ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εικόνα
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
Nektarios.M
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: 09 Σεπ 2021 19:16

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από Nektarios.M »

Κάποιοι θα φάνε τα Ψάρια ...και άλλοι φάτε μάτια ψάρια. :lol: :lol: :lol:
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ρου ρου ρουμελιοτης ο θεος
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Παρης Σ έγραψε: 13 Σεπ 2022 09:30 Καλημέρα κ Περικλή!Για δες τη φωτό από κάτω,"seafood.. "! :lol: :lol: :lol:
Το ¨ελεγα εγώ οτι ειναι φωτομοντάζ :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Ζαχαροπλάστης Γέροντας απο το 'Ιλιον Ιδιογομωτής , Ψευδοψαράς και ερασιτέχνης Κυνηγός είναι Καταζητούμενος στο F/B . :) :D :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Παλι εισαι απιστος Θωμας . 8-) Δεν βλεπεις που στην φωτο εχω βαλει ενα πιρουνι μεγαλο ,για να καταλαβεις το μεγεθος ? Ηθελα να ξερα πως ειδες τα τρυγονια .Τασεις αυτοκτονιας θα ειχαν τα φουκαριαρικα .Τουλαχιστον τα δηλωσες οτι κτυπησες δυο τρυγονια για να καταγραφεις στο βιβλιο Γκινες . :?: :o :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

γλυψε γλυψε ρουμελιωτη , ο καλυτερος , πρωτα γλυφαμε αλλον τωρα ρουμε , χορηγο
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

σε λιγο αναχωρο για αγριοπεριστερα στο νερο σημερα που ανοιξαν οι ζωνες με το 20αρι , μπορει να υπαρχει και κανενα ντοπιο τρυγονι που δεν εφυγε ακομα
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

συμφωνα με τα πειραματα που κανει ο φιλος μας ,ολα τα αλλα ειναι αχταρμας εκτος απο ρουμελιωτη , σε λιγο θα αφησουμε την ιδιογωμοση και θα ριχνουμε ρουμελ
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικολα σιγα σιγα εκει πηγαινει το πραγμα .Να μας κανουν οι μεγαλοκαρχαριες κατασκευαστες φυσιγγιων να σταματησουμε την ιδιογομωση για να αγοραζουμε ετοιμα .Δες που εχουν φτασει οι τιμες στις υπαρχουσες πυριτιδες .Στα υψη μεχρι 100/100 επανω .Μου προξενει εντυπωση 1/ τι εχει γινει και εφτασαν οι τιμες τοσο ψηλα ? 2/Γιατι οι μεγαλοκαρχαριες κατασκευαστες φυσιγγιων εχουν απο ολες τις πυριτιδες και γεμιζουν συνεχεια ? Πως ο Ναυπλιωτης εχει πυριτιδα π.χ Α1 και στην λιανικη δεν υπαρχει ? Κατι βρωμαει .Εφτασε η ΜΒ 32 απο 22 ευρω που ειχε πριν μερικους μηνες ,τωρα να εχει 38 ευρω το μισοκιλο .Ξαφνικα πηρε σε μια μερα 16 ευρω πανω η τιμη της .Ειναι απαραδεκτοι ολοι αυτοι οι εισαγωγεις και κατασκευαστες φυσιγγιων .Και το κακο ειναι οτι δεν μπορουμε να φερουμε μονοι μας πυριτιδα απευθειας απο το εργοστασιο ,γιατι τα εργοστασια γνωριζω οτι βγαζουν συνεχεια πυριτιδα . Και μετα υπαρχουν τα διαφορα παπαγαλακια αβανταδοροι των κατασκευαστων να λενε οτι το ταδε φυσιγγιο ειναι αριστο κ.λ.π.γιατι παιρνουν και αυτοι κανενα κοκαλακι να γλειψουν Ετσι δουλευει το συστημα .Οταν αποφασισουν να δωσουν στην λιανικη [εγω εχω κανει κουμαντο και εχω να κανω την δουλεια μου ]να την βαλουν στον πατο τους και να αναψουν και φωτια να κανουν τον πυραυλο 8-) Υ.Γ. Δεν αναφερομαι στα μαγαζια λιανικης πωλησης αλλα στους εισαγωγεις .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

