ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 22 Φεβ 2024 07:58 Τι να το κανεις το εργαστηριο τωρα ,αφου τελειωνει το κυνηγι ? Ετσι και αλλιως τσαμπα χωρος ειναι για σενα . :( Κανε το αποθηκη να βαζεις τα μοτερ στη σειρα και να περνας καθε μερα να τους κανεις επιθεωρηση και να δεις αν εχουν αυξηθει γιατι με τον νομο που ψηφισαν προσφατα τα μοτερ θα παντρευονται και θα και κανουν παιδια . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Πολλες φορες πηγες για κυνηγι :o :D :D :D Οσες φορες πηγες ολο τον χρονο εσυ πηγα εγω σε μια εβδομαδα .Με επιασε η μεση μου απο το να κουβαλαω θηραματα εστω και ξεπουπουλιασμενα με το νεο σεταπ που εχω φτιαξει ;) :mrgreen: :mrgreen: Με την μασελιτσα μου τσακα τσουκα ολο και τρωω κανενα φιλετο απο αγριογουρουνο και ευγενη θηραματα . ;) :D :D :D
Γεροντάκο αυτοί που ψήφισες ειναι αυτοί που κάνουν τα μοτεράκια να γεννούν :) :D :D :D Το Ιδιογομωτήριο προορίζεται για Σχολή Ιδιογομωτικής Τέχνης PERECO με Αναγνωρισμένο Δίπλωμα στους φοιτητές του :) :D :D :D :D Αν θέλεις μετά απο εξετάσεις μπορεί να σε αφήσω να αρχίσεις απο την δευτέρα τάξη :) :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Υ.Γ. Σε λίγο φεύγω γιατι θα συνδεθεί ο Ηλεκτρισμος στο Ιδιογομωτήριο και πρέπει να ειμαι εκεί. Επειτα σε 2-3 Εβδομάδες θα εγκατασταθώ μόνιμα. ;)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3652
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Στην γιαφκα να βαλεις πορτα ασφαλειας μη σου κλεψουν οι μαθητες σου τις ιδεες σου . :D :D :D Και επισης θα χρειαστει ,γιατι αν κανεις φασαρια με τα εργαλεια σου ,να μπορει η Φλωρα να σε κλεισει μεσα ,και να μη μπορεις να βγεις εξω για να της χαλας την ησυχια της . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 22 Φεβ 2024 08:08
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 21 Φεβ 2024 21:59 αντε να τελειωση να ησυχασω , καθε μερα τσιχλες τρωω , ποτε σουπα , ποτε λεμονατες , και καθε μερα ολο το βραδυ την μια μαδαω τσιχλοκοτσυφα , και μετα καπακι γεμιζω φυσιγγια για το 20αρι
Ηθελα να ηξερα Νικολα αν σταματησει το κυνηγι ,τι θα κανεις μετα ? Πως θα περνας το χρονο σου αφου εισαι συνταξιουχος ?Εδω τουλαχιστον εχουμε το σκοπευτηριο και πηγαινουμε ποτε ποτε και ριχνουμε καμια τουφεκια αλλα και αυτο το βλεπω δυσκολο φετος ,γιατι δεν υπαρχουν υλικα ,και αυτα που υπαρχουν ειναι πανακριβα πια .Οποτε και απο εκει πρεπει να κανουμε αποχη μαλλον φετος . ;) 8-)
Nικολα με τα κτηματα , πορτοκαλιες και ελιες , φρεζαρισμα , κοψιμω πορτοκαλιων , φυτεμα πατατας , μετα κηπο με μελιτζανες , ντοματες , πιπεριες κλπ , ποδηλατο , μπανια στην θαλασσα , εκπαιδευση του καινουριου σκυλου που πηρα ειναι τωρα 8 μηνων, με την εθνοφυλακη της κυριακες με βολες G3 , σκοποβολη στον κηπο με αεροβολο
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 23 Φεβ 2024 10:21 Στην γιαφκα να βαλεις πορτα ασφαλειας μη σου κλεψουν οι μαθητες σου τις ιδεες σου . :D :D :D Και επισης θα χρειαστει ,γιατι αν κανεις φασαρια με τα εργαλεια σου ,να μπορει η Φλωρα να σε κλεισει μεσα ,και να μη μπορεις να βγεις εξω για να της χαλας την ησυχια της . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Υπάρχουν όλες οι προδιαγραφές και εισαι ευπρόσδεκτος να επιθεωρήσεις σαν ΑρχήΙδιογομωτής που είσαι :) :D :D Το Μόνο που θέλω να εισαι με πανοπλία γιατι ο Πέλος εργάζεται επι 24ωρου, ειναι καλό παιδί αλλά αμα θυμώσει λόγω υψους κτυπά κάτω απο τα γόνατα :) :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3652
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αυτο δεν ειναι σκυλι ,για να δαγκωνει ακομα και σενα . :o Προσεχε γιατι τον βλεπω πολυ πεινασμενο τωρα τελευταια και μη τον βαζεις μεσα στην γιαφκα γιατι τον εχω ικανο να σου φαει ολα τα υλικα . ;) :o :D :D :D Τον εχω ικανο να μου ερθει εδω στο Ιλιον σε σχημα βληματος ρουκετας καμμια ημερα . :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Είναι τοσο πιστός σε εμε΄να που και στην τουαλέτα να είμαι με περιμένει απέξω :) :) :D :D :D
