ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ειναι πολυ καλο σεταπ αυτο Νικολα γιατι το γεμιζω του αδερφου μου που εχει οπλο CAL 20 και του κανει χειμωνα καλοκαιρι πολυ ωραια κτυπηματα . ;) 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ναι το εριξα και χθες , αλλα ειχε πολυ αερα και οι τσιχλες εκει που την ειχες στον στοχο , σε δευτερολεπτα αλλαζαν θεση λογο αερα , πηρα 3 πουλια με 17 φυσιγγια , και το χειροτερο αστοχησα σε μια μπεκατσα που πεταχτηκε πολυ δυσκολα , κατω απο μια χαρουπια , που το σκυλακι δεν την πηρε χαμπαρι , στο περασμα που πηγα μετα , περασαν αρκετες , αλλα περνουσαν στα 10 μετρα πανω μου , που δεν προλαβενα ουτε να ριξω , αλλα και να εριχνα θα της διαλουσα , μερος να παω απο πλαγια δεν ειχε γιατι δεν θα της εβλεπα καθολου
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1381
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο χθές ειπα μιάς και μένω στο χωριό 8 μήνες τώρα 500 μετρα απο κυνηγότοπο να δοκιμάσω και εγώ πρωινό τσίχλας. Ουτε τσίκ δεν ακούσα ουτε πουλί δεν είδα :) :D :D :D Μονο πάγωμένα αγριόχορτα ειχε που πατούσα και έσπαγε ο πάγος :) :) Γύρισα στο σπίτι με ενα φυσίγγιο περισσότερο απο αυτά που πήρα :) :D :D :D Βρήκα ενα σκουριασμένο που κάποιος θα το έχασε και το οποίο θα περάσει απο μικροσκόπιο :) :D :D
Επέστρεψα στο σπίτι που με περίμενε ο Πέλος έψησα φρυγανιές και ελιές στη Ξυλόσομπα και 'επινα Ρακόμελο για ζέσταμα :) :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τι τις ηθελες τις τσιχλες Παππου ? Αφου ξερεις και να πας κυνηγι ,με χορτα θα γυρισεις σπιτι . :o Αλλα ουτε χορτα μαζεψες .Πληρης αποτυχια σε ολα . 8-) Θα ειχες βαλει τις μποτες με τις σχαρες απο κατω στη σολα και δεν εφαγες και καμια τουμπα παλι . :cry: Ευτυχως που ειχες το ρακομελο στο σπιτι και εσωσες την παρτιδα . :D :D :D Και εγω εδω με τα χιονια κανω καθε μερα εμβολιο με τσιπουρακια . :D :D :D :D :P :P .https://www.youtube.com/shorts/51q1SFwbCKA
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ποτε δεν εχω βρεθη σε καμια χρονια σε κατασταση να μην βρισκω ουτε μια τσιχλα εδω στο νησι , οσο χαλια και να ειναι η χρονια 5 με 10 πουλια θα δω , και ας μην παρω κανενα , γιατι δεν θα μου βγουν σωστα και εντος βελινεκες
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

