ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1379
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Μέχρι την Αναχώρηση είσαι υπέυθυνος για τον Καφενέ :D :D Επρεπε χθές να έβαζες και ενα στεφάνι με λουλούδια στην Είσοδο . Αλλα καλά ξέρω λουλούδια στο μπαλκόνι τα φερμάρισαν τα σκυλιά . Επρεπε όμως να μου ελεγες να στείλω εγώ που εχω τον Πέλο και τα προσέχει :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3620
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Για αυτο σου εφαγε το χερι ο Πελος .ΑΞΙΟΣ για το φαγητο που τρωει .Τωρα εξηγουνται ολα . 8-) ;) Πηγες να κοψεις λουλουδια που φυλαγε ο Πελος . :o :o :lol: :D :D :D Λοιπον το μπαλκονι το εχω γεμισει με φυτωριο με σπορους απο βιολογια προιοντα με ντοματες ,κολοκυθια, μελιτζανες ,αμπελοφασουλα ,πιπεριες για να πανε στο Χωριο για φυτεμα στο εδαφος . ;) :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3620
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Περικλη σημερα εχει δοκιμες και προπονηση στο σκοπευτηριο με τον Χρηστο .Παρε το τζετ σκι και ελα να σε κερασουμε καφεδακι ,εστω και με δαγκωμενο το χερι απο τον Πελο . :lol: :lol: :D :D :D Οι δοκιμες θα εχουν φυσιγγια με μαλλινες ταπες δικης μας κοπης ,που βγαζουν φοβερες τουφεκιες . ;) :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1379
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Δέ μου είπε κάτι ο πράκτωρας χθές σε ανταλλαγή μεταξύ μας μυνημάτων αλλά έμαθα οτι η παραγγελία μου για μαλλινόταπες Αγγελοπούλου θα παραδωθεί κανονικά μεταξύ 17-21 Μαίου στην Αθήνα :) :D :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3620
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Του ειχα πει εγω του πρακτορα σου, να μη σου πει τιποτα για να μη με ματιασεις . ;) :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1379
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Δεν θα το ξεχάσω που εδωσες σε εμένα το κοκοροντούφεκο να ρίχνω σκήτ και εσύ είχες την Bereta :) :D :D αλλα σου την έστησα οτι δεεν ξέρω απο κοκόρια :) :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3620
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

https://www.youtube.com/watch?v=S126tQP ... ARCHOS1000 Με τετοιο κοκορα ηταν το δικανο ? :D :D :D :D :D Με εφαγε το ματι σου χθες στο σκοπευτηριο και εριχνα στον γαμο του καραγκιοζη :o :( :lol: :lol: :D :D :D Αλλη φορα θα το κραταω μυστικο και δεν θα σου λεω τιποτα . ;) :lol: :lol: :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: μας εχουν ζαλιση τα ...... με τον καραγκιοζη καρολο , εκει που εριξα πολυ γελιο ηταν οταν προσπαθησε να μιληση ελληνικα :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1379
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Σκασιαρχείο 'εκανε ο γέροντας απο το καφενείο για να μας πεί τι έκανε στο σκοπευτήριο ;) :D :D :D :D

Ορφανίδη εκείνος ο ΛεβεντοΠρόπαππος είναι η Αρχοντιά της Ελλάδας :) :) Πως και δεν άφησε κανένα τουφέκι ;) ;)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3620
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τι αλλο να σου πω για το σκοπευτηριο ? Αφου σου ειπα οτι εριχνα στον γαμο του Καραγκιοζη .Πρωτη φορα μου συνεβη αυτο στα τοσα χρονια που ριχνω στο σκοπευτηριο . :o :D :D :D Ποιος Γεροντας αφησε παλαιο τουφεκι να παω να το παρω εγω . :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1379
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Χαίρομαι για τα κατορθώματα σου στο σκοπευτήριο και θα τα γιορτάσουμε με ειδική αναφορά και ουζοκατάσταση εάν τυχόν συναντηθούμε απο βδομάδας. :) :D :D :D
Τωρα για το παλαιό τουφέκι γνωρίζει ο Ορφανίδης τί γράφω αλλά αν θέλεις να μαθαίνεις και εσύ φτιάξε ενα Φ/Π να μαθαίνεις τα νέα. Μόλις τελιώσει με το τρακτέρτην καταστροφή στα αγριόχορτα θα απαντήσει. :) :D :D :D
Στό μεταξύ εσύ βρές καμιά πατέντα και γράψε καμιά επανάληψη πώς λιπαίνονται οι μάλλινες γιατί βλέπω κάποιες ανορθόδοξες μεθόδους που γράφουνε 'αλλοι
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