Τελικά εισαι ικανός να να αλλάξεις γενετικά τα Ψαρόνια και να εχουνε ψαλιδωτή ουρα :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3652
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ολα ειναι στο προγραμμα .Εδω εκαναν νομο να παντρευονται μεταξυ τους οι γκει και να κανουν κωλοπαιδια ,και δεν θα αλλαξουν την ουρα στα ψαρονια να φαινονται χελιδονια ? ;) :o :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Που ζεις αγαπητε μου ? Οι νεοι φωστηρες της Ν.Τ.Π. αλλαζουν ολα τα δεδομενα της φυσης . :o :shock: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

πηγα σημερα με το 20αρι , βλεπω μια τσιχλα βολικη παταω τιποτα δεν τσαχταει η δεξια , λεω τυχεο , ξανα βλεπω αλλη , ξανα το ιδιο πιανει και βροχη και φευγω , ερχωμε σπιτι ριχνω με καψουλι τιποτα , οποτε αυριο αναγκαστικα 12αρι , το παλιο ανακατασκευασμενο του πατερα μου με μονο ιδιογωμοση , GM3 , S4 , D2O V την 28αρα
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

GM3 καλυκα 65αρι 616 1,50 χ30 συγκερωτηρα ηλιοπουλο , με φελο μεσα GAL 20 ρελι με χαρτακι , S4 cx2000 καλυκα 65αρι 1,40 χ 30 συγκερωτηρα ηλιοπουλο , με φελο μεσα GAL 20 ρελι με χαρτακι , D20 V καλυκα 68,50 cx2000 1,40 χ 28 αστερι
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 26 Φεβ 2024 22:48 πηγα σημερα με το 20αρι , βλεπω μια τσιχλα βολικη παταω τιποτα δεν τσαχταει η δεξια , λεω τυχεο , ξανα βλεπω αλλη , ξανα το ιδιο πιανει και βροχη και φευγω , ερχωμε σπιτι ριχνω με καψουλι τιποτα , οποτε αυριο αναγκαστικα 12αρι , το παλιο ανακατασκευασμενο του πατερα μου με μονο ιδιογωμοση , GM3 , S4 , D2O V την 28αρα
Καιρός είναι να δεί κανένα γιατρό να το κάνει καλά μιά και έξω :) στείλε το στον Γραφικό γεροντάκο και είμαι σίγουρος οτι θα το φτιάξει :) :) :D
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 26 Φεβ 2024 10:10 Ολα ειναι στο προγραμμα .Εδω εκαναν νομο να παντρευονται μεταξυ τους οι γκει και να κανουν κωλοπαιδια ,και δεν θα αλλαξουν την ουρα στα ψαρονια να φαινονται χελιδονια ? ;) :o :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Που ζεις αγαπητε μου ? Οι νεοι φωστηρες της Ν.Τ.Π. αλλαζουν ολα τα δεδομενα της φυσης . :o :shock: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Είχα την εντύπωση ότι τους είχες ψηφίσει και τ'ωρα με τις αλλαξοκολίες κάνεις πίσω :?: :?: :) :) :) Γιατί ρωτάς αφου ξέρεις που ζώ :?: :?: ;) :) Είμαι εδώ που όλες η Αμυγδαλιές άνθισαν εκτός απο την δικιά μου και υποψιάζομαι οτι την κατούρησε ο Πέλος :) :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3652
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Καποτε πριν πολλα πολλα χρονια τους ειχα ψηφισει ,αλλα τα τελευταια χρονια κανω απεργια γιατι κανουν αλλαξωκολιες μεταξυ τους . ;) :D :D :D Λοιπον για να ανθισει η αμυγδαλια σου παρε την κιθαρα σου και αρχισε να της τραγουδας το τραγουδι ,,ετιναξα την ανθισμενη αμυγδαλια ,,μηπως και ξυπνησει απο το ληθαργο που εχει πεσει . :lol: :D :D :D :D Μου λες συνεχεια οτι ξημερωνει στην Κυπρο μια ωρα νωριτερα απο εδω ,αλλα δεν μου λες οτι εδω θα κυνηγαμε μια ωρα περισοτερο στην ληξη του κυνηγιου .Και εκει κοροιδο σε επιασαν . ;) :o :D :D :D :D :D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ την 27 Φεβ 2024 09:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3652