χθες πηρα 4 τσιχλες , και παλι μου σηκωσε το επανιελ 2 μπεκατσες που δεν εριξα σε καμια , γιατι τρεχει μπροστα και της διωχνει , ενω μου σηκωσε αρκετα ζευγαρια περδικες που της φερμαριζε για αρκετα λεφτα , το εψαχνα και το εβρισκα φερμαρισμενο , με την ελπιδα για καμια μπεκατσα , και ηταν περδικες που της αφηνα στην ησυχια τους , αλλα καλο κανει , γιατι και εκπευδευτε , και το σκυλι , και οι περδικες και της κρατα σε εκγρηγοση , που γινονται προσεχτικες , στους αρπαγες της , οπως γερακια , νυφιτσες ,
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1381
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γερό Νικόλα δεν πάς καλά νομίζω και ψάχνεις πιτσιρίκες να κάνουνε γυμναστική αλλά ο Κουκολ παρακολουθεί το υπολογιστή σου και θα στο γεμίσει με Τσιτσιδο ιούς :) :D :D :D :D
'Αντε τωρα που έφτιαξες το viber να κάνεις και ενα F/β να γίνεις αρχηγός εκει στα πεντασταδιακά ;)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Παππου και με F/B και χωρις F/B αυτοι ξερουν και ποτε πηγαινουμε στην τουαλετα . ;) :D :D :D Εδω ο Μητσοτακης τους παρακολουθουσε ολους ,και αφου δεν ειχε αλλους να παρακολουθει παρακολουθουσε τον εαυτο του . :lol: :lol: :D :D :D Αλλωστε τι να το κανω το F/B για να λες στους φιλους ενα δοκιμασμενο και εγγυημενο στο σκοπευτηριο και στον τοπο του κυνηγιου σεταπ ,και αυτοι να σου λενε διαφορα αλλα και να μου πρηζουν τα συκωτια ? ;) :D :D :D Ολο αυτο τον καιρο εχω ξοδεψει αρκετα χρηματα και χρονο για να φτιαξω αιρετικα σεταπ ,,πυραυλους ,,απολυτως ασφαλη και να τα δωσω ετοιμα στους φιλους ιδιογομωτες . 8-) Ευτυχως που εχω και τον Χρηστο για παρεα και τρεχουμε καθε λιγο και λιγακι στις δοκιμες μας .. ;) 8-) https://www.youtube.com/shorts/opYrznZMTW8 .Να βαλουμε και λιγη γυμναστικη να κανεις πρωι πρωι . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Διαχειριστής ιστοσελίδας
Δημοσιεύσεις: 1403
Εγγραφή: 30 Αύγ 2021 16:04

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Καλή μας μέρα με ήλιο και λίγα σύννεφα και λίγο κρύο και έχει ο Θεός
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1381
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο καιρό είχε να μας ρθεί ο Καββαδίας στον Καφενέ και δεν τον Κέρασες :?: :?: ;) :) :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Στον καφενε εχει πεσει πολυ δουλεια τωρα τελευταια ,γιατι κερναω μονο τον εαυτο μου καθε μερα .Μονος μου μιλαω μονος μου απανταω και μονος μου πινω .Ασε που στα δημοσια θεαματα παλι μονος μου τα βλεπω . ;) :o :lol: :lol: :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

pericles έγραψε: 13 Φεβ 2023 08:58 Γεροντάκο καιρό είχε να μας ρθεί ο Καββαδίας στον Καφενέ και δεν τον Κέρασες :?: :?: ;) :) :D :D
που ειναι τα χρονια τα παλια που γραφαμε συνεχεια και ολοι μας
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικολα ισως εχει ο κοσμος πολλα προβληματα οικογενειακα ,οικονομικα ,και δεν τον ενδιαφερει πια να μαθει πεντε πραγματα σωστα στην ιδιογομωση .Μαλλον τα ξερουν ολα .Παντως εγω ακομα παρα τα 71 χρονια μου ακομα μαθαινω πολλα πραγματα που δεν ηξερα .Ακομα και τωρα που εχω ενα σωρο προβληματα υγειας δεν εχω σταματησει να κανω δοκιμες πολλες ωρες την ημερα ,και μετα στον πινακα στο σκοπευτηριο .Να ειναι καλα και ο Νικολας ο Καββαδιας που μας εμαθε πολλα πραγματα που δεν ηξερα , παροτι απο μικρο παιδι με τον παππου και τον πατερα μου ημουν μεσα στην ιδιογομωση . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Παρης Σ
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 15:08

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από Παρης Σ »

