ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Διαχειριστής ιστοσελίδας
Δημοσιεύσεις: 1376
Εγγραφή: 30 Αύγ 2021 16:04

ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Ανοίγω Πρώτος τον Καφενέ, Περιμένοντας παλαιούς και νέους φίλους για συζητήσεις και κυνηγετικό καλαμπούρι. :P
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Καλοριζικο και απο εμενα το νεο καφενειο .Εσυ Περικλη να μη χασεις ευκαιρια να κανεις εγκαινια στον νεο καφενε αμεσως . :roll: :roll: :roll:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ωραιο ανανεωμενο
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

πηγα χθες για αγριοπεριστερα , πρωτη φορα με το GAL28 , ενω σε τσιχλες και ορτυκια εχω παει πολλες φορες με το 28αρι , και εκανα το καρτερι μου ποιο κοντα απο εκει που περναν για να μπορει να τα χτυπαει το 28αρι , λυπον , μετα απο μιση ωρα μπουκαρει ενα κοπαδι μεγαλο ριχνω μια με το 28αρι και βλεπω να πεφτουν δυο , σηκωνουμε να δω και βλεπω τελικα 3 να επιπλεουν μεσα στην δεξαμενη ανασκελα , η χαρα μου δεν περιγραφονταν πρωτη φορα με 28αρι για αγριοπεριστερα , πηγενω να τα παρω , αλλα τα νερα βαθεια , κατεβενω λιγο πιο κατω ψαχνω για πετρες ριχνω , αλλα τιποτα , στο μεταξη αρχησαν να απομακρινονται , βγαζω αρβιλες , και παντελονι , και μενω με το σωβρακο , και αρχηζω , να μπενω λιγο στα ριχα μαζη με ενα σκοινη που ειχα παρει ,δενω στην ακρη του ενα ξηλο , και το πεταω , και το ξαναπεταω , κανενα μισοωρο χωρις αποτελεσμα , και το ρευμα να τα πηγενει ποιο μακρια , απελπηζουμε , και η χαρα εγινε στεναχωριο , εντο μεταξη περνανε και αλλα αγριοπεριστερα , αλλα εγω εκεινη την ωρα αδιαφορουσα , γιατι εκλαιγα τα πουλια που πηγαν τσαμπα , και χιλιες φορες να μην τα τουφεκαγα , εκει που καθμουν και τα εβλεπα βλεπω να κουνιετε , ειχαν παει μια χελωνα με τα χελονακια , και ξαφνικα ανεβενει ενα μεγαλο χελι να το πω , η νεροφιδα να το πω , και το πιανει και το βυθηζει και το περνει κατω στο βυθο , και σε λιγο βγενουν οι φτερουγες και τα φτερα του στην επιφανεια , απογοτευμενος , τα παραταω και πηγαινω λιγο ποιο μακρια το καρτερι μου , με την προιποθεση να μην ξαναπεσουν μεσα στο νερο , και ριχνω αλλη μια τουφεκια , και περνω αλλο ενα στο χερι , και απαλυνετε ο πονος μου, με σεταπ MB32 615 καψουλι 65αρι καλυκα 0,95χ17 μισοταπα πρασινη , νουμερο σκαγιων 7,5 και πανω χαρτονακι , ρελι και ξανα χαρτονακι ρελιασμα με στροφειο GAL28 IOS στα 60,80 , γραφω το σεταπ για αυτους που εχουν GAL28
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τσαμπα τα πουλια Νικολα .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

