ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 02 Σεπ 2021 10:50

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 13 Αύγ 2022 13:09 Ενα τσιπουρακι στους φιλους κερασμενο απο εμενα. Τωρα φευγω και πηγαινω σε ενα πολυ παλαιο καταστημα με κυνηγετικα ειδη να δω αν υπαρχει κατι που να εχει ενδιαφερον. :DΠροχθες σε νυχτερινο ψαρεμα παροτι ειχε καιρο επιασα μια στειρα κοντα στα δυο κιλα 5 κομματια φαγκροπουλα μισοκιλα και ενα σαργο μισο κιλο. Χθες επιασα μια τσιπουρα κοντα στα δυο κιλα αλλα με εφαγε το ματι του παλιογερου και του Περικλη κσι μου εφυγε μεσα απο την αποχη. :x :o :D :D :D
Βρε δεν τα αφήνεις κατα μέρος τα ψέμματα; τα ψάρια αυτα θελουν Μαστορους, οχι Ζαχαροπλαστες... :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Βρε Παλιογερε ζηλευεις που ψαρευω και πιανω ψαρια σαν καρχαριες :?: Τωρα που θα αρχισει και το κυνηγι να δεις κατι ορτυκια που θα κτυπαω. :o :lol: :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 16 Αύγ 2022 22:02 Βρε Παλιογερε ζηλευεις που ψαρευω και πιανω ψαρια σαν καρχαριες :?: Τωρα που θα αρχισει και το κυνηγι να δεις κατι ορτυκια που θα κτυπαω. :o :lol: :P :P :P
Γεροντάκο άσε τα ψαρέματα και ενημέρωσε με για το παλαιό κυνηγετικό κατάστημα τί υπάρχει :?: :?:
Το οτι περνάς καλά με τα παιδιά και τα εγγόνια τό έμαθα απο ένα Αδελφικό μου Πράκτορα μάλιστα έχω και φωτογραφία να μαζευεις Φραγκόσυκα με τις Σαγιονάρες :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: Μήν πω και το άλλο που μπήκαν τα Αγριθογούρουνα στο κτήμα και σε πιάσανε στον ύπνο :D :D :D :D
Καλά λέει ο Μιχάλης μόνο για ζαχαροπλαστική είσαι καλός :D :D :D :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΔΑΡΔΑΜΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε: 14 Αύγ 2022 10:03 Καλημέρα και από μένα μετά από καιρό. Φέτος δεν έχει γυναικοχώρι έναρξη στη Δυτική Μακεδονία αλλά πέριξ της Πρέβεζας. Έστησα τα πρώτα καλοκαιρινά σε ρέλι 1,60Χ30 ,spark, C7, no71/2,CX2000 σε χάρτινο κάλυκα. Εύχομαι σε όλους Καλή Παναγιά
Κλασική συνταγή . Αν εχεις και 688 καψούλι δοκίμασε το.
Ελπίζω ο Γερο Παντογνώστης Αγγελόπουλος να περάσει και να απαντήσει και εκείνος στο μύνημα σου.
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

εχω παει να θεωρησω την αδεια θηρας απο της 10 αυγουστου , πληρωσα τα 119 ευρω για τοπικη . και ρωτησα την κοπελα , ποτε θα ειναι ετημη , και μου ειπαν ειναι θεμα ποτε θα της υπογραψει ο δασαρχης , και λεει δεν θελει να τον ενοχλουν και να υπογραφει της αδειες 5 με 5 , αλλα ολες μαζη λεει ο δασαρχης αφου μαζευτουν ολες , και ακουσον ακουσον θα ειναι ολες ετοιμες στης 19 αυγουστου σημερα δηλαδη , και δεβν υπηρχε καμια διαμαρτυρια απο τον συλογο μας χαλαρα φεταααα , τους περνω τηλεφωνο πριν λιγο , και μου λεν θα ειναι ολες ετοιμες απο της 6 ωρα μεχρι της 8 που θα ειναι λεει ανοιχτος ο συλογος , ουτε της αδειες δεν ειναι ικανος ο συλογος να εκδοση , κανενας δεν ασχολητε , ουτε μια ανακοινοση στο FB του συλογο , ολα ειναι τυπικα , και εχουν μαζευτη καμια 300 αδειες που απο αυτες καμια 60 θα κυνηγισουν , αλλα πιεζουν την κατασταση και αυτοι που θα κυνηγισουν στης 15 σεπτευριου , και εχουν δικιο γιατι μετα που θα βρεθη ο δασαρχεις για να υπογραψει της υπολιπες αδειες . Ειμαστε ενα μπαχαλο και κανενας δεν πιεζει , ουτε ενδιαφερετε , περσυ υπηρχε καπιος που ηταν χρονια στον συλογο , και εκανε μερικα πραγματακια παρα πανω , φετος εβαλαν μια κοπελα που δεν ξερει,
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ξυπνηστε , πως Πηγατε την πρωτη μερα οσοι πηγατε , αφου δεν εχετε πει τιποτα ως συνηθος , τοτε ουτε εγω δεν λεω , γιατι δεν θελω να πιανομε κοροιδο και να γραφω μονο εγω . ΚΑΝΕΙΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΤΡΑΓΟΥΔΑ , ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΑΚΟΥΝΕ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΠΕΝΙΑ ΚΑΙ Ο ΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΙΕΤΑΙ , αντε γεια
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Ορφανίδη εγραψα εκει στις φάσες τα δικά μου αποτελέσματα.
Τωρα ο Γεροντάκος εχει καλοκάτσει στις διακοπές :) :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
NicM1
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 15 Φεβ 2022 16:25