Χαιρετώ τους φίλους!
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1381
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Καλώς ήλθες Πάρη.
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 13 Φεβ 2023 10:49
pericles έγραψε: 13 Φεβ 2023 08:58 Γεροντάκο καιρό είχε να μας ρθεί ο Καββαδίας στον Καφενέ και δεν τον Κέρασες :?: :?: ;) :) :D :D
που ειναι τα χρονια τα παλια που γραφαμε συνεχεια και ολοι μας
Συναγωνισμός απο το FaceBook Αν και δεν προσφέρει την ύλη που υπάρχει στο 'Ιδιογόμωση.
Βέβαια εν μέρη έχει και ο Γεροντάκος το δίκαιο του. Ο Καθένας στην Προσωπική του ζωή εχει διαφορα να αντιμετωπίσει και αυτό το συμπεραίνω απο τον ίδιο τον εαυτό μου. Ακόμη και το facebook το βαρέθηκα γιατί ειναι ένας χώρος επίδειξης και τίποτα άλλο. Εξάλλου το λέει και το όνομα του.

Βέβαια σήμερα ειναι Ξεχωριστή μέρα και ο Γερομπουφετζής πρέπει να στολίσει τον Καφενέ με κόκκινες καρδούλες και Τριαντάφυλα να γιορτάσουμε αυτό τον ξενόφερτω 'Αγιο Βαλεντίνο :) :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Το f/b εχει ενα καλο και πολλα κακα για αυτο και δεν με ενδιαφερει . 8-) Τι να στολισω και να φερω στον καφενε βρε Περικλη ,αφου μονος μου θα ειμαι παλι . :( Ο Αγιος Βαλεντινο ειναι των καθολικων . 8-) Εμεις οι Ορθοδοξοι εχουμε δικο μας Αγιο να γιορτασουμε .Ειναι ο Αγιος Υακινθος που γιορταζει3 Ιουλιου . ;) :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
παναγιωτης χρι.
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 02 Σεπ 2021 11:50

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από παναγιωτης χρι. »

Καλημερα σε ολους!
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1381
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Καλημέρα Παναγιώτη!
Γεροντάκο τρέξε να φάς καμιά Τσίχλα απο το παλληκάρι που έδωσες τα σετάπ :) :D :D :D :D :D Κάτι ξέρω και εγώ :) :D :D :D 'Εχω Πράκτωρα που παρακολουθεί :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3624
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Το παλικαρι ακουει τον Γεροντα στα σεταπ και αυριο θα κανει τσικνοπεμπτη με πολλες τσιχλες στη σχαρα . 8-) :lol: :D :D :D Εσυ θελω να μου πεις με τι θα κανεις τσικνοπεμπτη ? αφου δεν εχεις ουτε σιταριθρα απο προπερσι . :o :lol: :D :D :D Εγω εχω στο καταψυκτη μερικα θηραματα και θα τα ψησω αυριο για να τα φερω στον καφενε να κερασουμε τους φιλους που θα μας κανουν την τιμη να ερθουν . ;) :D :D :D :D Οσοι εχουν προβλημα με τα κρεατικα ,θα ψησουμε και καλαμαρια γιγαντες στην σχαρα . ;) :D :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 02 Σεπ 2021 10:50

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 15 Φεβ 2023 08:50 Το παλικαρι ακουει τον Γεροντα στα σεταπ και αυριο θα κανει τσικνοπεμπτη με πολλες τσιχλες στη σχαρα . 8-) :lol: :D :D :D Εσυ θελω να μου πεις με τι θα κανεις τσικνοπεμπτη ? αφου δεν εχεις ουτε σιταριθρα απο προπερσι . :o :lol: :D :D :D Εγω εχω στο καταψυκτη μερικα θηραματα και θα τα ψησω αυριο για να τα φερω στον καφενε να κερασουμε τους φιλους που θα μας κανουν την τιμη να ερθουν . ;) :D :D :D :D Οσοι εχουν προβλημα με τα κρεατικα ,θα ψησουμε και καλαμαρια γιγαντες στην σχαρα . ;) :D :D :D :D :D :D
Ρε Παλιογερε Ζαχαροπλάστη μόνο γαλαχτομπουρεκα μπορείς να φτιάξεις, τι Τσικνοπέμπτη μας τσαμπουνας.........
Απάντηση