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικολα το οπλο πρεπει να εχει προβλημα απο κατασκευης του ,και κοιταξε να το φτιαξεις μια και καλη ,για να μη σου ξαναπαρουσιασει το ιδιο σε κανενα καλο θηραμα .Αλλο ειναι η τσιχλα ,και αλλο ενας λαγος ,μια περδικα .Δωσε το σε κανενα οπλουργο καλο να στο φτιαξει .Στο 12 αρη σου φυλαξε τα υλικα που εχεις και μη γεμιζεις και τα χαλας για τσιχλες και γεμισε με την PSB1 για το δικανο σου το 12 CAL 2000 καψουλι 68,5 κομενο καλυκα 1,50 χ28 γραμ σκαγια σε νουμερο 9 με αστερι πεντασταδιακο .Αν εχεις συγκεντρωτηρα GT 24 βαλε .Θεριζει και στο σκοπευτηριο και στις τσιχλες . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 27 Φεβ 2024 09:13 Νικολα το οπλο πρεπει να εχει προβλημα απο κατασκευης του ,και κοιταξε να το φτιαξεις μια και καλη ,για να μη σου ξαναπαρουσιασει το ιδιο σε κανενα καλο θηραμα .Αλλο ειναι η τσιχλα ,και αλλο ενας λαγος ,μια περδικα .Δωσε το σε κανενα οπλουργο καλο να στο φτιαξει .Στο 12 αρη σου φυλαξε τα υλικα που εχεις και μη γεμιζεις και τα χαλας για τσιχλες και γεμισε με την PSB1 για το δικανο σου το 12 CAL 2000 καψουλι 68,5 κομενο καλυκα 1,50 χ28 γραμ σκαγια σε νουμερο 9 με αστερι πεντασταδιακο .Αν εχεις συγκεντρωτηρα GT 24 βαλε .Θεριζει και στο σκοπευτηριο και στις τσιχλες . 8-)
Nικολα οταν παρω τηλεφωνο τον Χατζιωτη και του που για το πρωβλημα που εχει το 20αρι τοτε σιγουρα θα μου πει να του το στηλω και χωρις να μου παρει ουτε μεταφορικα , αλλα ντρεπομε να του το στηλω και τριτη φορα απο τοτε που το πηρα , και ριχνωντας 1000 φυσιγγια περιπου απο τοτε που μου το εφτιαξε
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

το καλο ειναι οτι βγαζει καλες τουφεκιες , και μου καθετε καλα στον ωμο μου , το κακο ειναι οτι χαλαει συνεχεια , μια η μια κανη η αριστερη που εσπασε η σφηρα , μετα η δεξια που εσπασε το ελατηριο , και τωρα παλυ η δεξια , που πρωτα χτυπαγε τα καψουλια οριακα με μικρο βαθουλομα , και τωρα δεν τα χτυπα καθολου ουτε που τους κανει ενα μικρο σημαδι , αλλα και η αριστερη και αυτη δεν τα χτυπα τα καψουλια με πολυ ορεξη , υποψιαζουμε οι επικρουστηρες (βελωνες) οτι εχουν φθαρθει και κοντινη , και τωρα θα εσπασε τελειος ο δεξιος για αυτο δεν κανει κανενα σημαδι στο καψουλι, οταν παταω την σκανδαλη ακουω το τσακ , αλλα στο καψουλι δεν κανει κανενα σημαδι ουτε στο ελαχιστο
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3652
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Δηλαδη στα 1000 φυσιγγια να κανει ζημια ειναι προβλημα .Εγω στα παλαια δικανα μου που ειναι 80 χρονων και ,και μονο στο 1 απο τα 4 του εχω εφτιαξει μια φορα την μια βελονα του [αλλαγη],που εχουν ριξει πολλες χιλιαδες φυσιγγια το καθενα τους .Εσυ δεν μπορεις να καταλαβεις αν ειναι απο ελατηριο ,η βελονα ? Γιατι αυτο το κανει η απο σπασμενη βελονα η σπασμενο ελατηριο ,απο την στιγμη που δεν κτυπα καθολου το καψουλι ,και δεν αφηνει εστω και ενα μικρο κτυπηματακι επανω του .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3652
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τεταρτη σημερα ,και καποιος εχει παρει 10 κουτια φυσιγγια ,οπλο ,αυτοκινητο ,κολατσιο ,σακιδιο ,και εχει παει να μαζεψει ραδικια ,μολοχες και ζωχους . :shock: :o :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο στο σπίτι έμεινα και εφτιαχνα λεκάνες στα δέντρα με κάτι τούβλα που βρήκα πεταγμένα και ακούω τις ντουφεκιές στα 500 μετρα σαν να με τουφεκάνε εμένα ;) :) :D :D Τελικά πρέπει να ειμαι ματιασμένος ;) :D :D :lol: :lol:
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 27 Φεβ 2024 11:00 Δηλαδη στα 1000 φυσιγγια να κανει ζημια ειναι προβλημα .Εγω στα παλαια δικανα μου που ειναι 80 χρονων και ,και μονο στο 1 απο τα 4 του εχω εφτιαξει μια φορα την μια βελονα του [αλλαγη],που εχουν ριξει πολλες χιλιαδες φυσιγγια το καθενα τους .Εσυ δεν μπορεις να καταλαβεις αν ειναι απο ελατηριο ,η βελονα ? Γιατι αυτο το κανει η απο σπασμενη βελονα η σπασμενο ελατηριο ,απο την στιγμη που δεν κτυπα καθολου το καψουλι ,και δεν αφηνει εστω και ενα μικρο κτυπηματακι επανω του .