η δεξαμενη παλια , ειναι ενας παλιος νερομυλος , η περιχη εκει εχει ονομαστη τουρκομυλονας , γιατι λειτουργουσε πριν 200 χρονια , ερχονταν τουρκος απο απεναντη την εποχη του αλεσματος και λειτουργουσε τον μυλο , ειναι φανταστηκο κατασκευασμα με δεξαμενη , με αυλακι που ερχετε το νερο , με μεταλικα γραναζια , με καταπακτες νερου , με πομονες , και δυπλα εχει και 3 απομηναρια απο καλυβια , ο μυλος στεκη ορθιος χωρις σκεπη , και παραθυρα και πορτες , μιαζει σαν παλιο καστρο , και οι γεροι ελεγαν οτι ο μυλονας πληρωνονταν μονο με λυρες , που επερνε μερηκες μαζη του στην τουρκια , για τον συνεταιρο του , και της αλλες της εκρυβε εκει , για να ξεγελαει τον συνεταιρο του , τωρα μας ερχοντε τα τουρκικα αγριοπεριστερα , γιατι απεναντη βραζει η περιοχη απο θηραματα , μια και ειναι εθνικο παρκο δελτα ποταμου Μαιανδρου , παλια ερχονταν πολυ ποιο πολλα , αλλα καπιος επιτηδιος με πολιτηκο μεσον ηθελε να φτιαξη ξενοδοχιακη μοναδα , και εστησε 8 μεγαλα δυοροφα κτηρια , διπλα στον μυλο , χωρις αδεια , και τωρα ειναι ετσι εγκαταλημενα εδω και 15 χρονια , ενω πριν καλιεργουνταν το μερος με φακες βικο και σπαρτα και τα πουλια δεν βρισκουν τροφη και τα ποιο πολλα τρομαζουν και δεν ερχοντε
ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 02 Σεπ 2021 10:50

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 01 Σεπ 2021 12:21 Καλοριζικο και απο εμενα το νεο καφενειο .Εσυ Περικλη να μη χασεις ευκαιρια να κανεις εγκαινια στον νεο καφενε αμεσως . :roll: :roll: :roll:
Πάλι μπροστα μου παραξενε Ζαχαροπλαστη; :P :P : :lol:
ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Διαχειριστής ιστοσελίδας
Δημοσιεύσεις: 1376
Εγγραφή: 30 Αύγ 2021 16:04

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Κύριε Μάστορα μη μου πειράξεις το Νικόλαο τον ένα και το Νικόλαο τον άλλο :mrgreen:
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 02 Σεπ 2021 12:59

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ »

Καλοταξιδος και απο εμενα ο καινουριος καφενες και το site γενικοτερα.
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 02 Σεπ 2021 12:52 Κύριε Μάστορα μη μου πειράξεις το Νικόλαο τον ένα και το Νικόλαο τον άλλο :mrgreen:
;) ;)
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Βρε Παλιογερε μας εβαλε ο Περικλης να αλλαξουμε το,, σπιτι μας ,,και να μπουμε σε νεο γιατι δεν μπορουσε να μπει ,και αυτος την εκανε παλι κοπανα . :o Του χρειαζεται μια ,,ΦΡΟΥΡΑ ,,να τον επαναφερει στην ταξη . :shock: :oops:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 02 Σεπ 2021 10:50

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 02 Σεπ 2021 14:36 Βρε Παλιογερε μας εβαλε ο Περικλης να αλλαξουμε το,, σπιτι μας ,,και να μπουμε σε νεο γιατι δεν μπορουσε να μπει ,και αυτος την εκανε παλι κοπανα . :o Του χρειαζεται μια ,,ΦΡΟΥΡΑ ,,να τον επαναφερει στην ταξη . :shock: :oops:
Παλι το ιδιο τροπάρι επιασες μυθομανη Δημοσιογραφε της κακιάς ωρας; ο κυριος Περικλεας προσπαθεί να συγχρονίσει τα καινουργια συστήματα, ασε που και εγω έχω μπερδευτεί, α ρε Νικολακη τι μας εκανες...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Σας χρειαζεται σεμιναριο και στους δυο σας Παλιογερε γιατι εχετε μεινει πισω απο θεματα νεας τεχνολογιας :lol: :lol: :lol:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Παλι πριν λιγο εκανε σεισμο εδω στο Ιλιον .Εδω και μερικες ημερες κανει σχεδον καθε μερα σεισμο . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Παρης Σ
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 15:08

