ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3642
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Απο προχθες εχω ξεκινησει την μεταφορα σιγα σιγα στο νεο σπιτι και ειμαι απασχολημενος πολυ αυτην την εποχη με χαρτοκουτες και τα λοιπα . Ξερεις εσυ απο τετοια .Χθες ηρθε μια ρουφιανα καρακαξα στο μπαλκονι μου ,γιατι απο πανω στο πρεβαζι ειχε κανει μια φωλια μια δεκαοχτουρα και ακουσα την φασαρια και βγηκα εξω και ειδα οτι προσπαθουσε να φαει δυο μικρα πουλια .Την εδιωξα ,αλλα αυτα απο την λαχταρα τους πεσανε στο μπαλκονι ,και τωρα τα εχω μαζεψει και τα εβαλα παλι στην φωλια ,αλλα δεν ερχεται η μανα να τα ταισει .Απο χθες το απογευμα τα ταιζω εγω με ψωμακι βρεγμενο ,αλλα τα ατιμα με παιδευουν γιατι ειναι μικρα και δεν ανοιγουν το στο μα τους να φανε .Πιστευω να τα γλυτωσω .Θα παω σε λιγο να παρω μια συριγγα απο το φαρμακειο να τα ταιζω με αυτη . ;) :)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3642
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

https://www.youtube.com/watch?v=1n4Qhzp ... F%83%CE%B1 Στην υγεια σας το τσιπουρακι που πινω . :)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 02 Ιουν 2023 08:53 Χθες ηρθε μια ρουφιανα καρακαξα στο μπαλκονι μου ,γιατι απο πανω στο πρεβαζι ειχε κανει μια φωλια μια δεκαοχτουρα και ακουσα την φασαρια και βγηκα εξω και ειδα οτι προσπαθουσε να φαει δυο μικρα πουλια .Την εδιωξα ,αλλα αυτα απο την λαχταρα τους πεσανε στο μπαλκονι ,και τωρα τα εχω μαζεψει και τα εβαλα παλι στην φωλια ,αλλα δεν ερχεται η μανα να τα ταισει .Απο χθες το απογευμα τα ταιζω εγω με ψωμακι βρεγμενο ,αλλα τα ατιμα με παιδευουν γιατι ειναι μικρα και δεν ανοιγουν το στο μα τους να φανε .Πιστευω να τα γλυτωσω .Θα παω σε λιγο να παρω μια συριγγα απο το φαρμακειο να τα ταιζω με αυτη . ;) :)
Ετσι είναι πως αλλιώς να φάει θήραμα ένας Γεροκυνηγός , παίρνει απο την φωλιά και ταίζει τα πουλάκια να μεγαλώσουν, κοίτα πόσο εύκολα γεμίζει η πουλιάστρα :) :D :D :D Και απο κρέας υπάρχουν τα αγριογούρουνα απο τροχαία ατυχήματα, εισαι μιά χαρά :) :D :D :D Ασε τα της ιδιογόμωσης στις κούτες και θα στείλω μεταφορική να τα μαζέψει :D :D :D :D :D :D Καλού κακού όμως να σου στείλω και μιά σφεντόνα μήπως πετάξει κανενα πουλάκι απο την φωλιά και δεν το προλαβαίνεις :) :D :D :D
Υ.Γ. για τα νεα περι της υγείας σου είμαι ενημερωμένος απο τον πράκτωρα μου :) :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3642
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τα πουλακια τα μεγαλωνω με ταισμα στο χερι οσα ειναι ανευ πατερα και μητερας .Αυτα ειναι οι φιλοι μου ,και ερχονται και καθονται επανω στο κεφαλι μου και στους ωμους μου και τα πηγαινω βολτα .Αυτα ειναι απο την επιβλεψη μου και την προστασια μου . ;) :D :D :D Ηθελα να ηξερα ,ο πρακτορας σου ειναι που μαρτυριαρης ,και δεν σε αφηνει να κοιμηθεις γιατι σε παιρνει τηλεφωνο στις 10 το βραδυ .Εγω του του εχω πει να μη σε αφηνει να κοιμασαι τοσο νωρις . ;) :o :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Μην μου ενοχλείς τον πράκτωρα μου γιατί εχει κάθε δικαίωμα να με ενημερώνει οποιαδήποτε ώρα σε αντίθεση με εσένα που ουτε σταθερά τηέφωνα απαντάς ουτε κινητά. Ευτυχώς που έχουμε το idiogomosi για να σε βρίσκω :) :D :D :D :D Μάλιστα εχω κάνει και άλλες μυστικέ συμφωνίες μαζί του :) :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3642
