ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1381
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 29 Μαρ 2023 19:07 ΚΟΥΙΖ. Πιανου φιλου μας ο σκυλος περασε το χερι του αφεντικου του για μπριζολα,και το δαγκωσε .? :lol: :lol: :D :D :D
Και πού θές να Ξέρω :?: :?: Εγώ βοσκούσα εκει πέρα τα πρόβατα ούτε σκύλο ειδα ουτε μπριζόλα :) :D :D :D :D Μόνο αίματα είδα να στάζουν ποτάμι :D :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Το κουιζ δεν ηταν για σενα . 8-) Τωρα γιατι το μαρτυρησες μονος σου ποιος ηταν αυτος που του περασε το χερι για μπριζολα ο Πελος ? :lol: :lol: Λοιπον σημερα θα παω με τον κατασκοπο σου στο σκοπευτηριο ,και θα δεις τι του ετοιμαζω του παλιομπαγασα ,για να μαθει να μη με κατασκοπευει και να σου τα μεταφερει σε σενα . ;) :o :D :D :D :D Ε,ρε γελια που εχουν να γινουν . :o :D :D :D Εσενα να δεις τι σε περιμενει οταν σε ερθεις στην Αθηνα και σε παω στο σκοπευτηριο . :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1381
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 30 Μαρ 2023 08:18 Το κουιζ δεν ηταν για σενα . 8-) Τωρα γιατι το μαρτυρησες μονος σου ποιος ηταν αυτος που του περασε το χερι για μπριζολα ο Πελος ? :lol: :lol: Λοιπον σημερα θα παω με τον κατασκοπο σου στο σκοπευτηριο ,και θα δεις τι του ετοιμαζω του παλιομπαγασα ,για να μαθει να μη με κατασκοπευει και να σου τα μεταφερει σε σενα . ;) :o :D :D :D :D Ε,ρε γελια που εχουν να γινουν . :o :D :D :D Εσενα να δεις τι σε περιμενει οταν σε ερθεις στην Αθηνα και σε παω στο σκοπευτηριο . :D :D :D
Ο Πράκτωρας μου ειναι ενημερωμένος για πολλά θέματα που συμβαίνουν αλλά εσύ έκοψες πίσω και τρέχεις να διδάξεις Ιδιογόμωση το βρέφος στο μαιευτήριο :) :D :D :D :D Γιατί εισαι άξιος το δοσομετρικό για τα γάλατα του μωρού να ζυγίζεις πυρίτιδες :) :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:
Και νομίζεις οτι φοβάμαι να σε αντιμετωπίσω στην Αθήνα που εχω έρθει 200 φορές και εσύ ήρθες μια φορά εδώ και έφυγες κολυμπώντας αλλά ήθελα μια συνεργασία με τον Μιχάλη να είμαστε μαζί εκεί για να σε δώ Αν καταφέρεις να Ξεγλυστρήσεις απο την Δικαστική που του εδωσες φυσίγγια με Αλευρια :) :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Λοιπον ο πρακτορας σου ξερει τοσα πολλα , που χθες ακομα δεν γνωριζε οτι ο Πελος σου περασε το χερι για μπριζολα και σου το εφαγε .Χθες του εδινα φυσιγγια να δοκιμασει στον πινακα ,και ολο μου ελεγε να τα δοκιμασω μονος μου ,γιατι φοβοταν μη του κανω πλακα με κομφετι . :lol: :lol: :lol: .Που τολμα να πατησει το ποδι του στην Αθηνα ο Παλιογερος ,γιατι φοβαται αυτα που του εχω μαζεμενα απο τα αισχη που κανει . ;) :o :lol: :lol: :D :D :D Σε πληροφορω οτι η πρωτη κουβεντα που θα πει το μωρο ειναι ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ αντι για μαμα και μπαμπα . :o :D :D :D .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1381
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο μου καλώς να δεχτείς τον Νικόλα τον Τζούνιορ στο σπίτι και Ευχές για επιτυχία στην αυριανή σου δοκιμασία.
