ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3666
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αυτος ο λυκος γυριζει εκει Νικολα γιατι διπλα απο το σκοπευτηριο μαζευουν τα αδεσποτα σκυλια . ;) 8-) Μη γελας με τον Περικλη .Την αλλη φορα πριν κανα δυο μηνες που ειχε ερθει τον πηγα στο σκοπευτηριο και επαθε πατατρακ .Απο την μια ξεχνουσε να βαλει φυσιγγια στο οπλο ,την αλλη δεν το οπλιζε ,την αλλη αντι να βαλει γεματα φυσιγγια εβαζε αδεια .Αστα να πανε σου λεω . :D :D :D :D :D Παντως σημερα ειχε περασμα στο σκοπευτηριο . :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1396
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο Κέρασε τον Φίλο μας τον Νικόλα Κ και άσε την Μουρμούρα πρωί πρωί ;) :) :) :D Είπα να ρθώ στο γραφείο σήμερα που θα έχει παναπεργία απο τις 12 το μεσημέρι μέχρι τις 3 το απόγευμα για την ΑΤΑ Αυτόματη τιμαριθμική αναπροσαρμογή μισθών. Εμείς εδώ δίνουμε το 50% όπως ειναι οι πρόσφατη σύμβαση με τα συνδικάτα αλλά ειναι άλλοι που δεν πέρνουν τίποτα οπότε πάνε ολοι μαζί για απεργία. :(
ΝΙΚΟΛΑΟΣ Κ έγραψε: 25 Ιαν 2023 22:04 Κοιτά που καταντήσαμε με τους λύκους, θα πηγαίνουμε στο Σκοπευτηριο με μονοβολο στην κολοτσεπη.
Νικόλα ευτυχώς που πήρες δικό σου όπλο γιατί ο Γέροντας θα σου εδινε ένα Κειμήλιο με κοκόρια που για να οπλίση θέλει δύο άτομα ο ένας να το πατήσει κάτω και ο άλλος να τραβήξει τα κοκόρια και άντε μετά να σου βγελι σπασμένο δισκάκι και να θέλεις να το αφοπλίσεις :D :D :D :D :D
Μην Ακους τι λέει γιατι με αυτό πήγαινε σκοπευτήριο και θα τον διώχνανε γιαυτό πήγε και αγόρασε σκοπευτική Μπερέτα :) :D :D :D :lol: :lol:
Τον είπα να μου το στείλει εδώ στη συλλογή που εχω και να του δώσω 2 όπλα δισκάνδαλα να τα δέσουμε μαζί και να έχει ισχύ πυρός 4 φυσιγγίων :D :lol: :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΝΙΚΟΛΑΟΣ Κ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 23:04

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ Κ »

Καλημέρα σε όλους
Ο κύριος Νικος κέρασε μια γύρα δισκάκια και τον ευχαριστώ πολύ για όλα
Καλά χαμός έγινε πήρε φωτιά το εικοσαρι
Η Μπερέτα του κυρίου Νίκου Τουφεκος πολύ μου άρεσε και το πήρε και σε καλή τιμή.
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3666
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ναι το οπλο φταιει τωρα Περικλη ? Σου εδωσα οτι ποιο νεο οπλο κυκλοφορει στην πιατσα και εσυ το εβγαλες αχρηστο ,ενω μολις το πηρα εγω στα χερια μου κελαιδουσε στα δισκακια . :lol: :lol: :D :D :D Τον Νικολα τον κερασα χθες και με κερασε και αυτος με την παρουσια του αφου τα ειπαμε απο κοντα ριξαμε και τις ομοβροντιες μας στα δισκακια και ολα καλα .Εσυ τι θα τον κερασεις τον Νικολα ? Ακομα και λυκο τον κερασα .Την επομενη φορα θα εχουν φτασει στο Σχιστο αρκουδες οπως παει το πραγμα .Αγριογουρουνα εχει [ακομα και ταμπελες εχουν βαλει στο δρομο για διελευση αγριογουρουνων στο Σχιστο] :o :o :lol: :lol: :D :D :D :D Τωρα στα γεραματα μας εγινες και εργατολογος ,και μας κανεις απεργια ? Την απεργια την εφτιαξες μονος οπως καθε μερα που πηγαινεις και την αραζεις ,και μας λες οτι σε τρωει η δουλεια . ;) :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1396
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΝΙΚΟΛΑΟΣ Κ έγραψε: 26 Ιαν 2023 09:15 Καλημέρα σε όλους
Ο κύριος Νικος κέρασε μια γύρα δισκάκια και τον ευχαριστώ πολύ για όλα
Καλά χαμός έγινε πήρε φωτιά το εικοσαρι
Η Μπερέτα του κυρίου Νίκου Τουφεκος πολύ μου άρεσε και το πήρε και σε καλή τιμή.
Νικόλα όλες οι Πούλες κερασμένες όσες μέρες θέλεις στο ολυμπιακό σκοπευτήριο. Ελα εσύ κάτω και έχουμε και 20άρια και 28άρια και δισκάνδαλα και μονοσκάνδαλα και σκήτ και τράπ και μονόκανα σπόρτινγ οτι θές απο όπλο να διαλέξεις έτσι γιατί ο Γέροντας δέν τολμά και ας λέει οτι εχει εγκέφαλο Ελέφαντα :) :D :D :D :D :D
Να μας πεί και ψές που ανισύχισα με την κακοκαιρία και τον πήρα τηλέφωνο αλλά δεν το σήκωσε πού κρύφτηκε :?: :?: :?: :) :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3666
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αστα αυτα που ξερεις .Μαγκιες μας κανεις τωρα ? Ειπες στη Φλωρα για την αγορα του οπλου ? :o ;) :? :D :D :D Σιγα μη ερθει στην Κυπρο ο Νικολας για να ριξει στο σκοπευτηριο . :o :D :D :D Αγριογουρουνα ,περδικες ,λυκους ,αρκουδες ,λαγους εχει το σκοπευτηριο στην Κυπρο ? Οταν αποκτησει θα ερθουμε μαζι με τον Νικολα . :lol: :lol: :D :D :D Εγω ευχαριστηθηκα την παρεα του Νικολα . :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ Κ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 23:04

