ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ έγραψε: 28 Απρ 2022 10:43 Μπορεί να απουσιάζω πολυ καιρό αλλα η σκεψη μου ειναι μαζί σας, να είστε παντα γεροι και δυνατοί.....
Οσο για Ιδιογομωση τα εχω φορτώσει στο γαϊδούρι :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Παλιογερε μας εχεις λειψει απο την παρεα μας .Και εσυ να εισαι γερος και δυνατος ,και συντομα να τα πουμε και απο κοντα . :P :P :P :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΙΓΑΔΑΣ έγραψε: 28 Απρ 2022 10:43 Μπορεί να απουσιάζω πολυ καιρό αλλα η σκεψη μου ειναι μαζί σας, να είστε παντα γεροι και δυνατοί.....
Οσο για Ιδιογομωση τα εχω φορτώσει στο γαϊδούρι :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Μιχάλη Χαίρομαι που διαβάζω τα μυνήματα σου. Είδες και εσύ πόσες ψευδείς κατηγορίες γράφει ο Γεροντάκος για σένα :?: :?: :?:
Πλέον εχει παρεκτραπεί και πιστευω οτι είναι μεταλλαγμένος με τόσα χημικά που κατανάλωσε. :D :D :D Όπου υπάρχει απόθεμα Ζήλιας για σένα το έχει μαζέψει όλο. :D :D :D :D Μέχρι και τι βλέπεις στις παραλίες σχολιάζει , σαν πώς και το Οφθαλμόλουτρο πληρώνει φορολογία. :D :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Καθησε φρονημα , γιατι θα βγαλω στην φορα τα δικα σου αισχη . ;) 8-) :o :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Καθαρός ουρανός Αστραπές δεν φοβάται :) :D :D :D :D Παιδί του κατηχητικού είμαι :) :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Βρε ολοι στα γεραματα που εχουν κανει οργια στην ζωη τους τρεχουν στις εκκλησιες και στα κατηχητικα ,και αναβουν κατι λαμπαδες μετα συγχωρησεως νααααα ,μηπως σωσουν την ψυχη τους . :o :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 29 Απρ 2022 10:42 Βρε ολοι στα γεραματα που εχουν κανει οργια στην ζωη τους τρεχουν στις εκκλησιες και στα κατηχητικα ,και αναβουν κατι λαμπαδες μετα συγχωρησεως νααααα ,μηπως σωσουν την ψυχη τους . :o :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
'Εσυ στο πάρκο του Στρίτση με τις πιτσιρίκες και να ταίζεις δήθεν τις πάπιες, αυτό είναι άφεση αμαρτιών :?: :?: :) :D :lol: :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εγω σαν καλος προσκοπος που ειμαι ,πρεπει να κανω καθε μερα μια καλη πραξη .Ειτε ταιζοντας τις παπιες, ειτε ταιζοντας τις πιτσιρικες . 8-) :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

εγω την καινουρια σεζον , με σκαγια 3,80 το κιλο , και πυριτηδα MB32 37 ευρω τα 500 γραμμαρια , μονο με το 20αρι , που περνει λιγοτερη πυριτηδα , και λιγοτερα σκαγια , με σεταπ για τσιχλα μεχρι 20 γραμμαρια , και οι τσιχλες καθιστες και σιγουρες , μονο σε περδικα , μπεκατσα, φασα στο φτερο , δεν θα περιορισω της ωρες μου στο κυνηγι , ουτε της μερες μου , απλος θα διαλεγω πουλια , και θα κυνηγαω , περισοτερο θηραματα που ριχνουμε λιγοτερα φυσιγγια , οπως περδικα , μπεκατσα , φασα , και λαγο με το κουτσχαρ , γιατι ειναι φωτια τα υλικα , και εαν το κανω αυτο θα μου στοιχηζουν λιγοτερο τα λιγοστα πανακριβα φυσιγγια που θα ριχνω , απο οτι μου στοιχιζαν της αλλες χρονιες , και να δουμε ΤΟΤΕ ποιοι θα ειναι οι κερδισμενοι, το κυνηγι φυσικα δεν κοβω με τιποτα , προτιμαω να μενω στο χωριο , η ακομα να πηγενω με το ποδηλατο για να γλυτωνω τα πανακριβα καυσιμα , παρα να το κοψω
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικολα καθησα και μετρησα το κοστος στα φυσιγγια και δεν αξιζει πιστευω τον κοπο να κανεις ολες αυτες τις στερησεις για να πας κυνηγι .Στο κουτι [25 φυσιγγια] στην ιδιογομωση ειναι 1 ευρω παρα πανω το πολυ .Τα καψουλια προς το παρον ειναι ιδια η τιμη .Τα σκαγια εχουν παρει 60 λεπτα το κιλο [απο 3,20 -στα 3,80 ]στα 30 φυσιγγια ,που συμαινει 2 λεπτα το φυσιγγιο που στα 25 φυσιγγια ειναι 50 λεπτα και λιγοτερο απο ενα ευρω ειναι στα 25 φυσιγγια κοστος η πυριτιδα με την σημερινη τιμη .Δηλαδη για ενα ευρω το πολυ ,το κουτι παρα πανω αξιζει τον κοπο να στερησαι τα θηραματα .? Αλλωστε εσυ δινεις 1 ευρω παρα πανω στην τιμη το κουτι και το θηραμα στερηται την ζωη του . ;) 8-) Εγω ποτε δεν τουφεκαω θηραμα καθηστο .Αυτο το εχω σαν αρχη απο τον πατερα μου μεγαλο μπεκατσοκυνηγο και περδικοκυνηγο . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