πηγα σημερα για αγριοπεριστερα που ειχα πει , μαυρα χαλια ωρες περιμενα ειδα ενα κοπαδακι απο 5 πουλια εριξα σε ενα το τραυματισα ,αλλα δεν επεσε , το σαββατο αρχιζει η περδικα , και εκει λιγοστα τα πουλια , τα αγριογουρουνα εκαναν και εκει ζημια
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 15 Σεπ 2022 13:19 Νικολα σιγα σιγα εκει πηγαινει το πραγμα .Να μας κανουν οι μεγαλοκαρχαριες κατασκευαστες φυσιγγιων να σταματησουμε την ιδιογομωση για να αγοραζουμε ετοιμα .Δες που εχουν φτασει οι τιμες στις υπαρχουσες πυριτιδες .Στα υψη μεχρι 100/100 επανω .Μου προξενει εντυπωση 1/ τι εχει γινει και εφτασαν οι τιμες τοσο ψηλα ? 2/Γιατι οι μεγαλοκαρχαριες κατασκευαστες φυσιγγιων εχουν απο ολες τις πυριτιδες και γεμιζουν συνεχεια ? Πως ο Ναυπλιωτης εχει πυριτιδα π.χ Α1 και στην λιανικη δεν υπαρχει ? Κατι βρωμαει .Εφτασε η ΜΒ 32 απο 22 ευρω που ειχε πριν μερικους μηνες ,τωρα να εχει 38 ευρω το μισοκιλο .Ξαφνικα πηρε σε μια μερα 16 ευρω πανω η τιμη της .Ειναι απαραδεκτοι ολοι αυτοι οι εισαγωγεις και κατασκευαστες φυσιγγιων .Και το κακο ειναι οτι δεν μπορουμε να φερουμε μονοι μας πυριτιδα απευθειας απο το εργοστασιο ,γιατι τα εργοστασια γνωριζω οτι βγαζουν συνεχεια πυριτιδα . Και μετα υπαρχουν τα διαφορα παπαγαλακια αβανταδοροι των κατασκευαστων να λενε οτι το ταδε φυσιγγιο ειναι αριστο κ.λ.π.γιατι παιρνουν και αυτοι κανενα κοκαλακι να γλειψουν Ετσι δουλευει το συστημα .Οταν αποφασισουν να δωσουν στην λιανικη [εγω εχω κανει κουμαντο και εχω να κανω την δουλεια μου ]να την βαλουν στον πατο τους και να αναψουν και φωτια να κανουν τον πυραυλο 8-) Υ.Γ. Δεν αναφερομαι στα μαγαζια λιανικης πωλησης αλλα στους εισαγωγεις .
Δέν νομίζω να θέλουν ννα σταματήσουν την Ιδιογόμωση ηοι καταστηματάρχες γιατί απο τους Ιδιογομωτές παίρνουν περισσότερα απο οτι αν Αγόραζαν έτοιμα φυσίγγια. Καποτε ένας προμηθευτής μεγάλη βιομηχανία οταν ψώνισα για μένα και ενα άλλο άτομο, μου είπε οτι έχουν μεταπωλητές φυσιγγίων που δεν τους κάνουν τόσο Τζήρο το χρόνο. 8-)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 16 Σεπ 2022 00:31 πηγα σημερα για αγριοπεριστερα που ειχα πει , μαυρα χαλια ωρες περιμενα ειδα ενα κοπαδακι απο 5 πουλια εριξα σε ενα το τραυματισα ,αλλα δεν επεσε , το σαββατο αρχιζει η περδικα , και εκει λιγοστα τα πουλια , τα αγριογουρουνα εκαναν και εκει ζημια
Καλά κυνήγια Νίκο. Εγώ πέρσι με το 20άρη πήρα δύο πέρδικες σε μια μέρα. Φέτος σκέφτομαι να κανω και ενα κυνήγι πέρδικας με το 28αρη.
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Παλι θα κοψοχολιασεις τα πτηνα . :cry: :lol: :lol: :lol:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

