ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Παλι καλα που σε κερασε τσιχλες ο Τασος, γιατι αν περιμενες να κτυπησεις εσυ πουλια θα εκανες μερικα χρονια να φας θηραμα . :o :D :D :D Για ορτυκια δεν μας εγραψες ποσα κτυπησες . 8-) Δεν περνανε απο την Κυπρο ορτυκια ,γιατι πρωτα περνανε απο τα Μεγαρα και τα μαζευω ολα εγω με την,, σκουπα μου ,,την σκυλιτσα μου . ;) Ρωτησε τον κατασκοπο σου που πηγαινουμε μαζι να σου πει ,τι σκουπισμα κανουμε . Ξεχασα να σου γραψω οτι στα θηραματα εχω κτυπησει αρκετα καλαμαρια ,σουπιες ,και χταποδια . ;) 8-) Εσυ ποσα τετοια θηραματα κτυπησες ? :D :D :D :D :D Νικολα και εγω πινω αρκετα Τσιπουρακια και οταν ερχομαι στο κεφι βαζω και κανενα τραγουδι που μου αρεσει στον καφενε . ;) :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

Kυριε Νικο μου εδωσαν καμια 30 καλυκες ριγμενους πλαστικους GAL 20 sellirt bellot , και προσεξα οτι ο πιθμενας ειναι διαφορετικος , εχει μεσα μεχρι εκει που μπενη η πυριτηδα ενα δαχτυλιδι , που εαν βαλης την πυριτηδα η σταθμιτης ειναι ποιο χαμηλα απο το δαχτυλιδι , με αποτελεσμα ο συγερωτηρας να μην παταει πανω στην πυριτηδα , αλλα στα τοιχοματα του εσωτερικου δαχτυλιδιου , ποσο αυτο ειναι καλο , και εαν πρεπει να βαζω την ιδια πυριτηδα που βαζω και στα αλλα , η θελει αλλο σεταπ , εχω και μερικους ιδιους παλιους χαρτινους και σε 12αρι
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικολα εχω παρα πολλους καινουργιους χαρτινους τετοιους καλυκες .Αυτοι θελουν προσοχη στην γομωση τους για να μην εχουν κενο αναμεσα στην πυριτιδα και την ταπα .Ειχα ξαναγραψει και παλαιοτερα πως τους γεμιζουμε αυτους τους καλυκες ,και καποιος περιεργος εγραψε οτι δεν πειραζει αν δεν παταει η ταπα πανω στην πυριτιδα .Εγω αυτους τους καλυκες τους γεμιζω με παραδοσιακο τροπο με DIANA ως εξης .Αφου βαλω την πυριτιδα [εγω τους γεμιζω με παλαια JK6 ]βλεπω την διαφορα στο υψος που εχει η στεφανη εσωτερικα με την πυριτιδα [συνηθως ειναι 3 χιλιοστα ]εκει με την σγρομπια CAL 16 κοβω χαρτονι τρια χιλιοστα παχος που μπαινει σφικτα μεσα και την βαζω να πατησει την πυριτιδα και απο πανω βαζω την DIANA .Αυτη την πατεντα την κανω για το CAL 12 .Τωρα για το CAL 20 μετρησε την διαμετρο την εσωτερικη και κατα τον ιδιο τροπο κοψε με σγρομπια τετοιο χαρτονακι 3 χιλιοστων να βαλεις .Αν θυμαμαι καλα πρεπει να κανει η διαμετρος του CAL 28αριου στο cal 20 .Προσοχη .Παντα πρεπει να παταει η ταπα την πυριτιδα ,και να μη εχει κενο αναμεσα πυριτιδας και ταπας . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 09 Μαρ 2023 00:20 Νικολα εχω παρα πολλους καινουργιους χαρτινους τετοιους καλυκες .Αυτοι θελουν προσοχη στην γομωση τους για να μην εχουν κενο αναμεσα στην πυριτιδα και την ταπα .Ειχα ξαναγραψει και παλαιοτερα πως τους γεμιζουμε αυτους τους καλυκες ,και καποιος περιεργος εγραψε οτι δεν πειραζει αν δεν παταει η ταπα πανω στην πυριτιδα .Εγω αυτους τους καλυκες τους γεμιζω με παραδοσιακο τροπο με DIANA ως εξης .Αφου βαλω την πυριτιδα [εγω τους γεμιζω με παλαια JK6 ]βλεπω την διαφορα στο υψος που εχει η στεφανη εσωτερικα με την πυριτιδα [συνηθως ειναι 3 χιλιοστα ]εκει με την σγρομπια CAL 16 κοβω χαρτονι τρια χιλιοστα παχος που μπαινει σφικτα μεσα και την βαζω να πατησει την πυριτιδα και απο πανω βαζω την DIANA .Αυτη την πατεντα την κανω για το CAL 12 .Τωρα για το CAL 20 μετρησε την διαμετρο την εσωτερικη και κατα τον ιδιο τροπο κοψε με σγρομπια τετοιο χαρτονακι 3 χιλιοστων να βαλεις .Αν θυμαμαι καλα πρεπει να κανει η διαμετρος του CAL 28αριου στο cal 20 .Προσοχη .Παντα πρεπει να παταει η ταπα την πυριτιδα ,και να μη εχει κενο αναμεσα πυριτιδας και ταπας . 8-)
Αυτά ήτανε γεμισμένα με πυρίτιδες μεγάλου όγκου οπως σοκόλ και λόβεχ. Για τον ορφανίδη λέω να κοιτάξεις και το καψύλιο αν ταιριάζουν γιατί ητανε ποιό μεγάλα.