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ Κ »

Να είστε καλά και οι δυο σας ευχαριστώ πολύ
Υγεία να έχουμε και όλα θα γίνουν
Εχω ακόμα λίγα φυσίγγια μαζί αν προλάβω σήμερα θα πάω να τα ρίξω να μην πήγε ουτ πίσω στο νησί , κρίμα ειναι
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3666
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ποτε σκεφτεσαι Νικολα να πας στο σκοπευτηριο ? Για να δω μηπως μπορεσω και ερθω και εγω . ;) 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ Κ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 23:04

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ Κ »

Πήγα μια πριν φύγω σαν το κλέφτη ,
Έριξα μια πουλά ευχαριστήθηκα και άντε για
Αν ανέβω την άλλη εβδομάδα θα πάω παλι την βόλτα με περισσότερο χρόνο και άνεση.
ΝΙΚΟΛΑΟΣ Κ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 23:04

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ Κ »

Θα σε πάρω τηλ να σου πω με σιγουριά , την άλλη Πέμπτη θα έρθω πάλι θα τα πούμε στο τηλ.
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1396
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Εγώ 'επερνα τηλέφωνα και Viber τον Γεροντάκο αν είναι καλά μετά την κακοκαιρία και τις πλήμυρες αλλά αυτός δεν απαντούσε και έτρεχε στα σκοπευτήρια για περάσματα ;) ;)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3666
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Περα απο το σκοπευτηριο εχουμε ραντεβου με τα χταποδια τις σουπιες και τα καλαμαρια αυτη την εποχη . ;) :D :D :D Δεν περιμενουμε να μας ερθουν μονα τους στο πιατο μας . :lol: :lol: :D :D Κανουμε αγωνα . 8-) Και σημερα σκεφτομαι να παω το βραδυ ,αλλα εχει πολυ κρυο εκει που ψαρευουμε καντα στους 3 βαθμους θα εχει εκεινη την ωρα . :o Θα δουμε τελικα το απογευμα . 8-) Την περασμενη Δευτερα ειχα παει με τον Χρηστο και τον Σωτηρη .Πιασαμε μια μεγαλη σουπια ,και ενα τερας χταποδι αλλα για να το βγαλουμε εσπασε δυο πετονιες δικες μου ,και το καλο καλαμι του Σωτηρη . :o :o :o :(
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1396
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 30 Ιαν 2023 09:03 Περα απο το σκοπευτηριο εχουμε ραντεβου με τα χταποδια τις σουπιες και τα καλαμαρια αυτη την εποχη . ;) :D :D :D Δεν περιμενουμε να μας ερθουν μονα τους στο πιατο μας . :lol: :lol: :D :D Κανουμε αγωνα . 8-) Και σημερα σκεφτομαι να παω το βραδυ ,αλλα εχει πολυ κρυο εκει που ψαρευουμε καντα στους 3 βαθμους θα εχει εκεινη την ωρα . :o Θα δουμε τελικα το απογευμα . 8-) Την περασμενη Δευτερα ειχα παει με τον Χρηστο και τον Σωτηρη .Πιασαμε μια μεγαλη σουπια ,και ενα τερας χταποδι αλλα για να το βγαλουμε εσπασε δυο πετονιες δικες μου ,και το καλο καλαμι του Σωτηρη . :o :o :o :(
Βρε τόν Αίσωπο τι μας έγραψε πάλι :D :D :D Και γιατι δεν αφήσατε δεμένο τον οκταπόδι να τραβήξει την βάρκα μεχρι την Λεμεσό να ρθείς τζάμπα ταξίδι :?: ;) :) :D :lol: :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3666