Το Λαικό Δικαστήριο με Πρόεδρο εκ Λέρου αναβάλλεται για αργότερα. ¨Οσο για τον πράκτωρα μου εκείνη την μέρα ειχε ρεπό αλλά έβγαλε πιστοποιητικό ορθής εκτέλεσης στο υπόστεγο που έφτιαξα και επειδή έγινε αναίμακτο χωρίς ουτε κάν γρατσουνιά ο Πέλος αποφάσισε να χυθεί αίμα :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Πεινασμενος θα ηταν ο Πελος και ηθελε να φαει κρεας ,και αφου δεν ευρισκε πουθενα βρηκε εσενα . :lol: :lol: :D :D :D Ελεγα να σε κερασω ενα τσιπουρακι πρωι πρωι αλλα τα εκανες μανταρα με τις ενεσεις και το αντιλυσικο ορο και δεν σου επιτρεπει ο γιατρος να πιεις ποτα . :D :D :D :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1381
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο ποιός είπε για ορό :?: :?: Εσύ σήμερα θα πάρεις πολλούς. Οσο για τον Πέλο η τροφή ειναι 85 Ευρα το 7κιλο :) :) :D
Τα ποτά και τα Τσίπουρα το βράδυ θα τα πιώ στην υγεία σου. Ο Χριστός και η Παναγία μαζί σου, τούς έχω ενημερώσει να είναι κοντά 8-)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1381
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Τό Καφενείο σερβίρει μόνο τσαγάκι που πρέπει ο Γεροντάκος μα να πίνει πολλά ;) Τσίπουρα και άλλα οινοπνεύματα μετά απο άδεια του Ιατρού με ευχές το Πάσχα να γλεντίσουμε 8-)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Για τους πελατες το τσαγακι ειναι μια χαρα ,αλλα για μενα και αυτο απαγορευεται γιατι μου ερεθιζει το εντερο η καφεινη . ;) Μονο χαμομηλο πινω προς το παρον, και απο το πολυ νερο πριζεται η κοιλια μου . :o :D :D :D :D .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1381
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Και εγώ τώρα πάνω απο 20 χρόνια μόνο χαμομηλάκι πίνω κάθε πρωί . Άντε τα υγρά χρειάζονται για την περίπτωση σου. Σιγά σιγά θα σου επιτρέψω και μπυρίτσα που ειναι διουριτική και ωφέλιμη στο αποχετευτικό ;)
Προχθές είχε γενέθλια ο Ορφανίδης αλλά σου λέει τί να πάω στον καφενέ να με ποτίσουν τσάι ;) Αντε να γίνεις καλά μην χάνουμε και σίγουρη πελατεία ;)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Για μενα ειναι απαγορευμενα ολα τα ποτα με ανθρακικο λογω καρκινου . ;) 8-) Ο Νικολας ακουει για χαμομηλο και τρεχει σε αλλα μαγαζια . :lol: :lol: :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1381
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Λές να χάσαμε τον πελάτη γιατί σερβίραμε μόνο τσαγάκι :?: :) :) Θα του βάζαμε Ζιβανία και θα φαινοταν οτι ειναι νερό :) :) :)
Τωρα θυμήθικα μια ιστορία κάποτε γνώρισα ενα γεροντάκο που ητανε φανατικός οπαδός στα οινοπνευματα. Ητανε και οδηγός Ταξί Αρ. Αδειας Οδηγού Παγκύπρια ηταν Νο7 . Τον Ειχανε οι Εγγλέζοι για οδηγό τους οταν πηγαιναν απο Λευκωσία στην Λεμεσό. Στα μέσα της διαδρομής υπήρχε σταθμός με καφενείο οπου οι Άγγλοι Αξιωμαστικοί έπιναν το Τσάι τους . Ο Γεροντάκος μας είχε ειδοποιήσει τον Καφετζή οταν τον ρωτούσαν τι θα παρει να του βάζει το κονιάκ σε φλυντζάνι :) :D :D Οπως συνηθίζετο ο οδηγος καθόταν μονος σε άλλο τραπέζι και οταν το ρωτούσαν θες και άλλο τσάι μιστερ χρήστος αυτός απαντούσε γες πλιζ αη χαβ στομαχ πεην. ( Με πονά το στομάχι μου) :) :D :D :D :D Οποτε τα έπινε τα 2 φλυντζάνια κονιάκ ο οδηγός . Στο μεταξύ σε ολόκληρη την διαδρομή που και πού να συναντούσαν καμιά καμήλα και κανένα γαιδούρι :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αστα αυτα που ξερεις, και ετοιμασου για ολους τους φιλους του καφενε [οσους ερχονται ]να τους κερασουμε για την ονομαστικη σου εορτη . ;) :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Κερασμα στους φιλους πολυ αγαπη και ζεστο ροφημα,αφου κανει ψυχρουλα σημερα ,και φευγω σε λιγο για δοκιμες και προπονηση στο σκοπευτηριο . ;) :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1381
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Βρέ Γεροντα κάτσε να Αναρρώσεις που θέλεις και σκοπευτήριο 3 μέρες μετά το Χειρουργείο :?: :) :) :) Αν δεν εχεις κάτι να περάσει η ώρα βοήθησε εκεινο τον Γέροντα στο 'Ιλιον που προσπαθεί να κεντρώσει την Νεραντζιά να κάνει Κυδώνια :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Μετα το χειρουργειο εχω ντοπαριστει και δεν με σταματαει τιποτα ,ουτε βροχη ουτε χιονια ουτε αερας . :D :D :D Για σκεψου απο νερατζια να φυτρωσει κυδωνια τι εχει να γινει . :o ΘΑΥΜΑ :o :o :lol: :lol: :D :D Εχω δοκιμες να κανω στο σκοπευτηριο σημερα δυο περιεργα σεταπ . ;) 8-) :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1381
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο πρόσεξε μην μπλέξεις τα λάστιχα των καθετήρων με τα κοκόρια στο δίκανο και ρίχνει μόνο του :) :D :D :D
Με τα κεντρόματα στα δέντρα εχω επιτυχίες στα οπωροφόρα με άλλα δεντρα δεν εχω δοκιμάσει ;)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τωρα που ειναι εποχη εμβολιασμων δεντρων θα σου πω ενα κολπο που κανω, και εχει 100/100 επιτυχια . :o Η μηπως δεν θελεις να σου πω ? Μια φορα πριν χρονια φυτεψα μια λουκουμια στο κτημα, και μετα απο κανα μηνα γεμισε ο τοπος λουκουμια . :o :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1381
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 12 Απρ 2023 09:04 Τωρα που ειναι εποχη εμβολιασμων δεντρων θα σου πω ενα κολπο που κανω, και εχει 100/100 επιτυχια . :o Η μηπως δεν θελεις να σου πω ? Μια φορα πριν χρονια φυτεψα μια λουκουμια στο κτημα, και μετα απο κανα μηνα γεμισε ο τοπος λουκουμια . :o :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D
Και καλά γιατί δεν φύτεψες Ευρωπουλιά να τα κονομήσεις και προτίμησες να χαλάσουνε απο την ζάχαρη και τα δοντάκια σου :?: :) :D :D :lol: :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Απάντηση