ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3682
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αγαπητοι φιλοι .Το θεμα με τις πυριτιδες ειναι πολυ σοβαρο οχι μονο για τους ιδιογομωτες ,αλλα μαθαινω και για τις μικρες τοπικες βιοτεχνιες .Μαθαινω οτι πολλες απο αυτες ειναι στα προθυρα του κλεισιματος απο αυτο το γεγονος ,γιατι δεν εχουν υλικα να γεμισουν φυσιγγια που εβγαζαν για πολλα χρονια ,γιατι οι μεγαλοι εισαγωγεις δεν τους δινουν υλικα ,παρα τα κρατουν για τα δικα τους φυσιγγια .Σε ολα αυτα αν βαλουμε και τον παραγοντα ελλειψης θηραματων [τσιχλα]για να πουλησουν φυσιγγια τοτε το πραγμα ειναι πολυ σοβαρο .Μου κανει εντυπωση οτι δεν βγαινουν να μιλησουν για αυτο το γεγονος .Τι συμβαινει πισω απο ολα αυτα αραγε ? Τι φοβουνται και δεν μιλουν ? Ουτε μια ανακοινωση δεν εχουν κανει . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1402
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 09 Ιαν 2023 09:13 Κοντα ειμαι να πετυχω και αυτο το σκορ . :lol: :lol: :D :D :D Υπο`ψην οτι τα φυσιγγια που ριχνω ειναι πεντασταδιακα ιδιογομωσης για αυτο εχω τετοιες επιτυχιες . ;) :D :D :D :D Προχθες που ξαναπηγα με τον φιλο μας το Βασιλη ,επειδη με ματιασες δεν εκανα τετοιο σκορ . :( 8-) :D :D :D :D
Ψάξε αλλού το λάθος μήπως στη τσέπη ειχες και φυσίγγια που ειχανε αλάτι και μπλεχτήκανε με τα σκοπευτικά :D :D :D :D

[/quote]

κυριε Περικλη να σας ζηση το εγγονακι
[/quote]
Σε ευχαριστώ πολύ Νίκο και σου εύχομαι σύντομα να γίνεις και εσύ παππούς αν δεν έγινες ακόμη. ;)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3682
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Λες να εκανα τετοιο λαθος ? Παντως ο Βασιλης μου ειπε οτι ηταν σιγουρα ματι . :( Το κακο ειναι οτι εχω χασει τον τελευταιο καιρο ,μετα το χειρουργειο που εκανα τα βραδυνα καρτερια μου ,που τουλαχιστον εκει εριχνα μερικα φυσιγγια σε αφθονια θηραματων ,αφου δεν υπαρχει τιποτα στο βουνο . ;) :o :D :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 10 Ιαν 2023 08:37 Αγαπητοι φιλοι .Το θεμα με τις πυριτιδες ειναι πολυ σοβαρο οχι μονο για τους ιδιογομωτες ,αλλα μαθαινω και για τις μικρες τοπικες βιοτεχνιες .Μαθαινω οτι πολλες απο αυτες ειναι στα προθυρα του κλεισιματος απο αυτο το γεγονος ,γιατι δεν εχουν υλικα να γεμισουν φυσιγγια που εβγαζαν για πολλα χρονια ,γιατι οι μεγαλοι εισαγωγεις δεν τους δινουν υλικα ,παρα τα κρατουν για τα δικα τους φυσιγγια .Σε ολα αυτα αν βαλουμε και τον παραγοντα ελλειψης θηραματων [τσιχλα]για να πουλησουν φυσιγγια τοτε το πραγμα ειναι πολυ σοβαρο .Μου κανει εντυπωση οτι δεν βγαινουν να μιλησουν για αυτο το γεγονος .Τι συμβαινει πισω απο ολα αυτα αραγε ? Τι φοβουνται και δεν μιλουν ? Ουτε μια ανακοινωση δεν εχουν κανει . 8-)
Νικολα δεν μπορω να καταλαβω τον λογο που ειναι ολοι οι εμποροι ,και οι εισαγωγεις ειναι κατα της ιδιογωμοσης , με ποια λογικη , αφου οσο στοιχιζει ενα ετοιμο φυσιγγιο , τοσο στοιχιζει και ενα αναγωμομενο φυσιγγιο απο ενα ιδιογωμοτη , τα ιδια λυπον χρηματα θα παρουν και απο το ετημο φυσιγγιο που παραγουν , και απο τα υλικα που θα πουλησουν για να φτιαξουμε εμεις το φυσιγγιο , ακομα και οι μικρες βιοτεχνιες θα συμφερη να πουλαν και φυσιγγια και υλικα , να μην πω οτι ποιο πολυ θα τους συμφερη να πουλαν υλικα , γιατι γλυτωνουν τον κοπο και το χρονο , το ρευμα που θα ξοδεψουν οι μηχανες τους που παραγουν φυσιγγια , τα κουτια συσκευασιας των φυσιγγιων , της μεγαλες κουτες των 500 φυσιγγιων , και την εκτιποση των φυσιγγιων με μελανη με την καθε μαρκα της βιομηχανιας , δηλαδη ο ιδιογωμοτης το μονο οφελος εχει οτι θα εχει βρει ενα σταθερο φυσιγγιο για το οπλο του , που παντα θα ειναι το ιδιο δηλαδη οπως ελεγαν οι παλιοι την ριξια του .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3682
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικολα σκεψου ποσο θα φτασουν τα φυσιγγια οταν θα εχουν το μονοπωλιο σε ολα τα φυσιγγια .Μη κοιτας με τα τωρινα δεδομενα ,αλλα με τα δεδομενα οταν δεν υπαρχουν καθολου υλικα για τους ιδιογομωτες .15 ευρω το φθηνοτερο κουτι θα φτασει .Εκει το πανε ,να πουλανε οσο θελουν . ;) 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

