ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Κερναω καφεδακι πρωινο ολους τους φιλους σημερα στον καφενε αφου απουσιαζει ο Περικλης που εινα τσιγκουνης και δεν κερναει ποτε . :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εφαγε γαριδες και καλαμαρια μια ψαραγορα ολοκληρη,και επεσε σε κωμα ,και ακομα να ξυπνησει .Γρηγορα ενα καφασι σοδες στον Περικλη για να χωνεψει . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο μην ξοδευτείς με τα κεράσματα γιατι έμπλεξα με τρεις μετακομίσεις το φορτηγάκι δεν σταματα τις διαδρομές :) :)
Κανε υπομονη και οταν έρθω Αθηνα ολα κερασμένα απο μένα αυτό ειναι δεδομένο εσύ κερνάς μονο καφέ στο σκοπευτήριο εκει που ξέρεις και τα κορίτσια ;) ;) :) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αντε με το καλο να τελειωσεις την μετακομιση .Την περασα πριν μερικους μηνες και εγω αυτη την δοκιμασια και ξερω τι συμβαινει . ;) 8-) Να σου φερω την μπαγκαζιερα που κουβαλαω τα ορτυκια γιγαντες των 2 κιλων το καθενα ,για να κανεις την μεταφορα ? :D :D :D Εγω παντως κερναω και καφε στα κοριτσια που με αγαπανε ,και τις αγαπω και εγω, και οτι αλλο προκυψει ειμαι μεσα . ;) :D :D Οταν και οποτε μπορω πηγαινω με τον πρακτορα σου για να μη χανω την επαφη . ;) :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο η δικιά μου μετακόμιση θα κρατήσει 1-2 βδομάδες γιατι μεταφέρω απο 3 σημεία που ειχα αποθηκευσει πριν 20 μήνες και τώρα πάνε πίσω.
Χθές Τρίτη μάζεψα και ολα τα σκευη απο το εξοχικό εφόσον δεν ερχόσουνα να κάτσεις λίγο εκει ;)

Τώρα αυτό με τα κορίτσια και ότι προκύψει θα το κρατήσω να χρησιμοποιηθεί εναντίον σου και αλοίμονο σου οταν μπορέσω και ρθώ θα τα πώ ολα στη Βάσω και θα φροντίσουμε να υπάρχει διαθέσιμο ζευγάρι Ξύλινα Σουηδικά Τσόκαρα :) :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:
Το Καφεδάκι να το κεράσω εγώ σήμερα πρίν φύγω για την μεταφορά ;)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Οπως το πας προβλεπω και την νεα κυνηγετικη χρονια ,αντι να πηγαινεις κυνηγι ,θα κανεις μεταφορα . :o :oops: :D :D Τι νομιζεις ? μερικοι μηνες μεινανε ακομα ,και εσυ κουβαλας ακομα μπαγκαζια ,και μετα θα φωναζεις οτι σε επιασε η μεση σου,οχι απο τα βαρη των ορτυκιων αλλα των οικογενειακων . :D :D :D Λοιπον οταν ερθεις εδω και ειμαι σε καλη ψυχολογικη κατασταση θα κανω και για σενα κουμαντο να σου φτιαχνουν καφεδακι τα κοριτσια μου ,για να δεις τι ωραιος ειναι ζηλιαρη . ;) :D :D :D Θα τους πω οτι εισαι φιλος μου και αμεσως θα τρεξουν να σε εξυπηρετησουν . ;) :lol: :lol: :lol: :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Μην αρχίσεις πάλι με με ματιάζεις γιατι ήδη με την παραδοχή σου στο θέμα με τα κορίτσια στο Σχιστό είσαι καταδικασμένος σε Τσοκαροχειροτονία ;) :) :D :D :D :D :D Ασε πρώτα να πάρουμε τα σαπούνια και τα κολόχαρτα και τα τρόφιμα και θα Αρχίσει η μεταφορά απο το εμπορευματοκιβώτιο της δικής μου πραμάτιας :) :D :D :D :D Εχουμε το τορνάκι να δούμε αν Μεγάλωσε και έγινε σαν Αυτό του Καββαδία που έγινε CNC και βάλε :) :D :D :D