pericles έγραψε: 08 Μάιος 2023 10:54 Σκασιαρχείο 'εκανε ο γέροντας απο το καφενείο για να μας πεί τι έκανε στο σκοπευτήριο ;) :D :D :D :D

Ορφανίδη εκείνος ο ΛεβεντοΠρόπαππος είναι η Αρχοντιά της Ελλάδας :) :) Πως και δεν άφησε κανένα τουφέκι ;) ;)
αφησε Περικλη , ενα διπλο μπροστογεμες ηταν λαγοκυνηγος , που επι χουντας ολοι παρεδωσαν τα οπλα τους στην αστυνομια , που ο πατερας μου μαζι με το ρωσικο δικαννο παρεδωσε και αυτο , που το εφαγαν οι αστυνομικοι , το δε δικαννο ρωσικο , επιδη ο πατερας μου εαν και δημοσιος υπαληλος (καθηγητης) ηταν αντιθετος με την χουντα , ειχαν βαλει το δικανο σε μια αποθηκη που εμπεναν νερα της βροχης , αναποδα με της κανες κατω , που οταν του το παρεδωσαν ηταν σε αθλια κατασταση λογο που οι κανες ακουμπαγαν στο νερο , και εδωσε ενα σωρο χρηματα να το βαψει και σεσκουριασουν
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1379
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Φάνηκες άτυχος Νίκο. Εμένα ο Παπους μου ήτανε Ιερέας (Οικονόμος) αλλά ολο και όλο ένα ράσο είχε και πέθανε πάμπτωχος ο ΠαπάΠερικλής. ;) :) :)
Αιωνία τους η Μνήμη.
Αλλα χθές τσάκωσα τον Γεροντάκο μας με την τραγιάσκα στο Viber φορτωμένα τα υλικά Ιδιογόμωσης σε κούτες και αλλάζει γιάφκα αλλά που θα μου πάει θα τον προλάβω την άλλη βδομάδα στην Αθήνα :) :D :D :D Το καλό οτι είχε ετοιμη την παραγγελία με τις μαλλινόταπες που θα παραδόση :) :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3620
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Υπ`οψιν οτι οι ταπες δεν ειναι για φυσιγγια ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗΣ Περικλη ,αλλα για τα Πασχαλιατικα πιστολια φελου που ειχαμε καποτε οταν ειμαστε μικροι . :lol: :lol: :lol: :o :D :D :D :D Εμενα ο Παππους και ο Πατερας ηταν ,,μαφιοζοι,, και οταν τα ζητησαν τα οπλα οι Γερμανοι στην κατοχη ,εσκαψαν ενα λακο και τα εκρυψαν στην γη ,για αυτο και υπαρχουν σημερα ακομη στα χερια μου και στα παιδια μου και θα πανε και στα εγγονια μου .Εχουν μεγαλη ιστορια .Το μονο που δεν γλυτωσε ηταν ενα εμπροσθογεμες που δεν ηταν σε καλη κατασταση μου ελεγαν ,που αυτο την πληρωσε ,και δεν το ξαναειδαν ποτε . ;) 8-) :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3620
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ακομα δεν ξημερωσε στην Κυπρο για να κερασουμε τσαγακι τον Παππου ,πριν φυγω για το σκοπευτηριο της Μαλακασας ? :o :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1379
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Εδώ είμαι Γέροντα που βιάστηκες πρίν ξυπνήσεις να βρεθείς στο σκοπευτήριο :) :D :D :D Κάτσε πρώτα να σε ξεματιάσω και μετά πηγαίνεις :D :D :D
Τί νομίζεις προχθές στο viber σε γύριζα στον παραδεισένιο κήπο για να φύγει το κακό το μάτι αλλά δέν πρόλαβα να σου δείξω και τα σκόρδα :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3620
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ευτυχως που δεν μου εδειξες τα σκορδα γιατι σημερα πηγα πολυ καλα στο σκοπευτηριο . :lol: :lol: :o :D :D :D Ρουφιανα παλιοζωη ,αλλοι να ειναι στα σεμιναρια και αλλοι στο σκοπευτηριο να ριχνουν πουλες και να πινουν το καφεδακι τους μεσα στα δαση . :o :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