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αυτα κανει ο πρακτορας σου και σε ακουει αυτα που του λες ,για αυτο μεθαυριο που θα παμε στο σκοπευτηριο να δεις τι τον περιμενει . ;) :o :D :D :D Θα νομιζει οτι πηρε φωτια το οπλο του με το φλογοβολο που του εχω ετοιμασει . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Ο πράκτωρας μου έχει συντονιστεί με το Κυπριακό ωράριο και ξέρει ποτε φοράμε πυτζάμες :) :D :D :D 'Ομως εγώ δεν ειμαι μαρτυριάρης και δεν είπα τιποτα για τα φυσίγγια με το πιπέρι :) :D :D :D Γιαυτό θα περιμένω φωτογραφίες. Πέσ του να σου δώσει το ινητό του να τον τραβήξεις την ωρα που θα ρίχνει :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Πληροφορίες λένε ότι ένας Γεροντάκος έχει την εντύπωση οτι ειναι Λυκόπουλο και Αρνείται βοήθεια στη μετακόμιση γιατί φοβάται μην του αντιγράψουν τις πατέντες ιδιογόμωσης ;) :) :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3642
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αυτα κανεις που τον εχεις πρακτορα σου ,και δεν τον αφηνω να μπει στην γιαφκα για να κλεψει πατεντες . ;) :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Και έπειτα οι πατέντες απο το 'Ιλιον να βρεθούν στο Ζεφύρι :) :D :D :D :D Καλά το κατάλαβα εγώ δεν με ξεγελάς πλέον :) :D :D Εδωσα και μιά άλλη αποστολή στον Πράκτωρα να τακτοποιήσει ενα θέμα μια υποχρέωση εκεί στο Σχιστό ξέρει αυτός ;) ;)

Αντε και καλό Σαββατοκυρίακο που ισως αυτό μέχρι και το άλλο να φάμε κανένα Ανάγλυφο Βερύκοκο αφού ο Θεός φέτος έριχνε πέτρες για βροχή :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Πού θα πάει , θα τελειώσει και η μετακόμιση του Γεροντάκου να ανοίγει τον καφενέ να πιάνουμε κανένα πελάτη γιατί χάσαμε και τον τακτικό μας τον Ορφανίδη. :?: :?:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3642
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Απο σημερα και για μερικες ημερες θα ειμαι και εκτος ιντερνετ . 8-) Ανοιγω τον καφενε ,κλεινω τον καφενε ,πελατης δεν περναει να μας πει ετσι για το καλο ουτε καλημερα Περικλη μου .Φαινεται οτι μεσα απο τις παρενεργειες απο το εμβολιο ,ειναι και η λησμονια να πουνε καλημερα οι φιλοι . :( :o :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο και εγώ σήμερα θα ειμαι στο σπίτι για εργασίες στο κήπο , οπότε θα ειμαι σε Τηλεργασία.
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3642
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τι θα φυτεψεις στον κηπο ? Τελειωσες με τα κουκια και βαζεις ντοματες ? :D :D :D Εγω να δεις ενα κηπο που εχω φτιαξει στο νεο σπιτι .Απο μπροστα στην εισοδο εχει δυο ροδιες ,μια λεμονια και δυο δαφνες ,και διπλα φυτεψα 20 ριζες κολοκυθια ,και στην πισω αυλη εχω φυτεψει 20 ντοματιες ,και 10 μελιτζανες .Αναμεσα τους εβαλα και μερικα βασιλικα . 8-) Αγορασε και κανενα βιβλιο να μαθαινεις πως καλιεργουνται οι ντοματες και τα φασολακια . ;) :D :D :D :D Απο αυριο ξεκιναω μια σειρα απο εξετασεις για καμια δεκαρια ημερες ,[αξονικη ,μαγνητικη ,γενικες αιματος με καρκινικους δεικτες ,και κολονοσκοπηση] για το σοβαρο θεμα υγειας που εχω ,και ο Θεος βοηθος Περικλη μου . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Πού να φυτέψω βρε Γεροντάκο που το έκανα σαν ζούγκλα μισό οικόπεδο όλο και όλο έχω τώρα γιατί εφερε και ο αδελφός μου σπιτάκι δίπλα. :) :D :D
'Ασε που με εφαγε το μάτι σου που ειπα να κάνω ενα ψεκασματάκι μόνο στα σταφύλια γιατι πέρσι δεν φάγαμε ουτε ρόγα και μόλις τελείωσα είπε να ρίξει βροχή ο καλός θεός μου και τα ξέπλυνε όλα :) :D :D :D Ειναι και τα βερύκοκα που δεν τα ψέκασα και άγουρα ακόμη πέφτουν κάτω και έχουν τρύπες απο σκουλίκη μεγάλες που χωράει δάκτυλο μέσα :D :D

Υ.Γ. Εύχομαι όλα καλά και καθαρές εξετάσειςς με το θέμα υγείας σου.
