ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3547
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Πληροφοριες μου λενε οτι καποιος που δεν μπορει να πετυχει θηραμα ,πηγε στο Κιλκις για να παρει αγριογουρουνα και να τα παει στην Κυπρο για να κανει αναπαραγωγη ,και να εχει να τουφεκαει .Επρεπε να μου πει εμενα να παω μεχρι το παρκο Τριτση να του πιασω μερικα με την αποχη μου να του τα δωσω . :o :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 04 Σεπ 2022 20:37 μονο ο Κυριος Αγγελοπουλος γραφει , και που και που ο Κ Περικλης
Νίκο απουσίαζα για λίγες μέρες είχα πάει εκτός Κύπρου για ολιγοήμερη ξεκούραση αλλά έγινε το αντίθετο. Εμεις εδώ στη Κύπρο δεν αντέχουμε τα πολλά χιλιόμετρα. :) :)
Φταίει και ο Γεροντάκος που πήγε στα Φραγκόσυκα με τις σαγιονάρες και τώρα τον πονάει η κοιλιά του ;) ;)

Με την Σούμα Προσεκτικά γιατί άρχισε να βγάζει αποθημένα ;) :) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 07 Σεπ 2022 19:45 Πληροφοριες μου λενε οτι καποιος που δεν μπορει να πετυχει θηραμα ,πηγε στο Κιλκις για να παρει αγριογουρουνα και να τα παει στην Κυπρο για να κανει αναπαραγωγη ,και να εχει να τουφεκαει .Επρεπε να μου πει εμενα να παω μεχρι το παρκο Τριτση να του πιασω μερικα με την αποχη μου να του τα δωσω . :o :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Γέρο Νικόλα να σε πληροφορήσω οτι στα ψηφιδωτά στη Πάφο που ειναι χιλιάδων χρόνων υπάρχει παράσταση με Αγριογούρουνο.
Πριν μερικά χρόνια κάποιος έφερε για αναπαραγωγή και θα εκανε Κλειστή περιοχή για το κυνήγι τους αλλά δεν του δώσανε άδεια γιατί αυτό το είδος δεν υπήρχε , οπότε τα αμόλησε ελευθερα και όλοι τρέχανε να τα κτυπήσουν. Προσωπικά δεν ετυχε να βρώ μπροστά μου αλλά σαν ειδικευμένος κυνηγός που ειχα κάνει 2-3 φορές εκπαίδευση στο Κικλίς θα μπορούσα να σταθώ μπροστά του και να του ρίξω :) :) :D :D
Αυτό ειναι το πρώτο μου Βιβλίο !! Κυνηγώντας Αγριογούρουνα στο Μπέλες!! :D :D :D :D

Τώρα φτιάξε εσύ την υγεία σου για να πάμε τον Οκτώβριο για ορτύκια να γνωρίσω και εκεινο το περιβόητο σκυλί που την βγάζει στο παλκόνι με τις Μπεκόνιες :) :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3547
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Οταν θα ερθεις τον Οκτωβρη στην Αθηνα τα ορτυκια θα ειναι στην Αφρικη και θα ξεκουραζονται .Τοτε θα ριχνει χιονια και θα παμε κυνηγι για αγριογουρουνα εδω κοντα στο παρκο Τριτση ,εκει που μια αγριοχηνα κυνηγουσε τον μεγαλο κυνηγο απο την Λερο απο πισω να τον τσιμπησει μια χιονισμενη ημερα .Που να περιμενω εγω οτι την ειχε τρομοκρατησει καποτε στο βουνο ,και τον θυμηθηκε μετα απο τοσα χρονια και αρχισε να τον κυνηγα απο πισω .Εκει να δεις τρεξιμο που εκανε ο Παλιογερος για να γλυτωσει :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γέροντα το χρονοδιάγραμμα σου για Σωφρονισμό λήγει μέσα Οκτωβρίου, αλλιώς θα σε κάνω μπάνιο με Ζιβανία και θα τσούζει ο ποπός και το πουλάκι σου :) :D :D :D Αν αναίβει και ο Μιχάλης απο την Λέρο θα είναι μάρτυρας κατηγορίας σου :) :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3547
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αν τολμα ο Παλιογερος να βγει να μας πει οτι λεω ψεματα για την αγριοχηνα . 8-) ;) :D :D :D Ελα εσυ εδω και θα περασεις απο τελετη καθαρσης στο βουνο ,για να μπορεις να κτυπας πτηνα παλι ,οπως εκανες πριν 100 χρονια και οχι να τα κοψοχολιαζεις με ομοβροντιες με το κανονι σου . :o :lol: :lol: :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3547
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