"εχουμε εργαλεία επιπλοποιού και μηχανουργού να κουβαλήσουμε. Οπότε κάνε υπομονή :) :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ηθελα να ηξερα τον τορνο τι τον θελεις ? Μηχανουργος δεν εισαι ,ξυλουργος δεν εισαι ,κυνηγος δεν εισαι ,τι τα θελεις και τα κουβαλας ολα αυτα τα πραγματα ? Ποσους μηνες εχεις να τον δεις το τορνο ? Αν εχουν περασει 9 μηνες ,με τον νεο Νομο του Μητσοτακη ολα ειναι πιθανα και μπορει να εχει γεννησει κανενα τορνακι . :lol: :lol: :D :D :D Ειδες για να τρως μολοχες βραστες δεν φτανουν τα κολοχαρτα ,και πηγαινεις για αγορα χονδρικη με το φορτηγο . :o :lol: :lol: :D :D :D :D Οταν ερθεις εδω θα σε ξαναπαω στο σκοπευτηριο και θα σου δωσω να ριξεις παλι με το πλαγιοκανο .Κανε εντατικα μαθηματα για να μου ερθεις αυτη την φορα διαβασμενος ,και οχι οπως την προηγουμενη που ξεχνουσες να βαλεις μεσα φυσιγγια ,και φωναζες οτι το οπλο δεν ριχνει και οτι εχει προβλημα .Ρεζιλι των σκυλιων γιναμε . :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Σημερα εβλεπα τον τιμοκαταλογο στις πυριτιδες [αυτες οι ελαχιστες που υπαρχουν] και παλι πηραν την ανηφορα ξαφνικα στις τιμες . :o 8-) Τι να πω .Ηθελα να ηξερα που το πανε . :oops: 8-) Αυτη την εποχη γεμιζω φυσιγγια μονο για τη χρηση μου στο σκοπευτηριο ,και απο οτι βλεπω θα σταματησω να πηγαινω και εκει ,και οτι υλικα εχω θα τα φυλαξω μονο για το κυνηγι .Σκεφτειτε ποσο θα φτασουν τα φυσιγγια με την εναρξη του κυνηγιου . 8-) Οταν η PSB1 και PSB5 εχουν φτασει σε αυτη την τιμη το μισο κιλο ,ποσο θα φτασουν [αν ερθουν] οι αλλες πυριτιδες ?
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

μια ειναι η λυση GAL 36αρακι , με 11 γραμμαρια σκαγια , και πουλια καθιστα , και μονο στα εκλεκτα ποιο μεγαλο διαμετρημα , και θα βγαλω απο την ντουλαπα το μονοκανο 36αρι που ειχα παρει παλια για τα πιτσιρικια μου
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 22 Μαρ 2024 09:59 Ηθελα να ηξερα τον τορνο τι τον θελεις ? Μηχανουργος δεν εισαι ,ξυλουργος δεν εισαι ,κυνηγος δεν εισαι ,τι τα θελεις και τα κουβαλας ολα αυτα τα πραγματα ? Ποσους μηνες εχεις να τον δεις το τορνο ? Αν εχουν περασει 9 μηνες ,με τον νεο Νομο του Μητσοτακη ολα ειναι πιθανα και μπορει να εχει γεννησει κανενα τορνακι . :lol: :lol: :D :D :D Ειδες για να τρως μολοχες βραστες δεν φτανουν τα κολοχαρτα ,και πηγαινεις για αγορα χονδρικη με το φορτηγο . :o :lol: :lol: :D :D :D :D Οταν ερθεις εδω θα σε ξαναπαω στο σκοπευτηριο και θα σου δωσω να ριξεις παλι με το πλαγιοκανο .Κανε εντατικα μαθηματα για να μου ερθεις αυτη την φορα διαβασμενος ,και οχι οπως την προηγουμενη που ξεχνουσες να βαλεις μεσα φυσιγγια ,και φωναζες οτι το οπλο δεν ριχνει και οτι εχει προβλημα .Ρεζιλι των σκυλιων γιναμε . :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :D