εδω Σαμο εχουμε να δουμε τσιχλα απο το 2017 , αλλες χρονιες ηταν μετριες , αλλα οι τρεις τελευταιες χαλια , με αυτη την φετινη που ειναι χειροτερη μεχρι στιγμης , ειδικα απο της 26 δεκεμβριου , μεχρι σημερα το απολυτο τιποτα , εκανα αυτες της μερες με πολυ κοπο που πηγα 7 φορες 4 τσιχλες , 1 κοτσυφα , και 1 μπεκατσα , και αυτο εαν δεν ηταν το 20αρι και δεν ειχα πολυ χρονο δεν θα πηγενα καθολου , οσο για την μπεκατσα την βρηκα τυχεα με το επανιελ , καπιος ηταν στης μανιτες , την σηκωσε και την ειδα απο μακρια που εκατσε , που πηγα και την βρηκα 30 μετρα ποιο εκει απο εκει που την ειδα , το επανιελ δεν την φερμαρισε , μονη πεταχτηκε ,αλλα μου εκανε απορτ , το επανιελ ειναι 9 χρονο , μπεκατσα πρωτη φορα ειδε , το ειχα μονο για της περδικες , μαζη με το κουτσχαρ , αλλα φετος για πρωτη φορα το περνω και στης τσιχλες λογο οτι ειναι 9 χρονων , και εχω το κουτσχαρ για της περδικες , μπεκατσα δεν κυνηγαω εδω και 20 χρονια , γιατι απλα δεν υπαρχουν , εκτος ελαχιστες , εδω στο νησι , ο ποιο καλος φανατικος μπεκατσας εδω στην Σαμο με τους καιρους που κανει χτυπαει την σεζον τα τελευτεα χρονια το πολυ μεχρι 10 με 12 μπεκατσες την σεζον , οποτε πολλοι την παρατησαν
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 10 Ιαν 2023 22:34 Νικολα σκεψου ποσο θα φτασουν τα φυσιγγια οταν θα εχουν το μονοπωλιο σε ολα τα φυσιγγια .Μη κοιτας με τα τωρινα δεδομενα ,αλλα με τα δεδομενα οταν δεν υπαρχουν καθολου υλικα για τους ιδιογομωτες .15 ευρω το φθηνοτερο κουτι θα φτασει .Εκει το πανε ,να πουλανε οσο θελουν . ;) 8-)
ναι συμφωνω , θα μπορουσαν να κανουν τα ιδια και στα υλικα , μηπος ειναι κατι αλλο , δηλαδη ο κορονοιος που περασαμε , και πολλα εργοστασια δεν δουλευαν να παραγουν υλικα , ακομα και φυσιγγια υπαρχει ελλειψη, οσο για της μικρες βιοτεχνιες τους εχουν βαλει δρακοντια μετρα . Ρωτησα καπιον που εχει ειδη κυνηγιου , που ειχε οπλα , και φυσιγγια στην βιτρινα του , και τωρα εχει μονο ρουχα αρβιλα βολιδες για αεροβολα , και καθαριστηκα οπλων , και λεω γιατι , και μου ειπε θελουν ενα σωρο χαρτια , συναγερμο , που καθε 6 μηνες πρεπει να ελενχετε με χαρτια και καπιο ποσο αρκετο νομιζω 2 με 3 χιλιαδες ευρω , οπλοβαστο ασφαλειας με συνδιασμο , και τους απαγορευουν να βαζουν στην βιτρινα οπλα και φυσιγγια , πως λιπον ενα μικρο μαγαζι θα μπορουσε να κανει ολα αυτα τα εξοδα για ενα εποχιακο σπορ που κραταει στην ουσια λιγους μηνες το χρονο ,
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3682
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικολα υλικα στο εξωτερικο υπαρχουν .Αλλωστε το θεμα με τον κορωνοιο εχει ληξει απο περυσι ,και εχουν ανοιξει τα εργοστασια και βγαζουν πυριτιδες και υλικα .Αυτο που μαθαινω εγω αυτο γραφω .Δεν ειναι τυχαιο που στα μικρα μαγαζια βαζουν τετοιους οροιυς λειτουργιας τους .Κοιτα ποσο την εχουν φτασει την πυριτιδα στην τιμη [αυτη που υπαρχει στο εμποριο ] Π.Χ ΜΒ 38 ευρω το μισοκιλο απο 22 που ειχε .Σκοπευτικες πυριτιδες που δουλευω εγω δεν υπαρχουν καθολου παρα μονο μια .