https://www.youtube.com/watch?v=T59-mi3 ... enVideoLab Αντε στην υγεια σας το τσιπουρακι που πινω τωρα . :)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3547
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Κερναω καφεδακι ολους τους φιλους για να σας πω νεα μου .Μετα το πρωινο ανεπιτυχες κυνηγι το βραδυ ειχε ψαρεμα .Το αποτελεσμα ηταν πολυ καλο γιατι επιασα μια τσιπουρα 700 γραμμαρια αλλη μια κοντα στο μισο κιλο ,ενα φαγκροπουλο μισοκιλο και μια τσιπουρα ,,τροπαιο ,,2,5 κιλα .Τα αλλα τα ποιο μικρα που επιασα δεν τα αναφερω καθολου .Μου το χρωστουσε να πιασω ενα τετοιο ψαρι γιατι τον τελευταιο καιρο ειχα πιασει τοσο μεγαλα και αλλες φορες ,πλην ομως για διαφορους λογους δεν μπορεσα να τα βγαλω εξω .Σημερα εχει ψησιμο στο καρβουνο και λαδολεμονο . :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Τώρα να πιστέψω 2,5 κιλά Τσιπούρα :?: :?: :D :D :D Καλοφάγωτα να είναι αλλά τέτοια συγκομιδή θα έπρεπε να τραβούσες και μιά φωτογραφία για να Πιστέψουμε :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3547
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Την εχω ετοιμη την φωτο αλλα περιμενω τον Σωτηρη να ερθει να μου την βαλει . ;) :D Την μετρησα την τσιπουρα Περικλη με την μεζουρα και ηταν 48 εκατοστα μηκος .Στην φωτο εβαλα και ενα πιρουνι διπλα για να καταλαβεις το μεγεθος της .Την εβαλα διαγωνια μεσα στην λεκανη του νιπτηρα για να την καθαρισω και δεν χωρουσε μεσα . :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

'Εαν δεν γνωμοδοτήσει ο Μιχάλης απο Λέρο που ειναι εδικός στην Αλιεία δέν θα Πιστέψω γιατί εσύ είσε και φιλαράκι με τον Καββαδία που κατέχει απο Φωτομοντάζια :) :D :D :D Σε αντίθετη περίπτωση θα ανακρίνω πρόσωπο με πρόσωπο τον Σωτήρη :) :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 02 Σεπ 2021 10:50

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ »

pericles έγραψε: 12 Σεπ 2022 11:02 'Εαν δεν γνωμοδοτήσει ο Μιχάλης απο Λέρο που ειναι εδικός στην Αλιεία δέν θα Πιστέψω γιατί εσύ είσε και φιλαράκι με τον Καββαδία που κατέχει απο Φωτομοντάζια :) :D :D :D Σε αντίθετη περίπτωση θα ανακρίνω πρόσωπο με πρόσωπο τον Σωτήρη :) :D :D
Καλά ρε Περικλεα, πιστεύεις τον Ζαχαροπλάστη; μονο στον ύπνο του μπορεί να δει τετοιο ψαρι.. :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3547
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εσκασες πρωι πρωι απο την ζηλια σου Παλιογερε που θα φαω τσιπουραρα στα καρβουνα με λαδολεμονο απο βιολογικο λαδακι παραγωγης μου ΑΑΑ . ;) :D :D :D Τωρα το σκεφτομαι να βαλω την φωτογραφια για να την δεις μη τυχων και με ματιασεις . :P :P :P :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ έγραψε: 12 Σεπ 2022 11:26
pericles έγραψε: 12 Σεπ 2022 11:02 'Εαν δεν γνωμοδοτήσει ο Μιχάλης απο Λέρο που ειναι εδικός στην Αλιεία δέν θα Πιστέψω γιατί εσύ είσε και φιλαράκι με τον Καββαδία που κατέχει απο Φωτομοντάζια :) :D :D :D Σε αντίθετη περίπτωση θα ανακρίνω πρόσωπο με πρόσωπο τον Σωτήρη :) :D :D
Καλά ρε Περικλεα, πιστεύεις τον Ζαχαροπλάστη; μονο στον ύπνο του μπορεί να δει τετοιο ψαρι.. :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Μιχάλη ευτυχώς που πέρασες απο τον Καφενέ γιατί ο Γέρος εχει παρεκτραπεί :) :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 12 Σεπ 2022 11:35 Εσκασες πρωι πρωι απο την ζηλια σου Παλιογερε που θα φαω τσιπουραρα στα καρβουνα με λαδολεμονο απο βιολογικο λαδακι παραγωγης μου ΑΑΑ . ;) :D :D :D Τωρα το σκεφτομαι να βαλω την φωτογραφια για να την δεις μη τυχων και με ματιασεις . :P :P :P :P :P :P
Εγώ μία φωτογραφία μόνο είδα που εισαι με τις σαγιονάρες και περιμένεις 6 χρόνων εγγονό να σου μαζέψει φραγκόσυκα :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3547
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Για ποιον λες ?Αν λες για μενα ο εγγονος μου ειναι 4,5 χρονων . :D :D :D :D Το απογευμα που θα ερθει ο Σωτηρης θα δεις και το τερας . :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3547
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Παρης Σ
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 15:08

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από Παρης Σ »

Ομορφιές!!!
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Τσιπούρα είναι αυτή :?: :?: Μεταλλαγμένη την βλέπω και διασταυρωμένη με Φαγκρί Ιαπωνίας απο αυτά των Ιχθυοτροφείων :) :D :D :D
Εριξες μια φωτογραφία με σκοτεινό φόντο και θέλεις να πιστεψω :?: :?: ;) :) :D :D
Αν δεν δώ Αγκίστρη στο στόμα της και να κρατάς καλάμι δεν πιστευω :D :D :D :D
Βέβαια τώρα απο εγκυρότατη πληροφορία εισαι στα Μέγαρα για ορτυκάκια. Να ξέρεις οτι εισαι υπο συνεχή παρακολούθηση και μην μας ρίξεις καμιά φωτογραφία Ορτυκάκι σε μέγεθος Γαλοπούλας :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Παρης Σ
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 15:08

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από Παρης Σ »

Καλημέρα κ Περικλή!Για δες τη φωτό από κάτω,"seafood.. "! :lol: :lol: :lol:
Απάντηση