τωρα κυριοι αυτο το διαστημα μεχρι τον ιουλιο ειμαι σε αγωνια ποιο οπλο θα μου χαρισει ο Εγλεζος που θα ερθει τον ιουλιο πραγματικα τον γλυτωσα απο κατασχεση και απο δικογραφεια που ηταν ετοιμοι να του κανουν , γιατι ο Εγλεζος ειναι ζαμαν φου , και θα την πληρωνε ο γιος του που ειχε βαλει στο ονοματου τα 6 οπλα , και ηταν ολα μπαχαλο , και τα 6 στην γυναικα του , και τα 3 σε εκεινον που , εκανε εξουσιοδοτηση και τα εβαλε και αυτα με μεταβιβαση στη γυναικα του, και πεσαμε και σε κουτσουρο αστυνομικο ασχετο που ολο λαθη εκανε και σε αριθμο οπλου , και σε μαρκα οπλου , και ολο επερνε τηλεφωνο και τρεχαμε στο αστυνομικο τμημα , για να δει και να ξαναδει τα οπλα , που στο τελος τα μπερδευε και εκανε λαθη και ευτηχος που ειδα τον αριθμο του οπλου γραμμενο με λαθος αριθμους τελιος ασχετους , που ετρεξα αμεσως και του το ειπα και το διορθωσε αμεσως βαζοντας και σφραγιδα για το λαθος του , γιατι μετα απο 10 χρονια αυτοι οι αστυνομικοι που ειναι στα οπλα αλαζουν συνεχεια με μεταθεσης , οποτε αντε να βρεις το οπλο με λαθος αριθμο που δεν υπαρχει , και να του παρουσιασης αλλο , τωρα μου ειπε ο εγλεζος που δεν ασχολητε πλεον με το κυνηγι , οτι θα μου χαριση το καλυτερο οπλο , ποιο θα ειναι αυτο αγνωστο
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3620
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Στα αστυνομικα τμηματα Νικολα ειναι μπαχαλο στο τμημα με τα οπλα .Εγω οπως εχω ξαναγραψει, πριν μερικους μηνες αγορασα ενα οπλο BERETTA 682 SPORTING για το σκοπευτηριο .Αποτελεσμα ηταν οταν πηγα να παρω το δελτιο κατοχης αυτο το οπλο με αυτον τον αριθμο το δικο μου, το ειχαν σε αλλο ονομα . :o Ευτυχως το ειδα αμεσως και ξαναπηγα στην Ασφαλεια να το διορθωσουν και μετα απο μια εβδομαδα πηγα να παρω το σωστο δελτιο κατοχης ,αλλα ευτυχως που παλι το ειδα ,γιατι στο δικο μου ονομα δελτιο κατοχης ειχαν αλλο αριθμο οπλου . :o Τελικα εφαγα 2 μηνες για να παρω το σωστο δελτιο κατοχης .Σκεψου αν δεν το ειχα δει τι θα γινοταν . 8-) Ευτυχως εχουμε επιτελικο Κρατος που ολα γινονται ηλεκτρονικα . :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1379
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Εδώ σχετικά με το αρχείο πυροβόλων όπλων επικρατεί μιά τάξη. Παλαιότερα έπρεπε να πάς στην Επαρχία που ητανε γραμμένο ενα όπλο αλλά τώρα εγινε Ηλεκτρονικό και το κέντρο ειναι στη Πρωτευουσα. Σε εμένα έγινε μόνο μία φορά λάθος απο μία Αστυνομικό που ένα εμπροσθογεμές το ειχε εγράψει σαν ΔΟΚΟ ( Δίκανο Οπισθογεμές όπλο) ενώ έπρεπε να είναι ΔΕΚΟ (δίκανο έμπροσθογεμές όπλο) αλλάτο πρόσεξα μόλις τύπωσε τον τιτλο και το διόρθωσε στο αρχείο.
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Απάντηση