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από NicM1 »

Εύχομαι καλή και ασφαλή έναρξη σε όλους μας.
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

pericles έγραψε: 25 Αύγ 2022 11:11 Ορφανίδη εγραψα εκει στις φάσες τα δικά μου αποτελέσματα.
Τωρα ο Γεροντάκος εχει καλοκάτσει στις διακοπές :) :D :D
Περικλη δεν ειμαστε μονο εσυ , εγω , και ο Γεροντακος , αλλα 93 μελη
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Τό Ξέρω Νίκο αλλά τι μπορούμε να κάνουμε :?: :?: Ισως κάποιοι δέν έμαθαν τόν τρόπο που λειτουργεί η σελίδα. ;)
Ομως και ο Γεροντάκος χάθηκε και ουτε σε Viber δεν απαντά. Ευχομαι να ειναι καλά με τα παιδιά του και να κάνει τα ψαρέματα του :!:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1384
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Ο Γεροντάκος μας έπειτα απο τις διακοπές με τα παιδιά του εκεί στη Λακωνία, αποφάσισε να καθήσει ακόμη λίγο καιρό μόνοι με την Κυρά του ;) ;)
Θα μας λείψουν τα πειραγματα και η μουρμούρα του. :) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

εχω ΝΕΑ για οπλα .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ΠΡΟΣΕΧΟΣ εχω νεα για το 20αρι , αλλα και για αλλα οπλα , Νικολα , Περικλη ακους , για τον Περικλη Εγγλεζικο οπλο με δαμασκηνες καννες απο Ελληνοεγλεζο χωριανο μου με Κυπροεγγλεζα παντρεμενος που μενει στην Σαμο , ενω εκεινος εαν και 75 χρονων δουλευει ακομα στην Αγγλια μια και ειναι επιχηρηματιας σε αλυσιδα εστιατορειων , με πολλα συλεκτηκα οπλα Εγλεζικα , και Γαλικα , αυριο η ιστορια , τωρα ειναι αργα , και θελει χρονο για να γραφτει , πω ρε ο ατιμος γραφω βιβλιο παλι μετα απο σουμα , σαν τον φιλο μου Χατσιωτη , που γραφει αποσταγματα πυριτηδας με 30 ιστοριες οπλων , φοβερο βιβλιο 3 φορες το διαβασα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ την 03 Σεπ 2022 00:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

εχω γραψει μινι βιβλια , οπως πρωτο το αεροβολο , δευτερο ο τσακομος με τον Νικολα Π , τριτο ο τσακομος με τον τσοπανο που εριξε πετρα στα σκυλια μου , τεταρτο τα παρατραγουδα με τον ταγματαρχη που μου εφερε τον θηροφυλακα , γιατι λεει εριξα μια τουφεκια 100 μετρα απο το εξωχικο του , πεμτο το 20αρι του δασκαλου , και τωρα προσεχος μπορει και αυριο τα οπλα του Εγγλεζου
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

θελω ομως σχολια και συμετοχη και απο εσας , και οχι φωνη εντις ερημου , η να μιλαω στον τοιχο χωρις κανενα σχολιο τα α...... μας κουνιουντε , αντε γεια
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ την 03 Σεπ 2022 19:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Κερασμα πρωινο καφεδακι απο το καρτερι μου στην Μανη. Φανηκαν και τα πρωτα τρυγονακια .Καθομαι στο καρτερι και βλεπω θαλασσα και τα πουλια να ερχονται κατα πανω μου και δυο βλακες να τα τουφεκανε στα 100 μετρα υψος μπροστα μου. και να τους αλλαζουν πορεια.. :) :) :)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

τα α...... μας κουνιουντε , αντε γεια
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 03 Σεπ 2022 00:29 θελω ομως σχολια και συμετοχη και απο εσας , και οχι φωνη εντις ερημου , η να μιλαω στον τοιχο χωρις κανενα σχολιο τα α...... μας κουνιουντε , αντε γεια
τα α...... μας κουνιουντε , αντε γεια
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

μονο ο Κυριος Αγγελοπουλος γραφει , και που και που ο Κ Περικλης
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 03 Σεπ 2022 00:20 ΠΡΟΣΕΧΟΣ εχω νεα για το 20αρι , αλλα και για αλλα οπλα , Νικολα , Περικλη ακους , για τον Περικλη Εγγλεζικο οπλο με δαμασκηνες καννες απο Ελληνοεγλεζο χωριανο μου με Κυπροεγγλεζα παντρεμενος που μενει στην Σαμο , ενω εκεινος εαν και 75 χρονων δουλευει ακομα στην Αγγλια μια και ειναι επιχηρηματιας σε αλυσιδα εστιατορειων , με πολλα συλεκτηκα οπλα Εγλεζικα , και Γαλικα , αυριο η ιστορια , τωρα ειναι αργα , και θελει χρονο για να γραφτει , πω ρε ο ατιμος γραφω βιβλιο παλι μετα απο σουμα , σαν τον φιλο μου Χατσιωτη , που γραφει αποσταγματα πυριτηδας με 30 ιστοριες οπλων , φοβερο βιβλιο 3 φορες το διαβασα
ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΠΛΗΡΗΣ , απο ολους φενετε θα ειμαι αδιαφορος και κουραστικος
Απάντηση