pericles έγραψε: 16 Σεπ 2022 09:33
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 15 Σεπ 2022 13:19 Νικολα σιγα σιγα εκει πηγαινει το πραγμα .Να μας κανουν οι μεγαλοκαρχαριες κατασκευαστες φυσιγγιων να σταματησουμε την ιδιογομωση για να αγοραζουμε ετοιμα .Δες που εχουν φτασει οι τιμες στις υπαρχουσες πυριτιδες .Στα υψη μεχρι 100/100 επανω .Μου προξενει εντυπωση 1/ τι εχει γινει και εφτασαν οι τιμες τοσο ψηλα ? 2/Γιατι οι μεγαλοκαρχαριες κατασκευαστες φυσιγγιων εχουν απο ολες τις πυριτιδες και γεμιζουν συνεχεια ? Πως ο Ναυπλιωτης εχει πυριτιδα π.χ Α1 και στην λιανικη δεν υπαρχει ? Κατι βρωμαει .Εφτασε η ΜΒ 32 απο 22 ευρω που ειχε πριν μερικους μηνες ,τωρα να εχει 38 ευρω το μισοκιλο .Ξαφνικα πηρε σε μια μερα 16 ευρω πανω η τιμη της .Ειναι απαραδεκτοι ολοι αυτοι οι εισαγωγεις και κατασκευαστες φυσιγγιων .Και το κακο ειναι οτι δεν μπορουμε να φερουμε μονοι μας πυριτιδα απευθειας απο το εργοστασιο ,γιατι τα εργοστασια γνωριζω οτι βγαζουν συνεχεια πυριτιδα . Και μετα υπαρχουν τα διαφορα παπαγαλακια αβανταδοροι των κατασκευαστων να λενε οτι το ταδε φυσιγγιο ειναι αριστο κ.λ.π.γιατι παιρνουν και αυτοι κανενα κοκαλακι να γλειψουν Ετσι δουλευει το συστημα .Οταν αποφασισουν να δωσουν στην λιανικη [εγω εχω κανει κουμαντο και εχω να κανω την δουλεια μου ]να την βαλουν στον πατο τους και να αναψουν και φωτια να κανουν τον πυραυλο 8-) Υ.Γ. Δεν αναφερομαι στα μαγαζια λιανικης πωλησης αλλα στους εισαγωγεις .
Δέν νομίζω να θέλουν ννα σταματήσουν την Ιδιογόμωση ηοι καταστηματάρχες γιατί απο τους Ιδιογομωτές παίρνουν περισσότερα απο οτι αν Αγόραζαν έτοιμα φυσίγγια. Καποτε ένας προμηθευτής μεγάλη βιομηχανία οταν ψώνισα για μένα και ενα άλλο άτομο, μου είπε οτι έχουν μεταπωλητές φυσιγγίων που δεν τους κάνουν τόσο Τζήρο το χρόνο. 8-)
Περικλη μου ηδη και τα φυσιγγια εχουν παρει την ανηφορα .Για σκεψου ποσο θα πουλανε τα φυσιγγια οταν δεν υπαρχουν υλικα για τους ιδιογομωτες ? Οσο θελουν .Εγω δεν λεω για τα μαγαζια λιανικης ,αλλα για τους δυο τρεις που ειναι εδω στην Ελλαδα μεγαλους εισαγωγεις που ταυτοχρονα γεμιζουν και πουλανε ετοιμα φυσιγγια .Το εχουν κανει μονοπωλιο .Οπως εγραψα και ποιο πανω πως ενας εισαγωγεας εχει μια συγκεκριμενη πυριτιδα για τα φυσιγγια που γεμιζει και στο εμποριο λιανικης δεν υπαρχει καθολου ?,και οπου βρισκεις καμια ξεχασμενη την πουλανε διπλασια τιμη απο οτι ειχε . 8-) Η Α1 ειχε τιμη 18 ευρω το μισοκιλο και τωρα ,,οπου,, βρεις την πουλανε 38 ευρω το μισοκιλο . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

εγω Νικολα πιστευω οτι λογο του κορουνοιου εχουμε αυτη την αυξηση σε ολα τα ειδη κυνηγετικα και μη , λογο οτι τα εργοστασια δεν δουλευαν για να παραγουν υλικα , και τωρα οπου υπαρχουν λιγα υλικα τα πουλαν μαυρη αγορα , πιστευω και θελω να πιστευω οταν περασει αυτη η αρρωστια , και δουλευουν ολοι κανονικα θα πεσουν οι τιμες , και δεν ειναι τιποτα αλλο , ολα τα αλλα ειναι υποψιες απο τον καθενα μας
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