Κοιτα ελλειψη που υπαρχει στους καλυκες ,και αυτοι που υπαρχουν ποσο εχουν ανεβει στην τιμη .Το ξαναγραφω οτι δεν φταινε τα μαγαζια λιανικης ,γιατι αυτες τις τιμες τους δινουν τοσο πουλανε και αυτοι .Τι δουλεια εχει ο πολεμος στην Ουκρανια ? Δηλαδη σταματησαν να φερνουν καλυκες επειδη υπαρχει πολεμος στην Ουκρανια ? Κοιτα ποσες μεγαλες εταιριες αγοραστηκαν απο αλλες .Τις Ισπανικες τις αγορασαν οι Ιταλοι .Στην Ελλαδα επισης το ιδιο . Μικρες βιοτεχνιες υλικων εξαγοραστηκαν απο τις μεγαλες 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1402
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γερονάκο θα μείνουμε με τα εμπροσθογεμή και τις δαμασκινές κάνες που καίνε μαύρο πιπέρι και θα το φτιάχνουμε αγνό σπιτικό :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3682
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Σε βλεπω με σκουφο μαγειρα στην κουζινα του καφενε ,σε καζανι με την κουταλα να ανακατεβεις υλικα για να κανεις πιπερι . :D :D :D Σιγα σιγα θα μας κανουν να πηγαινουμε κυνηγι με σφεντονες ,που εκει υπαρχει αφθονια υλικων απο πετρες στο βουνο . :o :lol: :lol: :D :D :D Λοιπον εχω απο το χωριο φτιαξει σφεντονες απο διχαλες ελιας αριστες ,και κοβω λαστιχα για την σφεντονα απο σαμπρελες φορτηγων αυτοκινητων .Μιλαμε για φοβερη δυναμη .Τρυπαει λαμαρινα στα 15 μετρα .Μετα πηγαινω στην παραλια και βρισκω βοτσαλα στρογγυλα και γεμιζω το σακιδιο .Ουτε το μονοβολο δεν εχει τετοια δυναμη .Ασε που τα θηραματα που κτυπαω με την σφεντονα ειναι και αλατισμενα απο το αλατι που εχουν τα βοτσαλα της θαλασσης :o :o :lol: :lol: :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3682
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Το ακουσα και αυτο σημερα σε ενα καναλι . 8-) Μια ρεπορτερ [ο Θεος να την κανει ρεπορτερ ]τι ειπε βρε παιδια ? Οτι φετος η καθαρα Δευτερα ,πεφτει ημερα Δευτερα . :o :o :o :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Και νομιζα και εγω οτι επεφτε ημερα Τριτη . :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1402
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο η Σφεντόνα θα ειναι οτι καλύτερο την Καθαρά Δευτέρα με βολές στούς χαρταετούς ;) :D :D :D :D :lol: :lol:
Άντε ρίξε κανένα τσίπουρο να ζεσταθούμε γιατί απο την περαςμένη πέμπτη μας έκανε μούσκεμα ο καλός θεός μας. :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3682
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Βρε περιεργα πραγματα που συμβαινουν. :o Τοσο καιρο φωναζες οτι δεν βρεχει ,και τωρα που επιασε βροχη φωναζεις παλι γιατι βρεχει . :?: Τι να κανω και εγω .Αντε να σου φτιαξω ενα τσαγακι πρωι πρωι για να στεγνωσεις ποιο γρηγορα . :lol: :lol: :D :D :D Παντως σε πληροφορω οτι χθεες το βραδυ ειχε μεγαλο περασμα απο τσιχλες ,και περνουσαν πολλα κοπαδια και φασες .Ειχα πιασει καλο καρτερι και κατι εκανα . ;) :D :D :D Δεν λεμε αριθμο θηραματων για να μη θυμωσουν οι οικολογοι . :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