Θά απαντήσω μονο οτι θα φέρω Πριόνι και θα Κοψω τα κοκόρια να στο κάνω σύγχρονο :) :) :) :D :D Μέχρι τοτε θα έχει ετοιμη πατέντα ο Μιχάλης :) :D :D Και με την αναβάθμιση θα μπορείς να ρίχνεις και τρίαινα :) :D :D :D :D
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 25 Μαρ 2024 10:37 μια ειναι η λυση GAL 36αρακι , με 11 γραμμαρια σκαγια , και πουλια καθιστα , και μονο στα εκλεκτα ποιο μεγαλο διαμετρημα , και θα βγαλω απο την ντουλαπα το μονοκανο 36αρι που ειχα παρει παλια για τα πιτσιρικια μου
Ορφανίδη το 36άρη ρίχνει μεχρι 24γρ. εχω αγορασμένα απο βιομηχανία 24γρ. Νο6. :) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Σιγα σιγα οπως το πατε ,θα μου πειτε να ριχνουμε με σφεντονα γιατι οι πετρες ειναι τσαμπα . :o :D :D :D Εμ βεβαια με την μεθοδο που εχει ο Παλιογερος το CAL 36 σου το εκανε CAL 12 για να ριχνει 24 γραμ σκαγια . :o :o :lol: :lol: :D :D :D Εδω ο Νικολας για λογους οικονομιας ειπε οτι θα ριχνει με το 36αρη του 11 γραμ σκαγια ,και εσυ μιλας για 24 γραμ σκαγια ? Αλλο παλι και τουτο . :o :D :D :D Ρε μαστορα που θελεις να μου κοψεις τα κοκορια απο το δικανο ,την επομενη φορα που θα σου δωσω να ριξεις θα τους βαλω φωνη να φωναζουν οτι ξεχασες να βαλεις φυσιγγια στην θαλαμη ,και να φωναζουν κιρικουυυ κικιρικου για να μη ξεχνας να σηκωσεις τα κοκορια στο οπλο . ;) :o :lol: :lol: :D :D :D Το προβλημα ειναι οι πυριτιδες που εχουν ξαφυγει στις τιμες κατα πρωτον ,και μετα οι καλυκες ;) 8-) 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

εγω πιστευω ειναι θεμα χρονου , να ακριβηνουν και τα φυσιγγια , οποτε δεν εχουν βαλει στο ματι μονο τα υλικα ιδιογωμοσης , αλλα το συνολο , απλος πολλα μαγαζια ειχαν στοκαρη , και πουλουσαν φυσιγγια ΣΧΕΔΟΝ με της παλιες τιμες, με το νεα σεζον τοτε θα δουμε τι παιζετε και στα φυσιγγια
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τον τελευταιο μηνα του κυνηγιου εδω στην Αττικη Νικολα δεν υπηρχαν καθολου φυσιγγια στα μαγαζια ,γιατι δεν εδιναν οι κατασκευαστες λογω οτι υποχρεωναν τα μαγαζια λιανικης με τον νεο νομο να βαλουν μπαρες και πορτες ασφαλειας στα μαγαζια που πουλουσαν υλικα και φυσιγγια .Ευτυχως μετα απο φωνες των μαγαζιων πηραν μια μικρη παραταση ,νομιζω μεχρι τελους Μαρτιου και καπως εσωσαν την χρονια τα μαγαζια .Επανω που φανηκαν πουλια δεν υπηρχαν φυσιγγια στο εμποριο για να σωσουν την χρονια .Ηδη πολλα φυσιγγια εχουν παρει επανω στις τιμες τους ,αρκει να σκεφτεις οτι πολλα σκοπευτικα ειναι πανω απο 10 ευρω το κουτι ,και ελαχιστα κατω απο τα 10 ευρω .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

