα δικα μου δικανα εχουν στενους αυλους 18,3 και 18,4 . 8-)
Για τον χειμώνα. Το ένα δίκαννο έχει 18,2 αυλο. Αυτό είναι το ρώσικο ussr. Το άλλο το ισπανικό με τα κοκόρια έχει 18,5 και τα δύο σταθερά τσοκ 3 και 1. 12/70
Αντώνης
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 19 Δεκ 2023 07:03

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από Αντώνης »

Αντώνης έγραψε: 29 Ιαν 2024 14:57
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 29 Ιαν 2024 13:03 Ναι Αντωνη το ξερω δεν υπαρχουν στο εμποριο οι GT .Εγω ευτυχως εχω μερικους ακομα και κανω την δουλεια μου .Εναλακτικα μπορεις να πας στους AQUILA 24 ,ZERO 23 .Εχω πολλα σεταπ μεχρι τα 30 γραμμαρια γιατι με τα δικανα μου δεν ριχνω παρα πανω απο 30 γραμμαρια .Με τι πυριτιδες θελεις σε αυτα τα γραμμαρια ? Εχω σεταπ για S4, A1, PSB1 , MB32 ,SIPE .Καλο ειναι οι πυριτιδες που δεν υπαρχουν στο εμποριο μη τις χαλας ,και δουλεψε την PSB1 στα1,50 χ 28 γραμμαρια οπως εχω βαλει προχθες .Αυτα τα σεταπ ειναι εκτος προδιαγραφων τους και προοδευτικοτητα τους αλλα με τα καταληλα στησιματα δουλευουν μια χαρα .Τα σεταπ τα θελεις για χειμωνα η φθινοπωρο ? Το δικανο σου εχει στενους αυλους ? Τα δικα μου δικανα εχουν στενους αυλους 18,3 και 18,4 . 8-)
Για τον χειμώνα. Το ένα δίκαννο έχει 18,2 αυλο. Αυτό είναι το ρώσικο ussr. Το άλλο το ισπανικό με τα κοκόρια έχει 18,5 και τα δύο σταθερά τσοκ 3 και 1. 12/70 με 71cm κάννες.
Αντώνης
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 19 Δεκ 2023 07:03

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από Αντώνης »

Αντώνης έγραψε: 29 Ιαν 2024 14:57
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 29 Ιαν 2024 13:03 Ναι Αντωνη το ξερω δεν υπαρχουν στο εμποριο οι GT .Εγω ευτυχως εχω μερικους ακομα και κανω την δουλεια μου .Εναλακτικα μπορεις να πας στους AQUILA 24 ,ZERO 23 .Εχω πολλα σεταπ μεχρι τα 30 γραμμαρια γιατι με τα δικανα μου δεν ριχνω παρα πανω απο 30 γραμμαρια .Με τι πυριτιδες θελεις σε αυτα τα γραμμαρια ? Εχω σεταπ για S4, A1, PSB1 , MB32 ,SIPE .Καλο ειναι οι πυριτιδες που δεν υπαρχουν στο εμποριο μη τις χαλας ,και δουλεψε την PSB1 στα1,50 χ 28 γραμμαρια οπως εχω βαλει προχθες .Αυτα τα σεταπ ειναι εκτος προδιαγραφων τους και προοδευτικοτητα τους αλλα με τα καταληλα στησιματα δουλευουν μια χαρα .Τα σεταπ τα θελεις για χειμωνα η φθινοπωρο ? Το δικανο σου εχει στενους αυλους ? Τα δικα μου δικανα εχουν στενους αυλους 18,3 και 18,4 . 8-)
Για τον χειμώνα. Το ένα δίκαννο έχει 18,2 αυλο. Αυτό είναι το ρώσικο ussr. Το άλλο το ισπανικό με τα κοκόρια έχει 18,5 και τα δύο σταθερά τσοκ 3 και 1. 12/70 με 71 cm κάννες.
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Πυριτιδες που θελεις να γεμισεις ?
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Αντώνης
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 19 Δεκ 2023 07:03

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από Αντώνης »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 29 Ιαν 2024 15:47 Πυριτιδες που θελεις να γεμισεις ?
PSB1, MB 32
Αντώνης
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 19 Δεκ 2023 07:03

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από Αντώνης »

Βρήκα και μία παλιά πυριτιδα που είχε ο συγχωρεμένος ο πατέρας μου. ΙΝΤΕΑΛ και μάλλινες τάπες όχι κυρωμενες και καψουλια 6.45 8-) :lol: :lol:
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αντώνης έγραψε: 29 Ιαν 2024 15:50
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 29 Ιαν 2024 15:47 Πυριτιδες που θελεις να γεμισεις ?
PSB1, MB 32
1/ Kαλυκας 68,50 κομενος 2000 καψουλι PSB1 1,60 χ30 συγκεντρωτηρας GIOVANNI 22 αστερι .2/καλυκας 65αρης κομενος 2000 καψουλι PSB1 1,60 X30 συγκεντρωτηρας GIOVANNI 20 τσαμακι και ρελι .3/καλυκας 70 αρης ακοπος 2000 καψουλι συγκεντρωτηρας GT ,REX ,AQUILA 24 αρηδες [οτι εχεις απο αυτους ]1,50 χ28 αστερι .Για ψιλα σκαγια .4/ Καλυκας 68,5 κομενος 2000 καψουλι ΜΒ 32 1,60 Χ30 συγκεντρωτηρας GIOVANNI πεντασταδιακο .Καλο για μενα την ΜΒ32 να την φυλαξεις για αλλα σεταπ για καλυτερα θηραματα .Την IDEAL την ριχνω το καλοκαιρι στα ορτυκια με 6,45 καψουλι 1,80χ 31 με μαλλινη ταπα και χαρτινο εμφρακτηρα πυριτιδας ,δικης μου κοπης με σγρομπια .σε νουμερο 9 σκαγια σε χαρτινο καλυκα ,με χαρτακι και ρελι .[παραδοσιακο ]Εχω απο αυτη λιγη και την γλενταω . :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Αντώνης
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 19 Δεκ 2023 07:03

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από Αντώνης »

Ευχαριστώ πολύ Νικόλα, νασε καλά!!!
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Να εισαι καλα .Δοκιμασε τα Αντωνη οποτε μπορεις και πες μου τη γνωμη σου .Με το πολυ κρυο μπορεις να δουλεψεις και κοντρα δοση στα 26-28 γραμ σκαγια .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
MICHAIL TSATSIS
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 09 Οκτ 2021 07:23

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από MICHAIL TSATSIS »

Κυρ.Άγγελοπουλε απευθύνομαι εις εσάς διοτι απ ότι βλέπω είστε από τους τελευταίους μιας εξαιρετικης κυνηγετικής εποχής θα παρακαλούσα μια βοήθεια για διασποράς ( σε στρώματα με σταυρο χαρτινο για ρελιασμα με Diana κ ότι άλλο είναι εύκολο κατασκευαστευαστο ) Α1 για ένα 16αρη Βελγικό μεΘΑΛΑΜΕΣ 65 που θα ήθελα να το χρησιμοποιήσω μετά από χρόνια γιατί μεγαλώνω κ εγώ κ το Σεττερ και δεν το έχω ευχαριστηθεί .Να εχεται υιγεια γιατί είναι αναντικατάστατη και θεληση
MICHAIL TSATSIS
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 09 Οκτ 2021 07:23

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από MICHAIL TSATSIS »

Να εχεται μια καλή ημέρα . Υγ.Έχω κλείσιμο σε 2 στάδια ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Απάντηση