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3642
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Επρεπε να με ρωτησεις ποτε θα βρεξει για να σου πω μη κανεις διπλες δουλειες . 8-) ;) Τοσα βιβλια ειδες στην εκθεση δεν βρηκες κανενα να σε συμβουλεψει για την καλιεργεια λαχανοκηπου ? Παλι εγω φταιω ? Εχω ετοιμασει ενα καλο σεταπ και για λαχανικα και για σταφυλια οικολογικο ,και οχι με χημικα . ;) :o :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Τί ξέρεις τώρα εσύ που εχεις ενα λαχανόκηπο σε τενεκέδες απο φέτα απάνω στην ταράτσα :?: :) :D :lol: :lol: Εδώ προσπάθησα να μην ραντίσω φέτος και μιά φορά ειπα να το κάνω αλλά τα ξέπλυνε η βροχή. Θα σου στείλω μερικά βερύκοκα στο Viber και δοκίμασε να δείς , για μιά βδομάδα δεν χρειάζεσαι καθάρσιο :) :D :D :D :D Τέτοια πρέπει να δώσω σε όλους τους πολιτικούς να γίνει πραγματική κάθαρση :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3642
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τα εψαξες τα βερυκοκα αν εχουν σκουλικια μεσα ? Τους Πολιτικους δεν τουν κανουν τιποτα τα βερυκοκα .Θελουν αλλα πραγματα ποιο εξειδικευμενα και ποιο δραστικα ,διατι το ψεμα παει συνεφο .Ο Κουλης ειχε διωξει 7,500 χιλιαδες γιατρους μεσω COVID που δεν εκαναν το εμβολιο και αφου με το ζορι τους ξαναπηρε πισω ,τωρα ΘΑΑΑΑΑ προσλαβει λεει αλλους 10.000 για τις αναγκες των νοσοκομειων .Σκεψου ποσοι ανθρωποι πηγαν τσαμπα στον αλλο κοσμο απο την ελειψη γιατρων εν μεσω COVID . ;) 8-) Φιλε στο νεο σπιτι εχω κηπο και απο μπροστα, και απο την πισω αυλη . ;) Αλλωστε εχω μεγαλη πειρα στους λαχανοκηπους απο το χωριο ,γιατι ποτε κανενα αγριογουρουνο δεν μου εχει κανει παραπονα οτι δεν ειναι καλα τα λαχανικα μου . :o :o :D :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Λέω τώρα που έχεις χώρο να φτιάξεις και μιά λιμνούλα με πάπιες για να μην τρέχεις στο Πάρκο του Τρίτση να τις ταίζεις :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

για σας κυριοι , σημερα εδωσα και τα τελευταια καλοκαιρινα πορτοκαλια , και ειχα βαλει 25 κιλα πατατες για το σπιτι βιολογικες ουτε ψεκασα , και λιπασμα βιολογικο , και εβγαλα την πεμτη με το τρακτερ 300 κιλα πατατα , ενω περσι που ειχαν παει τα γουρουνια , και ειχα βαλει 25 κιλα , εβγαλα 20 κιλα πατατες πληρη αποτυχια , οποτε λεω να βαλω φετος παλι 25 κιλα , για να φαω μερικες , τωρα της μοιραζω δεξια και αριστερα , για να μην μου χαλασουν , και πουλησα και μερικες σημερα μαζι με τα πορτοκαλια
Απάντηση