ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

Ειδα ενα βιντεο αυτο https://www.youtube.com/watch?v=ycNFcaA0lIs και ειδα οτι ο κυνηγος , μονο τα στηθια απο την περδικα βγαζει με ενα μαχαιρι , χωρις καν να μαδησει το πουλι , το υπολιπο το πετα
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Ορφανίδη τις φάσσες αν και τις μαδάω και μπαίνουν στην κατάψυξη σε κουτιά με πάγο οταν ξεπαγώσουν παίρνω μόνο τα στήθη και γίνεταο στιφάδο.
Κα΄ποιος εδώ τα έκανε κιμά και έφτιαξε μπιφτέκια ;) :)

Γερο Ζαχαροπλάστη Η Δίκη θα γίνει καποια μέρα και μέχρι να γινει οι ποινές αυξάνονται :) :) :D :D :D Τυχερός ο Μιχάλης που δεν σε συνάντησε να τον Ματιάσεις και βγήκε πρωταθλητής Δωδεκανήσου στη Σκοποβολή :) :D :D :D :D Αυτά βέβαια τα βλέπουμε εμείς τα νέα παλληκάρια που έχουμε τα έξυπνα κινητά και τα F/B :) :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Στη σφεντονα, η στο τοξο βγηκε πρωτος ο Παλιογερος ? Γιατι μονο για αυτα τα οπλα τον εχω ικανο . 8-) Γιατι τα κυνηγετικα οπλα του, τα εχουν παρει απο τον καιρο που μπηκε μεσα στον αεροδιαδρομο του αεροδρομιου και κυνηγουσε τον τραυματισμενο φασιανο απο πισω . :o :shock: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Πρωι πρωι Δευτερα ολο παραμυθια μας λες . :oops: Ποτε κτυπησες φασα για να μας δωσεις συνταγη πως να την φτιαξουμε και δεν το ξερουμε ? Εδω ουτε τσιχλα δεν κτυπησες φετος . :o :oops: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: Ονειρα εβλεπες παλι ? :D :D :D :D :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Εις βάρος σου θα χρησιμοποιηθούν τα γραφόμενα σου για τον Φίλο Μιχάλη :) :) :D :D :D Τωρα για τις φάσες ξέχασες οτι τον Αυγουστο τις πετσόκοψα και μάλιστα για να μαζεψω μία έκανα Κολοτούμπεςς στο Βουνό :?: :?: :) :D :D :D Εκτός απο Αυτές εχω και μερικές που μου προμηθευει ενας φίλος ο Οποίος ολες τις εξορμήσεις για κυνήγι μόνο στη φάσσα πηγαίνει και γέμισε τον καταψύκτη του ;) ;) ;)
Τέλος πάντων με εκοψες να ειμαι βαριά γριππομένος γιαυτό μόνο σιρόπι για Βήχα θα κεράσεις σήμερα και φεύγω να πάω για δουλειές στο νεο σπίτι ;)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αφου μας ελεγες οτι ειχες κανει εμβολιο ,πως κολησες γριππη ? Αντε να κολησεις ολο τον κοσμο γριππη που τρεχεις περα δωθε . :o :lol: :mrgreen: Ο κοσμος που εχει γριππη καθεται στο σπιτι ,πινει κανα δυο ποτηρια ζιβανια ,κανει μια εντριβη , φωναζει και ενα αραπη να του κανει μασαζ ,και ολα περνανε . ;) :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ελα στο δικαστηριο πρωτα εσυ ,και θα δεις τοτε τι κατηγοριες σε βαραινουν αναδρομικα απο περυσι με τα κυνηγετικα αισχη που εχεις κανει . :o :shock: :D :D :D Μαρτυρας κατηγοριας θα ειναι και ο πρακτορας σου με αδιασειστα στοιχεια ,που του εδωσες σεταπ με την D 20 ,που οταν εριξε μια τουφεκια τελευταια μερα κυνηγιου σε μια τσιχλα ,κτυπησε το πουλι αλλα του εφυγε η μασελα και τωρα θα τρεχει στον οδοντιατρο για κανα δυο μηνες . :o :oops: :lol: :D :D :D Θα ειμαι μαρτυρας και εγω που ημουν μπροστα στο περιστατικο ,να καταθεσω εναντιον σου,και για το γεγονος οτι τρεχεις πισω απο τους αλλους κυνηγους τους μαζευεις τα θηραματα ,και πηγαινεις στο σπιτι και για να μη τρως παντοφλιες απο την Φλωρα λες οτι τα κτυπησες εσυ . :o :oops: ;) :D :D :D :D :D Τωρα παιρνεις δρομο και φευγεις να πας ταχα στο σπιτι για να μην ακουσεις και αλλα αισχη που εχεις κανει . ;) :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Διαχειριστής ιστοσελίδας
Δημοσιεύσεις: 1415
Εγγραφή: 30 Αύγ 2021 16:04