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από Παρης Σ »

Γαμιοτακης είναι αυτός...
ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 02 Σεπ 2021 10:50

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 02 Σεπ 2021 21:51 Παλι πριν λιγο εκανε σεισμο εδω στο Ιλιον .Εδω και μερικες ημερες κανει σχεδον καθε μερα σεισμο . 8-)
Μας έγινες και Σεισμολογος Παλιογερε; :P :P :P :P :P :P :P :P
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Παρης Σ έγραψε: 02 Σεπ 2021 23:38 Γαμιοτακης είναι αυτός...
Τι αλλο θα μας βρει Παρη μετα τις φωτιες ,τους σεισμους ,τωρα σειρα εχουν απο αυριο οι πλυμμηρες με τον γκαντεμη που εχουμε μπλεξει
ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ έγραψε: 03 Σεπ 2021 08:23
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 02 Σεπ 2021 21:51 Παλι πριν λιγο εκανε σεισμο εδω στο Ιλιον .Εδω και μερικες ημερες κανει σχεδον καθε μερα σεισμο . 8-)
Μας έγινες και Σεισμολογος Παλιογερε; :P :P :P :P :P :P :P :P
. :shock: Απο ολα θα γινω ζηλιαρη για να σου μπω στο ματι .Μπορεις να μου πεις που μπορουμε να βρουμε τον Περικλη ? Πηγε την πρωτη μερα για κυνηγι εδιωξε ο ,,πουλοδιωχτης,, τα πουλια απο την Κυπρο και τωρα κρυβεται γιατι τον κυνηγανε ολοι οι Κυπριοι κυνηγοι . :o :( :(
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ανοιξα παλι ενα φυσιγγιο 20 χρονων υποτιθεμενο 6αρι , με 1,90χ33 μαλον η PSP1 πυρητηδα , που συνηθηζε να γεμιζει αυτο το εργοστασιο , ο 6αρι ηταν και σε αυτο 7,5 δηλαδη 2,4 , ηταν απο αυτο το κουτι που το ειχα βαλει στην ακρη σαν αναποτεσματικο , γιατι σεπτεμβριο , πριν αρκετα χρονια , ειχα πυροβοληση μια περδικα , σε αποσταση 25 μετρα , και ενω ειμουν συγουρος , αυτη κρεμασε τα ποδια και συνεχισε την πτηση της , και ξανα μετα απο μερικες μερες , μια φασα , παλυ κοντα που της εφυγαν τα φτερα , και συνεχισε να πετα, το φυσιγγιο που ανοιξα ηταν μαυρισμενο απο τον υδοτα μου τοτε που το ειχα στην φυγιοθηκη , και διαπιστοσα αφου εκοψα ολο το πλαστικο του φυσιγγιου , οτι κατω στον παφλα ηταν βρεγμενο με υγρασια , και το καψουλι του στην πανω πλευρα σκουρισμενο , και λεω μηπος δεν αποδηδε σωστα απο τοτε γιατι ειχε υγρασια , γιατι ο γερος που τα αγορασα δεν τα ειχε σωστα αποθηκευση , αφου ειχε παρει συνταξη και τα ειχε κρεμασμενα στον κοκκορα , η η υγρασια προηρθε απο τον υδροτα μετα
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

οποτε το καλυτερο ειναι η ιδιογωμοση και φυσικα η καλη αποθηκευση , και φυσιγγια γεμισμενα , οσα χρειαζονται για μια σεζον , αλλα σε εμενα ετυχε η περιπτοση , για αυτο εχω τοσα πολλα ετοιμα παλια φυσιγγια , με αγορα ολα απο αμερικανικα μεχρι Ελληνικα , απο 32 γραμμαρια , μεχρι μαγνουμ 52 γραμμαρια , ολα 3 ευρω το κουτι απο φιλο του πατερα μου , που ειχε μαγαζι και ειχε βγει σε συνταξη , συνχορεμενος τωρα και αυτος
Απάντηση