ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Τα ορτύκια στην Ελλάδα θα έρθουν μέσα Οκτωβρίου οταν θα είμαι εκεί να βλέπω με τα μάτια μου τον Γεροντάκο με την σκούπα :D :D :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

κυριοι κοντευω να γινω 20ρικο φοβικος , με αυτα που επαθα , και με το 20αρι το σαπιο του δασκαλου , και τωρα αυτο του Χατζιωτη , η συνεχεια μετα στης οθονες σας, εαν φυσικα θελετε να γραψω την συνεχεια , δηλαδη πχ να πειτε , για πες μας ,
Παρης Σ
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 15:08

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από Παρης Σ »

Δε βρήκες άκρη?
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ακομα περιμενω , και ελπιζω να βρω ακρη , το αγορασα στης 20 μαιου το 20αρι μεταχειρισμενο , περιμενα με αγωνια να το πρωτοδοκιμασω στης 20 αυγουστου , μια και εδω στο νησι δεν εχουμε σκοπευτηριο , το δοκιμασα την πρωτη μερα και εμεινα ικανοποιημενος και σαν οπλο , αλλα και σαν διαμετρημα , ριχνωντας 20 φυσιγγια , και περνωντας 10 αγριοπεριστερα , μετα την δευτερη μερα δεν εριξα , καθολου , την επομενη εριξα δυο φυσιγγια με την δεξια καννη με επυτηχια και πηρα 2 τρυγονια , την επομενη διαπιστοσα εκει που το καθαριζα οτι η αριστερη καννη δεν ριχνει , και το εστειλα μεσα στην εγυηση για επισκευη , μετα απο 22 μερες μου ηρθε , και εριξα 1 φυσιγγιο με την αριστερη που ειδα οτι εριχνε , την επομενη εριξα 2 φυσιγγια με την δεξια , και ολα καλα πηρα 1 αγριοπεριστερο , μετα το σαβατοκυριακο ειπα να το εμπιστευτο στης περδικες , το σαββατο εριξα μια με την δεξια σε περδικα χωρις να την παρω , και την κυριακη μου πεταχτηκε το κοπαδι , και με μια μελετημενη και σιγουρη περδικα , παταω την δεξια , και τιποτα , λεω θα εχω ασφαλεια , παει η περδικα εφυγε , και μετα καταλαβα οτι η δεξια καννη δεν ριχνει , δηλαδη πρωτα χαλασε η αριστερη , το στελνω την φτιανχει , και μετα η δεξια καννη που το εχω στειλει την 19 σεπτεμβριου με ελτα κουριερ και ακομα σημερα που τον πηρα τηλεφωνο δεν το εχει παραλαβη , γιατι λεει οτι ειναι στο καταστημα ελτα κουριερ τις Αθηνας , αλλα λεει οτι του ειπαν οτι δεν προλαβαν να ανοιξουν το κοντειερ , και εαν προλαβουν αυριο θα το πανε , η λεει την τεταρτη σιγουρα , γιαυτο μου ειπε να παρω τηλεφωνο την πεμτη , οχι οτι θα το εχει φτιαξει , αλλα να μου πει τι εχει , και μετα θα εχει ακομα πολλες μερες , για να δοκιμαστη το σαββατοκυριακο , εαν προλαβει μεχρι τοτε να το φτιαξει ο οπλουργος , ειδαλος το επομενο σαβατοκυριακο , και να ερθει μετα ετοιμο στην Σαμο , οποτε χεσε ψηλα και αγναντευε , χεζε και δερματιαζε
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Εγώ λέω πέστου να το αφήσει εκεί Αν γίνεται να πάρεις τα λεφτά σου, ή να σου δώσει ένα καινούργιο ;)
Αν κατάλαβα καλά ο Άνθρωπος είναι οδοντίατρος και το 20αρη σου δείχνει τα δόντια του ;)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