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Και αφού τα ε μπ όλια κύριε Γέροντα δεν κολλούν γρίπες :mrgreen:
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Δεν έχει αφήσει εμβόλιο για εμβόλιο και όλο άρρωστος είναι .Την μία έχει COVID την άλλη έχει γριππη ,την άλλη τον πονάει η μέση του .Αν υπήρχε εμβόλιο και για αυτή θα το είχε κάνει . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Πολύ βαριές οι κατηγορίες που μου εκθέτεις και στο τέλος θα βρεθείς Αθώος απο μόνος σου :) :)
Με την Γρίπη μια χαρά τα πήγα αλλά είπαμε αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση για το νέο Ιδιογομωτήριο :) :D :D :D Βασικός χώρος για μένα γιατι το σπίτι πάνω ειναι γυναικία δουλειά. :D :D :D Στο ιδιογομωτήριο θα υπάρχει εξοπλισμός για καφέ, καναπές για ξεκούραση, τηλεόραση, ψυγείο με μπυρίτσες και αλλά ποτάκια, καταψύκτης για τα θηράματα :) :) :D :D :D Εκεί θα μαθαίνει η μικρή Φλωρεντία πώς θα γεμίζει φυσίγγια Με D20 στα 24 γρ. :) :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εισαι προνοητικος . :o 8-) Αυτο δεν ειναι ιδιογομωτηριο αλλα καταφυγιο για ωρα αναγκης . :o :lol: :D :D Οταν πεφτουν βομβες απο τις παντοφλιες απο την Φλωρα εκει θα τρεχεις για να κρυφτεις .Και προσεχε να μη εχουν κλειδι αλλα μελη της οικογενειας γιατι σε βλεπω να εισαι μονιμα κλεισμενος μεσα εκει . :o :lol: :mrgreen: :mrgreen: Μη μου θυμηζεις την D20 γιατι εχω ασχημες αναμνησεις απο τον πρακτορα σου ,που αντι να τρεχει στο βουνο να παρει την τσιχλα που ειχε κτυπησει ,ετρεχε περα δωθε κρατωντας την μασελα του με το σεταπ που του εδωσες . :( :lol: :mrgreen: :mrgreen: Στο επομενο δικαστηριο που θα γινει εχω μαζεμενους αρκετους μαρτυρες ικανους για να σε διωξουν απο τα στελεχη της ιδιογομωσης ισοβιως ,και να σε κλεισουν στο μποντρουμι που εχεις φτιαξει . :lol: :lol: :o :D :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Το ιδιογομωτήριο εχει σχέδιο εκτακτης ανάγκης σε περίπτωση εφόδου :) :D :D :D Απέξω θα γράψω Μολών Λαβέ :) :D :D :D Ασε που μπορώ να ελέγχω το Ανσανσέρ και να εγκλωβήσω τον οποιοδήποτε εισβολέα :) :D :D :D :D Εχεις την εντύπωση οτι θα πάθω σαν και εσένα που σε Τσάκωσε ο Μχάλης να κάνεις Ζαχαροπλαστική στο Ίδιογομωτήριο :?: :?: :?: :lol: :lol: :D :D Εντάξη ειχες λάβει κάποια μέτρα για τραυματισμό