Νικολα ευτηχος εχω στοκαρη και σκαγια και καψουλια , και πυριτηδες , 2 με 3 σεζον θα την βγαλω , εκτος απο το 20αρι που πρεπει να παρω καλυκες και συγκερωτηρες , και στροφια και εργαλεια , αλλα καποτε θα τελειωσουν και τα υλικα που ηδη εχω , τουλαχιστο να μεινουν οι τιμες σταθερες και να κατασταλαξουν
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Ορφανίδη θα συμφωνήσω με το ΓεροΑγγελόπουλο σε όλα και ειδικά οτι πουλι και νάνε ποτέ στο καθηστό δεν ρίχνω. Το μονο που συμφωνώ μαζί σου και δεν συμφωνεί ο γέρος είναι το 20άρι :) :D :D :D
Οταν κάνεις ενα χόμπι που σε ευχαριστεί δεν θα κοιτάξεις το κόστος.
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εδω στην περιοχη μου οι κυνηγοι εχουν τα οπλα cal 20 για να κανουν φασαρια και να διωχνουν τις τσιχλες και τα αγριογουρουνα απο τα πυκνα ,αντι να κτυπανε τενεκεδες . :o :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

Περικλη πες κανενα σεταπ για το 20αρι με αυλο 15,8 και τσοκ 4αστρα και 3 αστρα,
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Ορφανίδη εγώ κάνω 32γρ. για πέρδικα με την Τεκνα και 28γρ με την Αο σε Νο6 που φέτος θα πάω και στην Φάσσα.
Ειναι αυτές οι Πυρίτιδες που βρίσκω στην Αγορά μας. Απο Αυλούς για το 20αρη μην με ρωτάς ουτε που ξέρω τι είναι το δικό μου το Fair XLight. Βεβαια είναι μαγκνουμ.
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 02 Μάιος 2022 09:54 Εδω στην περιοχη μου οι κυνηγοι εχουν τα οπλα cal 20 για να κανουν φασαρια και να διωχνουν τις τσιχλες και τα αγριογουρουνα απο τα πυκνα ,αντι να κτυπανε τενεκεδες . :o :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Γεροντα εσείς να μείνεις με το Μπαζούκας και τα κοκόρια. ΚΑι μην μου λές οτι που σε πονά η μέση σου ειναι απο τα φάρμακα και να μην παραδέχεσε οτι ειναι τα 4-5 κιλά του όπλου συν τα βαρύτερα φυσίγγια. :) :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ακου 32 γραμ σκαγια για το cal 20 . :o Καλα λεω εγω οτι θα τον στειλεις τον Νικολα για αλλαγη μασελας στον οδοντιατρο . :o :D :D Βρε μαστορα ποιος παει με μπαζουκας ? Εσυ που το 20ρακι σου θελεις να το κανεις 12αρη σε βαρος σκαγιων ? :o :o :shock: :shock: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: Λοιπον σε πληροφορω οτι το οπλο που πουλησα το σουπερ ποζε ηταν 2,650 κιλα .Το ενα κοκοροντουφεκο μου ειναι ακριβως 3 κιλα ,το αλλο ειναι 3100 και το αλλο το RENATO GAMBA που ειναι το ποιο βαρυ ειναι 3,250 .Θελεις να ζυγησεις το δικο σου 20ρακι να μας πεις ποσα κιλα ειναι ? :o :shock: :lol: :mrgreen: :mrgreen: Οταν ρε μαστορα πηγαινεις για κυνηγι εσυ με το 20ρακι σου με 32 γραμμαρια σκαγια και εγω με το 12αρη με 30 το πολυ ,ποιος εχει μεγαλυτερο βαρος επανω του ? :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Μη ξεχνας οτι η μεση μου με πονα απο τα πολλα βαρη που σηκωνω με τα μεγαλα θηραματα που κουβαλαω στην πλατη . :lol: :lol: :o ;) :( :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :P :P :P
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ την 02 Μάιος 2022 11:24, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικολα εγω γεμιζω του αδερφου μου που εχει 20ρακι την ΜΒ32 ΜΕ 615 καψουλι 1,20 χ24 γραμ σκαγια σε αστερι και ειναι πολυ καλο για το οπλο του .Επισης γεμιζω και με την S4 me 615 καψουλι 1,05 χ 25 γραμ σε ψιλα σκαγια παλι αστερι και 1,10 χ 24 σε 67αρη καλυκα με ρελι .Ολα ειναι με συγκεντρωτηρα GUALANDI . 8-) Α1 70 αρης καλυκας 2000 καψουλι 1,15 χ25 γραμ αστερι συγκεντρωτηρα GUALANDI . Δοκιμασε τα αυτα και αν θελεις ,θα σου δωσω και σε DIANA .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

και παλι σε ευχαριστω Νικολα , γιατι εκτος απο το 12αρι που εχεις πει πολλα επιτυχημενα σεταπ , μου λες και για το 22222222220αρι που και αυτα πιστευω να ειναι επιτυχημενα , πες και μια ντιανα κανενα οποτε μπορεις
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Ορφανίδη προσεχε λίγο με τα σεταπ του ΓέροΝικόλα γιατί το 20άρη μπορεί και να γίνει 12αρη λόγω διόγκωσης :) :D :D :D :D :D :D
'Ασε που ήθελε τα Γενέθλια μου τον Σεπτεβριο να τα γιορτάσω απο τώρα , γιαυτό προσοχή ο Γέρος κάπου εχει απώλειες :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Απάντηση