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Eυτυχως που ηταν και ο Χρηστος μαζι και ειδε τι εγινε ,Απιστε Θωμα . :o :lol: :lol: :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1396
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Στό Χρήστο έχω απόλυτη εμπιστοσύνη γιατί και φωτογραφίες στέλνει και βίτεοκλήσεις κάνει και βλέπω την Αλήθεια 8-) 8-) Εσένα δεν σε Πιστευω γιατί μόνο γράφεις για οκταπόδια και σουπιές Γίγαντες αλλά μια φωτογραφία δεν Ανεβάζεις και περιμένεις λές τον Σωτήρη :D :D :D :D :D
Χθές αυτός ο Κούκολ δεν ξέρω που βρήκε και μου εκανε μιά υπενθύμιση φωτογραφία σου που κρατούσες μιά μαδημένη Κότα :) :D :D :D :D :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3666
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εσυ για κοτα την ειδες ? Ο Αγριογαλος της Αλασκας θα ειναι ,οταν ειχα παει εκει για κυνηγι μεγαλων θηραματων . :lol: :lol: ;) :D :D :D Εν τω μεταξυ πρεπει να ξερεις οτι πηρα νεο καινουριο τηλεφωνο 25 χρονων ,αυτο με την κεραια δορυφορικο ,και μαθαινω ολα σου τα κολπα με αυτο το τηλεφωνο . :o :o :o :D :D :D :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

κυριοι μια ερωτηση , οταν ριξουμε ενα φυσιγγιο , και βλεπουμε οτι δεν αφηνει καταλιπα μεσα στην κανη του οπλου , αλλα ματωνει λιγο τα πουλια , τοτε τι κανουμε αφαιρουμε σκαγια , η προστετουμε πυριτηδα , και εαν δουμε στον τενεκιε , οτι η κατανομη ειναι λιγο με κενα , τοτε πως καληβουμε τα κενα , με παρα πανω σκαγια , ας πουμε ενα γραμμαριο , η με αλλο τροπο
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1396
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Νίκο το θέμα κατάλιπα στη κανη και η κατανομή ισως παίζει ρόλο η βυσμάτωση που δεν έγραψες τί ήτανε. Τωρα τα ματωμένα πουλιά ίσως ειναι και θέμα διαμέτρου στα σκάγια ή και θερμοκρασία περιβάλλοντος. Να περιμένουμε και τον Γεροπαντογνώστη να ακούσουμε την γνώμη του. :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1396
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 31 Ιαν 2023 08:41 Εσυ για κοτα την ειδες ? Ο Αγριογαλος της Αλασκας θα ειναι ,οταν ειχα παει εκει για κυνηγι μεγαλων θηραματων . :lol: :lol: ;) :D :D :D Εν τω μεταξυ πρεπει να ξερεις οτι πηρα νεο καινουριο τηλεφωνο 25 χρονων ,αυτο με την κεραια δορυφορικο ,και μαθαινω ολα σου τα κολπα με αυτο το τηλεφωνο . :o :o :o :D :D :D :P :P :P
Άστα αυτά και βρές τρόπο συνομιλίας γιατι όπως πάμε θα ανάψω φωτιά να στελνω σήματα καπνού :) :D :D :lol: :lol: :lol:
Και μην μου πείς οτι είσουνα στο ψάρεμα γιατι θα απαντούσε η Βάσω, εκτός και αν πηγαίνετε οικογενειακός :?: :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1396
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Ξεχασαμε να πούμε τα Χρόνια πολλά στον Συνονόματο τον Περικλή Καραγιαννίδη που εχει τα Γενέθλια του. ;)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Απάντηση