εισβολέα αφού το Κοκοροντούφεκο έπεσε απο το ράφι στο κεφάλι μας :) :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Την ναρκοθετηση στο καταφυγιο σου την εχεις κανει με D20 ? Δεν εχω και κανενα γαμο τωρα αμεσα για να της κανω καταναλωση :D :D :D Ολους μπορει να μη τους αφηνεις να μπουν μεσα στο μπουντρουμι ,αλλα εμενα δεν μπορεις να με αφησεις εξω γιατι με λενε Αγγελο-πουλο ,και μπαινω παντου οταν θελω . ;) :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Πω πω ντουμανια πρωι πρωι .Κανε Παππου λιγακι κρατει με το φαγητο γιατι σε εχω ικανο να φας μια σουβλα αρνι ,και μετα να φωναζεις για να σου φερω σοδες . :D :D :D Προσαναμα εκανες με την D 20 ? :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Ασε τις σούβλες τώρα και πάρε στο Υπουργείο παιδίας και Θρησκευμάτων να στείλουνε εκεί στο 'Ιλιον ένα Μαυροπίνακα και κιμωλίες στη σχολή Ιδιογομωτικής που άνοιξε εκεί :) :) :D :D :D :D
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 05 Μαρ 2024 17:16 Δεν έχει αφήσει εμβόλιο για εμβόλιο και όλο άρρωστος είναι .Την μία έχει COVID την άλλη έχει γριππη ,την άλλη τον πονάει η μέση του .Αν υπήρχε εμβόλιο και για αυτή θα το είχε κάνει . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Τώρα μου έιπε κάποιος οτι κάνοντας εμβόλιο για Ερπη Ζωστήρα Θα μπορώ να σηκώνω ενα εικοσάκιλο σακί Σκυλοτροφή :) :D :D :D Υπάρχει κάποιος στο Καφενείο που το έχει δοκιμάσει να μας ενημερώσει :?: :?: :?: :) :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Η σχολη ιδιογομωσης λειτουργει ολο το 24ωρο εδω και καιρο και παραδιδει μαθηματα μονο για μαθητες που εχουν μερακι και θελουν να μαθουν πανω στην ιδιογομωση .Η σχολη θα ανοιξει και παραρτημα βοτανολογιας και ζηταει καθηγητη ειδικο στα ραδικια στους ζωχους και στις μολοχες . :D :D :D :D :D Ξερεις κανενα ? :lol: :lol: :D :D :D :D Χθες εμαθα οτι υπαρχει εμβολιο ,και για την Ιλαρα ,και τον ερπη ,αλλα εμενα μου ειπε ο γιατρος οτι δεν χρειαζεται να κανω ,γιατι μετα τα χειρουργεια ,εχω γινει βιονικος και μπορω να σηκωσω μεχρι 100 κιλα στο Αρασε .Εδω την τελευταια ημερα του κυνηγιου σηκωσα μια τσιχλα που κτυπησα περιπου στα 10 κιλα και απο την προπονηση που εχω κανει δεν καταλαβα τιποτα απο βαρος :lol: :lol: :o :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