και υποψιν ενας ιδιογωμοτης ξοδευει ποιο πολλα χρηματα απο ολους τους κυνηγους , γιατι αγοραζει υλικα στην ιδια τιμη που θα αγοραζε τα φυσιγγια του , αγοραζει εργαλεια ιδιογωμοσης συνεχως , και ριχνει περισοτερα φυσιγγια σε δοκιμες
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικολα η ελειψη υλικων κραταει κοντα ενα χρονο στις πυριτιδες τουλαχιστον .Με αυτο το σκεπτικο το δικο σου δεν επρεπε να υπαρχουν καλυκες ,συγκεντρωτηρες ,καψουλια .Ολα αυτα υπερχουν στην λιανικη .Τα εργοστασια συνεχιζουν να δουλευουν και να βγαζουν υλικα .Εδω και ποσους μηνες η αγορα εχει ανοιξει και ομως πυριτιδες δεν ερχονται .Ποσους μηνες θελει ενα εργοστασιο να βγαλει πυριτιδα ? Μερες θελει και αεροπορικως ερχονται απο Ιταλια .Και με φορτηγο και καραβι να ερθουν θα κανουν το πολυ δυο μερες .Οταν ρωτας τους εισαγωγεις ποτε θα φερουν πυριτιδα ,ξερεις τι σου λενε ? τον αλλο μηνα ,και αυτο κραταει πανω απο 6 μηνες τωρα .Απο μηνα σε μηνα πηγαινουν .Τωρα λενε οτι μπορει να παρει και δυο μηνες ακομα για να φερουν .Ποτε δηλαδη θα φερουν ,οταν τελειωσει το κυνηγι ? Κατι δεν παει καλα σε ολη αυτη την ιστορια .Τεχνιτη ελειψη κανουν για να πανε τις τιμες στα υψη οταν αποφασισουν να βγαλουν στο εμποριο λιανικης τις πυριτιδες .Ετσι πιστευω εγω . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Όσο και να πάνε πάνω τα υλικά εμείς πάλι θα κάνουμε το κέφι μας ειδικά με τα μικρά διαμετρήματα που δεν υπάρχουν πολλές επιλογές
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

με το 20αρι ειχα και εχω πρωβλημα . Την πρωτη μερα 20 αυγουστου ολα καλα εριξα 20 φυσιγγια , και πηρα 10 αγριοπεριστερα , και ειμουν και ειμε ευχαριστημενος με της επιδοσης του , την δευτερη μερα πηγα για τρυγονια , δεν εριξα τουφεκια , την τριτη μερα παλι για τρυγονια εριξα δυο φυσιγγια με την δεξια καννη και πηρα δυο τρυγονια , ΑΛΛΑ την αλλη μερα που το καθαριζα βλεπω τον αριστερο επικρουστηρα να ειναι ποιο κοντος απο τον αλλον , βαζω εναν καλυκα με καψουλι παταω την σκανταλη τιποτα , ξανα παλι τιποτα , περνω τηλεφωνο τον Χατζιωτη στης 23 αυγουστου , και του το λεω και μου λεει στειλτω για επισκευη , μου το επισκευαζει , και μου λεει οτι εσπασε η σφυρα λογο αστοχιας υλικου , και βαλαμε αλλη , θα το παρω το σαβατοκυριακο να το δοκιμασω στο σκοπευτηριο , και εαν ολα καλα σου το στελνω , οπως και εγινε , το περνω την τεταρτη 14 σεπτεμβριου μετα απο 22 μερες , πηγενω την πεμτη ριχνω μια με την αριστερη σε ενα αγριοπεριστερο μακρια , και δεν πεφτει , ολα καλα , πηγενω την παρασκευη παλι για αγριοπεριστερα , ριχνω 2 φυσιγγια με την δεξια , και περνω ενα αγριοπεριστερο , πηγενω χθες για περδικες , ριχνω μια με την δεξια χωρις να την παρω , πηγενω και σημερα , φεραμαρουν τα σκυλια ενα μικρο κοπαδι , παταω την σκανδαλη της δεξιας καννης και δεν ακουγετε τιποτα , και βλεπω οτι ο επικρουστηρας ο δεξιος ειναι οπλισμενος , και η σκανδαλη τερματιζει κανονικα σαν να εχει ριξη , ξανασπαω το οπλο , τιποτα η αριστερη λειτουργη κανονικα και κανει κλικ και οπλιζει ,η δεξια ουτε κλικ κανει ουτε οπλιζει , γιατι παραμενει οπλισμενη , χωρις να ριχνει οταν πατας την σκανδαλη που ελευθερα τερματιζει χωρις να κανει ουτε κλικ
Απάντηση