οποτε Νικολα δεν εχουν βαλει στο ματι την ιδιογωμοση , οπως διαβαζω στο ΦΒ kαι σε φορουμ , αλλα ειναι γενικο το κακο , και θα συνεχισω να γεμιζω , ακομα και εαν ξεστοκαρα απο τα υλικα που εχω , και θα παρω καινουρια υλικα , γιατι τελικα συμφερη η ιδιογωμοση , οταν ομως ειχε το κουτι τα σκοπευτικα 10 ευρω , και σε εμας θα στοιχιζε 13 ευρω τοτε θα την σταματαγα , ενω τωρα με της σημερινες τιμες η ιδιογωμοση στοιχιζει με καινουριο καλυκα 30 γραμμαρια και 32 , λιγο ποιο κατω απο τα 10 ευρω το κουτι , και με ξανα ριγμενο στοιχιζει 2 ευρω ποιο κατω το κουτι , και εχεις και σταθερο αποτελεσμα σε ολα τα δικα μας φυσιγγια , και μπορεις να στοκαρης ποσοτητες σε υλικα , πραγμα που στα ετοιμα δεν μπορεις να στοκαρις με ανεση , γιατι δεν ξερεις με τι θα ειναι η παρτιδα , η εαν σου δωσουν ιδια μαρκα , αλλα διαφορετικες παρτιδες , που θα ειναι ρισκο , γιατι αγοραζεις γουρουνι στο σακι , και τα σκαγια πολλες φορες δεν ειναι το νουμερο που θελεις , ποσες φορες εχω δει σε φορουμ , αλλα και εγω ο ιδιος να ανοιγω φυσιγγιο νουμερο 6 , δηλαδη 2,6 , η 2,7 και να μετραω και να ειναι 2,4 , και 2,3 , δηλαδη 7,5 νουμερο
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικόλα αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι πάνε να κάνουν μονοπώλιο και στα φυσίγγια οι μεγάλες εταιρίες εισαγωγής υλικών .Εμείς που είμαστε ιδιογομωτες θα το παλέψουμε με τα υλικά και τις τιμές ,αλλά αλίμονο σε αυτούς που αγοράζουν έτοιμα φυσίγγια .Ευτυχώς έχω υλικά και θα κάνω την δουλειά μου για μερικά χρόνια ακόμα αν είμαστε καλά ,και δεν έχω ανάγκη κανέναν .Το μόνο που χρειάζεται να κάνω είναι καλη διαχείριση τους .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Συνεχίζουν δυο πόλεμοι τα υίκά πηγαίνουν εκεί. 8-) 8-) Εδώ έχουμε 5-6 Βιομηχανίες για φυσίγια . Δυο ειναι οι μεγάλοι και οι υπόλοιποι μικρότεροι.
Απο εκεί που αγόραζα υλικά πέρσι δεν ειχε ουτε ο ιδιος να γεμίσει για την έναρξη. Οποτε οταν υπάρχει έλλειψη ανεβαίνουν και οι τιμές.
Την Ιδιογόμωση δεν θα την σταματήσουμε ακόμη και αν αγοράζουμε ετοιμα φυσίγγια θα τα ανοίγουμε και θα τα γεμίζουμε όπως εμείς θέλουμε ετσι ειπε ο φίλος μου ο Άρης 50 χρόνια Ιδιογομωτής.
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εσυ πιστευεις οτι θα τελειωσουν γρηγορα οι πολεμοι ? Θα φανε πολλα χρονια ακομα . 8-) Λοιπον για να εχουμε επαρκεια σε υλικα πρεπει να ξανανοιξουν οι μπαρουτομυλοι της Δημητσανας ,και να ξαναβγαλουν μαυρη πυριτιδα . :P :D :D :D Να δεις που θα παρουν μπρος τα καριοφυλια και τα μπροστογιομα που θα παει συνεφο . :D :D :D :D Δεν ξερω τι σου ειπε ο φιλος σου ο Αρης αλλα οταν μεσα ενα φυσιγγιο αντι πυριτιδας εχει σκατα θα τα ξαναγεμισουμε ? :o Βρε σας βλεπω ολους με σφεντονες και ψαροντουφεκα για κυνηγι προσεχως ,και αν εισαι καλος μαθητης θα σου μαθω σεταπ με την σφεντονα και το ψαροντουφεκο που θα εχει επιτυχια ανωτερη απο το δικανο . :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3653
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

https://www.davide-pedersoli.com/storag ... 77689.jpeg Περικλη ενα τετοιο συγχρονο οπλο πρεπει να παρουμε για το κυνηγι . :lol: :lol: :lol:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Απάντηση