pericles έγραψε: 26 Σεπ 2022 11:16 Τα ορτύκια στην Ελλάδα θα έρθουν μέσα Οκτωβρίου οταν θα είμαι εκεί να βλέπω με τα μάτια μου τον Γεροντάκο με την σκούπα :D :D :lol: :lol:
Τη σκουπα την εχω τωρα δυο ημερες για ξεκουραση γιατι την ειχα πιεσει πολυ με καθημερινα κυνηγια σε πολυ δυσκολο πετρωδες μερος . ;) :D :D Οι κατασκοποι σου μπορει αν τους ρωτησεις να σου πουν τι κανει στο βουνο ,και αν υπαρχει ενα ορτυκι ποιος θα το βγαλει . ;) :D :D :D Τωρα επειδη εχεις κανει πολλες κοπανες ετοιμασε να πιουμε κανενα καφε ,και να ευχηθουμε στον Νικολα τον Ορφανιδη να ξεμπλεξει γρηγορα ,και να παρει το 20σαρακι του στα χερια του ,για να κανει παλι το κεφι του .Τωρα ολα τα μεταχειρισμενα εχουν μεγαλο ρισκο στην αγορα τους ,και πρεπει να εισαι τυχερος να πεσεις σε καλο οπλο που δεν εχει ζημιες ,γιατι οι περισοτεροι που τα πουλανε εχουν επισκευασει προχειρα οτι ζημιες εχει βγαλει το οπλο για να το πουλησουν .Βεβαια και ο μαγαζατορας δεν μπορει να ξερει εσωτερικα τι αβαριες εχει παθει το οπλο παρα μονο εξωτερικα το βλεπει,και σου λεει οτι ειναι αριστο ,και μπορει να ειναι αριστο εξωτερικα .Το κακο με τον Νικολα ειναι οτι ειναι μακρυα απο οπλουργο και τρωει πολλες ημερες στην μεταφορα . :( Μακαρι να βρει ο μαστορας τι εχει το οπλο και να το φτιαξει γρηγορα . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

https://www.youtube.com/watch?v=35Xuy-d ... hentikos42 Στην υγεια σας μαγκες το τριτο τσιπουρακι μου . :) :)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Καφετζη ,ει καφετζη ,που εισαι ? Θα πιουμε κανενα καφε ? η θα εχεις παλι τον καφενε κλειστο ? :lol: :lol: :lol:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Βρέ Γέροντα που το έριξες στα Τσίπουρα και δέν άκουγες το τηλέφωνο χθές το βράδυ στις οκτώ (απογευματάκι για σένα) :D :D :D :D
Τί θες πρωί πρώι :x :x :lol: :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εκεινη την ωρα που πηρες τηλεφωνο ημουν σε κοινωνικη εκδηλωση και γυρισα σπιτι νωρις κατα τις 12 το βραδυ . :D :D :D Το ειδα οτι ειχες παρει τηλεφωνο απο την μνημη του τηλεφωνου και ελεγα να σε παρω κατα τις 12,30 το βραδυ . :lol: :lol: :lol: :lol: :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Όποτε θέλεις να σε βρίσω πάρε μετά τις 9+30 το βράδυ και εγώ θα σε καλέσω πίσω στις 5 το πρωί :D :D :D :D
Αντε που έχουμε τώρα και μνήμη στο σταθερό τηλέφωνο :D :D :D :D Ελεγα να σε καλέσω στο κινητό αλλά λέω δεν θα απαντήσεις και να λές οτι σου σπαταλώ τις μονάδες :) :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

κυριοι ολα αυτες της ιστοριες που γραφω ειναι ολες περα ος περα αληθινες , αλλα της γραφω και σαν αστειες σε αυτα που περναω
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