Κάπου εχω ενα κουτί των 10 φυσιγγιών απο αυτά για το 20Ga αλλα δύσκολα θα το εντοπίσω μετά την μετακόμιση αλλιώς θα θυσίαζα ενα για να δούμε πως ειναι γεμισμένο. Στο 12αρη τα χρησιμοποιώ με την σοκολ 2,1 γρ. Χ 32 που γεμίζει ο πυθμένας και με χοντρό χαρτόνι 3χιλ. να κάθεται στην πυρίτιδα.
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αυτοι οι καλυκες ειναι πολυ ομορφοι και πολυ γεροι μιας αλλης εποχης ,και οπως λεει και ο Περικλης ειναι για μεγαλου ογκου πυριτιδες πραμα που δεν υπαρχουν τετοιες πυριτιδες σημερα,που ειναι μικροτερου ογκου ,για αυτο και το κλεινω μεσα το κενο με χαρτακι 3 χιλιοστων αλλα θελουν μονο προσοχη οπως γραφω και ποιο πανω στο γεμισμα τους ωστε να μην υπαρχει κενο μεταξυ πυριτιδας και ταπας .Αυτοι οι χαρτινοι καλυκες που εχω εγω περιπου 100 τετοιους ειναι μα καψουλια φερμε [εγω εχω καμια 100 καψουλια ακομα ] αλλα δεν υπαρχουν στο εμποριο πια τετοια καψουλια .Ειναι Τσεχοσλαβακιας τον καιρο που ηταν ενωμενη .Σημερα Παππου καθησε εσυ στον καφενε και κερνα οποιον περασει ,γιατι εχω εκδρομη στο σκοπευτηριο για προπονηση με τον κατασκοπο σου και πολλους φιλους ,με το πλαγιοκανο μου RENATO GAMBA ,αυτο που δεν μπορουσες να κτυπησεις δισκακι ,και που ξεχνουσεςνα σηκωσεις τα κοκορια του ,και μου ελεγες οτι φταιει το οπλο . ;) :D :D :D :lol: :lol: :lol:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

μου εδωσαν και ενα 12αβολο GAL 20 ΣΕΛΕΡ ΒΕΛΟΤ και το ανοιξα , ειχε 12 βολια διαμετρο 6,83 βαρους 22 γραμμαρια , πυριτηδα πρωτη φορα την βλεπω , στο 1,35 , ηταν σαν μικροσκοπικα μακροστενα βαρελακια , δεν ηταν μεγαλου ογκου , και δεν εφτανε στον πυθμενα του εσωτερικου σωληνα , και πανω ειχε χαρτονακι , και υπηρχε κενο αναμεσα πυριτηδας και χαρτονακι , χωρις να συμπιεζετε η πυριτηδα , που πανω υπηρχε ταπα μαλινη
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

λιπον εκοψα τον καλυκα στο πυθμενα , και ειδα οτι χωραει μεσα την ταπα απο το 28αρι , ο δε πυθμενας τελιος διαφορετικος , ακομα ποιο στενος στον πατο , αλλα περα απο αυτο , θα γεμισω το ιδιο σεταπ που γεμιζω τους αλλους , η θα βαλω λιγοτερο μπαρουτι , ελαγα να γεμισω με σιπε στο 1,20 χ 26 με ταπα ρελι , που εχω δοκιμαση , και το βρηκα πολυ καλο, οσο για τα καψουλια μπενουν κανονικα , γιατι δεν ειναι παλιοι οι καλυκες , και να θελουν φερμε καψουλι
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικολα οπως εγραψε και ο Περικλης τα φυσιγγια αυτα ηταν γεμισμενα με την πυριτιδα LOVEX η οποια δεν υπαρχει εδω στο εμποριο πια .Τα τελευταια χρονια οι καλυκες δεν ειχαν καψουλι φερμε αλλα τα κλασικα υπαρχοντα σημερα στο εμποριο επι το πλειστον .Κανε την πατεντα οπως σου εγραψα με το CAL 28 χαρτονακι μεσα να παταει την πυριτιδα .Αυτους τους καλυκες τους χαρτινους που εχω εγω ειναι με καψουλι φερμε . ;) 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