Νομίζω σε Οδοντίατρο να το στείλει θα φτιαχτεί στα σίγουρα ;) ;)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3652
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αλλο παλι και τουτο . Εδω σημερα τελειωνει το κυνηγι και ο Περικλης εφτιαχνε λεκανες . :o Εμεις με τον πρακτορα σου τιμησαμε την ημερα ,και θα την τιμησουμε και σημερα την τελευταια με ενα απογευματινο .Η BERETTA εχει παρει φωτια αυτες τις ημερες . 8-) :D Τι θελεις και βγαζεις την αδεια κυνηγιου και την πληρωνεις ?φτιαχνεις φυσιγγια ,λαδωνεις οπλα ,κανεις σερβις στο αυτοκινητο ,χαλας βενζινες ,τρως κολατσιο ,σου δαγκωνει το χερι ο Πελος ,και στο τελος δεν πηγαινεις κυνηγι .Τσαμπα τα λεφτα που χαλας .Εγω θα προτεινω να βγαζεις αδεια κυνηγιου για σφεντονα .Οικολογος εχεις γινει ? :lol: :lol: :D :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

'Οπως το λές Νικόλα ετσι ήτανε φέτος η Χρονιά . Ηθελα πολύ να ερχόμουν για 2-3 μέρες κυνήγι μαζί σας αλλά οπως ξέρεις έχω την οικοδομή που ειναι στο τέλος και εχει πολλά τρεξίματα. Οπου νάνε τελειώνουν ολα και θα αρχίσει η μετακόμιση αλλά αυτη την φορά θα ειναι ομαλή γιατί κανένας δεν με πιέζει. Θα στηθεί και το νέο Ιδιογομωτήριο και θα μπορώ να ετοιμαστώ για την επόμενη σαιζόν. Μην ξεχνάς οτι και εσύ ειχες τα σκαμπανεβάσματα με την υγεία σου οπότε να ευχηθούμε απο χρόνου να δούμε πώς θα πάμε. Εξάλλου πρέπει να γινει και εκείνη η Δίκη σου για όλα τα ψευδη που κατακαιρούς λές για εμένα και τον αγαπητό φίλο μας Μιχάλη . :) :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3652
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αν ερχοσουν τρεις ημερες μαζι μας ,θα κτυπουσες τοσες τσιχλες ,που για να τις κτυπησεις στην Κυπρο πρεπει να περασουν 10 χρονια . ;) :D :D Φιλε παροτι εχω κανει πολλα σοβαρα χειρουργεια εξακολουθω να εχω πολλα προβληματα υγειας ,αλλα προσπαθουσα οποτε μπορουσα να πηγαινω κυνηγι εστω και με το καρεκλι ,αφου εφτασα στο σημειο οτι απο εκει που περπατουσα δυο μερες συνεχομενες στα βουνα για περδικες ,τωρα να μη μπορω να περπατησω καλα .Η δικη εχει αναβληθει μερικες φορες γιατι ,και οταν ειχε ερθει και ο Μιχαλης εδω δεν μπορεσα να τον δω γιατι ημουν με γριππη και ιωση .Στεναχωρηθηκα πολυ που δεν μπορεσα να τον δω ,γιατι δεν ειχα οδηγο να με παει ,και φοβομουν μη τον κολησω και αυτον . ;) 8-) Πιστευω στην επομενη συνεδρια να ειμαστε καλα και να τα πουμε συντομα απο κοντα . :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Απάντηση