https://www.youtube.com/watch?v=-LJArJG ... =glykerios Στην υγεια σας το τσιπουρακι μου που πινω .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Αντώνης
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 19 Δεκ 2023 07:03

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από Αντώνης »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 09 Μαρ 2024 23:36 https://www.youtube.com/watch?v=-LJArJG ... =glykerios Στην υγεια σας το τσιπουρακι μου που πινω .
Στην υγεία σου μερακλή Νικόλα.
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Να εισαι καλα Αντωνη .Ξεφυγα λιγακι χθες βραδυ ,γιατι λογω καρκινου και χημειθεραπειων μου εχει απαγορευσει ο γιατρος τα ποτα ,αλλα ηπια κανα δυο τσιπουρακια χθες . ;) :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Τα ήπιες τα τσιπουράκια και έπεσες στον ύπνο γιαυτό Παρασκευή Βράδυ για εμάς Απογευματάκι για σένα δεν Απαντούσες τα Τηλέφωνα τα σταθερά γιατι τα κινητά δεν τα απαντάς αλλά δεν θέλω να αναφέρω τους λόγους :) :D :D :D :D :D

Κύριε Κύριε η Σχολή εχει και μαυροπίνακα :?: :?: :) :D :D :D :D Κύριε κύριε μπορώ να πάω τουαλέτα :?: :D :D :D :D :D Κύριε κύριε το καψύλι γιατί δεν μπαίνει ανάποδα να φαίνεται και το χρώμα απέξω :?: :?: :D :D :lol: :lol: :lol: Οποιος μιλήσει ξανά χωρίς να ψηλώσει το χέρι θα μετατίθεται στη βοτανολογία :) :) :D :D :D
Βρέ γεροντάκο έμπλεξα τωρα με το σπίτι και την μετακόμιση αλλιώς θα έκανα Ανοιξιάτικη έφοδο γιατι μου βάζεις τον Πράκτορα μου στην ίδια Τάξη με τα πρωτάκια :?: :D :lol: :lol: :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αν υπηρχε και ποιο κατω ταξη εκει θα τον εβαζα τον πρακτορα σου ,γιατι σε ακουσε στο σεταπ που του εδωσες και το BENELI του απο CAL 12 το εκανε CAL 10 ,και ψαχνει τωρα να βρει σεταπ και φυσιγγια CAL 10 ,και ασε που τρεχει τωρα στον οδοντιατρο . :o :shock: :D :D :D Για ολα αυτα θα τον αφησω μεταξεταστεο για τον Σεπτεμβρη στα ορτυκια . ;) :D :D :D Την Παρασκευη εδω στην περιοχη ειχε διακοπη ρευματος για αρκετες ωρες ,και μηπως πηρες εκεινη την ωρα . ;) :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

περιμενω μηπως πεσουν τα σκαγια , γιατι 4,30 τα θεωρω ακριβα , εαν ποτε πεσουν κατω στα 4 ευρω , η εαν διαπραγματευτο και μου τα αφησουν τουλαχιστο 3,80 το κιλο θα παρω 4 τσουβαλια των 25 συνολο 100 κιλα , ολα σε 9αρι , μια και τα σκαγια δεν χαλαν , εαν οχι θα γεμιζω με αυτα που εχω , και θα περιμενω του χρονου , εαν οχι και δεν πεσουν η δεν μου τα αφησουν 3,80 το κιλο , τοτε θα γεμισω τα 10 κιλα 9αρια που εχω ακομη , τα 15 κιλα 10αρια , αν και δεν μου αρεσει το 10αρι , και θα αναγκαστω να γεμιζω και 8αρια στην τσιχλα που εχω 20 κιλα , πραγμα που το θεωρω χοντρο στην τσιχλα , τα ειχα παρει για τρυγονια και αγριοπεριστερα , καθως εχω και ενα τσουβαλι σχεδον γεματο 7αρι για αγριποπεριστερα και φασα το καλοκαιρι , και παλι εαν δεν πεσουν ουτε την επομενη τοτε θα παρω μονο ενα τσουβαλι 9αρι , ειπαμε μας αρεσει η ιδιογωμοση , αλλα ΟΧΙ να μας στοιχιζουν ακριβοτερα απο τα ετοιμα φυσιγγια , γιατι με της σημερινες τιμες δεν συμφερει να γεμιζεις σε 12αρι 28 και 30 με 32 γραμμαρια , παρα μονο απο 35 και πανω , αλλα ποσα φυσιγγια θα ριξει καποιος 35 και 40 γραμμαρια δυο κουτια με το πολυ τρια , και να φανταστειτε αλλοι ειναι πολυ ποιο ακριβοι , απο οτι ο χορηγος μας
Απάντηση