https://www.youtube.com/watch?v=_mvtoSZ ... hentikos42 Ωπα λεω με το τσιπουρακι που πινω . :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Εγκυρώτατες πληροφορίες λένε ότι στην Περιοχή Σχιστού μοσχοβολόύν Σουβλάκια χωρίς να υπάρχει εκεί Σουβλατζίδικο. Η Υπόθεση είναι υπο διερέυνηση :) :D :D :D :D Κάποια Τεκμήρια που βρέθηκανε μοιάζουν με μαλλινόπταπες :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εγω παλι εμαθα οτι στην περιοχη Σχιστου παραδιδονται δωρεαν μαθηματα ιδιογομωσης, και κατασκευης υλικων ιδιογομωσης απο Πρυτανη και τα μαθηματα τα παρακολουθουν πολλοι μαθητες ,και ας μυριζει ποτε ποτε και σουβλακι . :lol: :lol: :D :D :D :D Αλλωστε καθε Κυριακη στην περιοχη γινεται παζαρι με πολλα σουβλατζιδικα .Τα δε αποτελεσματα εχουν αφησει τους μαθητες και τους μελλοντες μαθητες του με το στομα ανοικτο . :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Και εγώ πάλι έμαθα απο Αγρίνιο ότι στη Λέρο υπάρχει σκοπευτής που επιθυμεί να σε συναγωνιστεί :!: :) :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εμενα στο σκοπευτηριο με εχουν εκτος συναγωνισμου . ;) :o :D :D Συναγωνισμο κανουν οι νεοι και απειροι σκοπευτες ,και οταν φανε πολλα καρβελια ψωμι τοτε μπαινουν στην κατηγορια μου . :o :lol: :lol: :D :D :D Λοιπον να σου πω και ενα νεο που σου ξεφυγε . 8-) Χθες ειχα παει με τον κατασκοπο σου για συλογη σπαραγγιων στα Μεγαρα με καλα αποτελεσματα ,επειδη τωρα ειναι η εποχη τους . 8-) Μαζεψαμε απο μια σακουλα ο καθενας μας ,και απο σημερα ξεκιναει η μαγειρικη με σπαραγγια .Θα φερω το μεσημερι και στον καφενε να κανουμε ομελετα ,με φρασκο ελαιολαδο ,και θα εχουμε και σαλατα χορταρακια διαφορα με ζωχους και πικροραραδικια ,που μαζεψα και απο αυτα μια σακουλα . ;) :D :D :D Παντως ειχε πολλες τσιχλες που σηκωναμε μεσα απο τα σχινα . ;) 8-) Τα δε αγριογουρουνα δεν εχουν αφησει τιποτα . 8-) :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γιά ρώτησε τον Φίλο σου και κοντοχωριανό μου γιατί Μέθανα στην Ελλάδα και Μέσανα στη Κύπρο κάποια σχέση υπάρχει, που είδε ψές ζωντανά μια αγκαλιά σπαράγγια τα οποία το μεσημέρι θα γίνουν ομελέτα :) :D :D :D Τί νομίζεις μπρίκια κολλάμε εδω κάτω :) :) :) Περνόντας απο την φρουταρία αγόρασα 4 δέσμες στα 10 ευρώ και τελιώσε :D :D :D Εδώ υπάρχει οργανωμένη κατάσταση με στρατευμένες Βιετναμεζούλες και Κορεάτισες που γυριζουν τα βουνά και τα μαζευουνε ;) :) :) Και αυτές πρέπει να ζήσουν :) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Το ξερει η Φλωρα οτι κυνηγας απο πισω τις Βιετναμεζουλες που σκυβουν να μαζεψουν τα σπαραγγια και εσυ τρεχεις απο πισω τους ? Και ετσι που τα μετρας παλι χαμενος εισαι ,γιατι πηγες και εδωσες 10 ευρω για τρια ματσακια ,ενω εμεις μαζεψαμε απο 10 ματσακια ο καθενας επι 3 ατομα που ειμαστε [εγω ,ο Χρηστος ,και ο Σωτηρης ]μας κανουν 30 ματσακια επι 10 ευρω μας κανουν 100 ευρω .