pericles έγραψε: 28 Σεπ 2022 11:06 Όποτε θέλεις να σε βρίσω πάρε μετά τις 9+30 το βράδυ και εγώ θα σε καλέσω πίσω στις 5 το πρωί :D :D :D :D
Αντε που έχουμε τώρα και μνήμη στο σταθερό τηλέφωνο :D :D :D :D Ελεγα να σε καλέσω στο κινητό αλλά λέω δεν θα απαντήσεις και να λές οτι σου σπαταλώ τις μονάδες :) :) :D :D :D
Επειδη εγω πηγαινω κυνηγι σχεδον καθε μερα αυτη την ωρα με τον Χρηστο ,μηπως θελεις να σε ξυπναω εγω στις 5 το πρωι αντι να βαζεις ξυπνητηρι ? :lol: :lol: :lol: :lol: Τωρα εχουμε οσες μοναδες θελεις στο κινητο ,και δινουμε και περισευμα σε οσους δεν εχουν . ;) :lol: :lol: :lol: :lol: :P :P :P
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 28 Σεπ 2022 11:48 κυριοι ολα αυτες της ιστοριες που γραφω ειναι ολες περα ος περα αληθινες , αλλα της γραφω και σαν αστειες σε αυτα που περναω
Νικολα το χαμογελο και οι καλοι φιλοι δινουν ζωη στον ανθρωπο ,και ετσι πρεπει να περναμε την ζωη μας ,για αυτο γελα οσο μπορεις τις ασχημες και δυσκολες στιγμες σου . ;) :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Αυτός ο Γέροντας θα μας τρελλάνει :D :D :D Τώρα λέει έγινε Ξυπνητήρι και αυξήθηκανε οι μονάδες στο κινητό :D :D :D :D
Γέροντα τρείς άντε τρείς και μισή ξυπνάω και κάνω στροφές στο κρεββάτι ακούω ειδήσεις κάθε μιά ώρα μέχρι να ξυπνήσει η Φλώρα να φτιάξει τσάι :D :D :D :D
'Αντε έλα να σε κεράσω σήμερα που έχω γενέθλιο γιατί απο αύριο θα γίνουμε συνάδελφοι :) :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Κερασε με καφεδακι γιατι σε λιγο περιμενω τον Χρηστο για να παμε για προπονηση και δοκιμες στο σκοπευτηριο . ;) :D :D :D Εφτασε η ωρα Περικλη μου για να γινουμε συναδελφοι ? Αν ειναι αυτο με το καλο . :D :D :D :P :P :P :P Αλλα σου εχω και γω ενα χαρουμενο νεο, γιατι για να με φτασεις πρεπει να φας πολλα καρβελια ακομα . :D :D :D :D :D :D :D :D Ακου 3,30 ξυπναει . :o :o Με την φασαρια που κανεις ειμαι περιεργος πως και δεν σε εχουν βαλει σε απομονωση ακομα . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :P :P
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ την 30 Σεπ 2022 09:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Περικλη που εισαι ? Ακομα κοιμασαι ? Εχω νεα πρωι πρωι σημερα να σου πω για τον φιλο μας τον Χρηστο . :lol: :lol: :lol:
Για να μη τον διωξει η γυναικα του απο το σπιτι ,Βγηκε πρωι πρωι απεναντι απο το σπιτι του στην πλατεια να καλυμπραρει καμια 200 καλυκες ,και περναει ενας αστυνομικος και τον βλεπει ,και τον περασε για τρομοκρατη . :o :lol: :lol: :lol: Φωναζε ο Χρηστος οτι ειναι σκοπευτης και κυνηγος ,αλλα αυτος δεν τον ακουγε και τον εχουν τωρα μεσα στο τμημα . :lol: :lol: :lol: Και του ελεγα να μη παει στην πλατεια ,αλλα αυτος δεν με ακουσε ,και να τα αποτελεσματα τωρα . :lol: :lol: :lol: Φευγω τωρα να του παω μεσα τσιγαρα . :lol: :lol: :lol: Λυσαξε και αυτος πρωι πρωι για να γεμισει φυσιγγια . :o 8-) :lol: :lol: :lol:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

και ομως τα τελευτεα χρονια , οι καθε ασχετοι αμα δουν καπιον να εχει πυριτηδες , η να φτιαχνει κροτιδες για το πασχα , το πρωτο πραγμα που θα τους περασει στο μυαλο ειναι αυτο , και αρχηζουν της ρουφιανιες , γιατι φοβουντε να μην γινει κανενα ατυχημα
Παρης Σ
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 15:08

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από Παρης Σ »

Ρε μαμω το στανιό μου,τι ζέστη είν' αυτή;Δε λέει να δροσίσει λίγο να κάνουν τα σκυλιά προκοπή...
Απάντηση