πηγα σημερα για κυνηγι περπατητο και μετα καρτερι τσιχλας , απο την 2 το μεσημερι , με ελπιδα να βρω και καμια μπεκατσα , 2 τσιχλες και 1 στο καρτερι συνολο 3 , και εκει που περπαταγε , βρισκο και μια τεραστια μανιτα κουμαρενια , που ενα μικρο τηγανι δεν την χωραει , ειχα αλλες 3 μανιτες απο χθες , οποτε ο μεζες θα γινει
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

εαν σας πω τι φοβερο και οικονομικο σεταπ εχω βρει για το 20αρι θα απορισετε , και τι μακρινες και κοντινες τουφεκιες κανει
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

λιπον μολις 21 γραμμαρια , γομωση GAL 28 αριου για 20αρι , και οχι σαν μερικοι μερικοι που ριχνουν γομωση 12αριου 30 γραμμαριων με το 20αρι , λιπον για τον Περικλη και οσους εχουν 20αρι , καλυκας κομενος στα 65,5 , καψουλι 686 , πυριτηδα κρανουλαρ , στο 1,05 χ 21 συγκερωτηρας κουλαντι 25 , με μεσα 2 φελους , σε διαμετρημα GAL 32 , που δεν υπαρχουν , αλλα τους κοβω εγω με μια σγρομπια της πλακας , που ειχα παρει ολοκληρο σετ για να κανω τρυπες μικρες μεγαλες στα λαστιχα ποτισματος , ρελι με χαρτακι στα 60,50 , δοκιμασα σε 9αρι , 9,5 αρι , και 10αρι , φανταστικα , και το κυριοτερο θα ριξω σιγα σιγα και τα καψουλια 686 που εχω πολλα , και την κρανουλαρ που εχω αρκετη , και ειναι φτηνη , γιατι οπως φενετε μονο 20αρι θα δουλευω ιδιογωμοση προς το παρον , και 12αρι για καμια περδικα , η φασα , και αυτο γιατι εχω πολλα ετοιμα βαρια χοντρα φυσιγγια
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1402
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Ορφανίδη είπαμε σε εμένα με τα 32γρ Tekna στο 20άρι κάνει παπάδες χωρίς κανένα πρόβλημα και με την Α0 στά 28γρ και οι δύο συνταγές εξάρια σκάγια. Εφόσον μου έκατσε γιατί να μήν το δουλέψω έτσι και στις φάσες το καλοκαίρι :?: :?:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1402
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 16 Ιαν 2023 08:42 Βρε περιεργα πραγματα που συμβαινουν. :o Τοσο καιρο φωναζες οτι δεν βρεχει ,και τωρα που επιασε βροχη φωναζεις παλι γιατι βρεχει . :?: Τι να κανω και εγω .Αντε να σου φτιαξω ενα τσαγακι πρωι πρωι για να στεγνωσεις ποιο γρηγορα . :lol: :lol: :D :D :D Παντως σε πληροφορω οτι χθεες το βραδυ ειχε μεγαλο περασμα απο τσιχλες ,και περνουσαν πολλα κοπαδια και φασες .Ειχα πιασει καλο καρτερι και κατι εκανα . ;) :D :D :D Δεν λεμε αριθμο θηραματων για να μη θυμωσουν οι οικολογοι . :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D
Γέροντάκο άσε τη μουρμούρα για το σπίτι και κέρασε σήμερα που εορτάζει ο Γαμπρός μου ο 'Αντώνης ο λεβέντης δίμετρος σαν και τον δικό σου τον Γαμπρό ;) :) :) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3682
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Που να παω να βρω τωρα θηραμα απο τροχαιο για να κερασουμε ? Χθες το βραδυ ειχε ηρεμια . 8-) Εσυ δεν εχεις φυλαξει καμια σιταριθρα απο προπερσι ? γιατι περυσι και φετος εισαι μηδεν στο αθροισμα σε ολα τα θηραματα . :lol: :lol: :D :D :D Εχω ενα ορτυκι που ειναι 5 κιλα αλλα δεν ξερω αν φτανει για να φανε ολοι οι πελατες του καφενε . 8-) Θα με κανεις πρωι πρωι ξημερωματα ,να παω στο παρκο Τριτση μηπως εχει ερθει κανενα αγριογουρουνο ,για να το πιασω με την αποχη μου . :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

τελικα η μεγαλη μανιτα που βρηκα , ηταν σκουλικιασμενη , μονο μερικα κομματακια ηταν καλα
Απάντηση