Δωσαμε 5 ευρω στο υγραεριο ,και περπατησαμε στο βουνο για φυσικη κατασταση ,ειδαμε τσιχλες ,πηραμε οξυγονο και καθαρισαμε τα πνευμονια μας ,μαζεψαμε ζωχους και πικροραδικα . ;) :D :D :D Χθες το μεσημερι ειχε φαγητο ομελετα με τα σπαραγγια και σαλατα με τα χορτα πασπαλησμενα με αγνο παρθενο ελαιολαδο φετεινης παραγωγης ,και λεμονια απο το περιβολι μου . ;) :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο στ μαθηματικά δεν είσαι καλός γιατι 30 ματσάκια επι 10 ευρώ κάνουνε 300 και οχι εκατό :) :D :D :D :D Αλλά και στο σκοπευτήριο δεν πρέπει να πηγαίνεις καλά γιατί άκουσα ψάχνεις κάμερα να βλέπεις πού πάνε τα σκάγια :) :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:
Και το άλλο εγώ δεν εχω σχέσει με τις εργάτριες που μαζευουν τα σπαράγγια γιατί έχουνε τα αφεντικά τους. Εγώ βοηθώ στην επιβίωση τους και προσέχω το μονόκανο σε ποιά τρύπα το βάζω μην πιάσουμε και καμιά σκουριά :D :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εχουμε ζηλιες πρωι πρωι ? Τι μια μας λες για τις Βιετναμεζουλες οτι δεν τις κυνηγας απο πισω την αλλη οτι αγοραζεις σπαραγγια απο τον εμπορο ,την αλλη επειδη πηγαινουμε και σαρωνουμε στο σκοπευτηριο στα δισκακια ,και εσυ δεν μπορεις να πας ,την αλλη σου φταινε τα κοκκοροντουφεκα ,την αλλη οτι δεν εχεις χρονο να κατσεις στον καφενε και την κανεις ολο κοπανα .Ημαρτον πια .Εγω στην θεση σου θα πηγαινα να τις βοηθησω τις Βιετναμεζουλες να μαζεψουν σπαραγγια σαν ιπποτης που ειμαι ,και στο σκυψιμο επανω ,θα ελεγα και οτι προκυψει . ;) :D :D :D :D Δεν βλεπεις τον Παλιογερο απο την Λερο ,που πηγαινει και κυνηγα τις τουριστριες απο πισω ? Σαν εφηβος ειναι ,με το κοντο παντελονακι του ,και με το τζοκευ το καπελακι του . ;) :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Που εχει παει παλι μεσημεριατικα ? Για μολοχες πηγε ? :o :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο είχα ρεπό την Παρασκευή απο την δουλειά και ισα που κατάφερα με την Φλώρα και στήσαμε 3 κολώνες για το υπόστεγο :) :D
Τώρα εσύ απο το παρατηριο σου γιατί έβλεπες τις δοκούς για Μολόχες κάτι δεν πάει καλά :) :D :D :D :D Άνντε να εκσυχρονιστείς και εσύ λίγο :D :D :D :D :D Ζήτα βοήθεια απο τον Μεθανιώτη φίλο σου ;) ;) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ολο ρεπο εχεις τωρα τελευταια και με αφηνεις μονο μου στον καφενε . Εχουμε χασει ολους τους πελατες απο τον καφενε ,και εσυ πηγαινεις και στηνεις κολωνες . :x Κανονισε να πιασει καμια βροχη και να πεσει το υποστεγο και να εχουμε αλλα τρεχαματα μετα . :o ;) :( :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Απάντηση