ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3842
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

pericles έγραψε: 22 Μάιος 2024 08:55 Θα στείλω mail στο σχιστό οτι ερχεται ο γερος με το φλογοβόλο και θα σε διώξουν :D :D :D :D :D :D :D μονο ριγμένους κάλυκες θα μπορείς να πάρεις :) :D :D :D :D Ξ'ερεις οτι στο Αμέρικα κάποιοι βγάζουν μεροκάματο μαζευοντας και διαχωρίζοντας ριγμένους κάλυκες που τους πουλάνε σε άλλους Ιδιογομωτές :?: :?: ;)
Ρε μαστορα εκει ειναι Αμερικη .Τι ειναι αυτα που μας λες ? Εκει εχουν μεχρι τανκς μεσα στα σπιτια τους . ;) :D :D Εδω ειναι Ελλαδα ,και μας απαγορευουν μεχρι και τη μαυρη μπαρουτι απο την Δημητσανα που εριχναν οι Κολοκοτρωναιοι ,να εχουμε και να γεμιζουμε . :o :o :D :D :D Τελικα δεν μας ειπες τις ταπες τις βρηκες ? :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3842
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 22 Μάιος 2024 12:19 πριν μια 10ετη ο συλογος μας εφερε μια μηχανη με δισκακια , και πηγα δυο φορες , αλλα δεν μου αρεσε , και εαν ξαναφερναν δεν θα πηγενα , εσπεζα τα δισκακια , αλλα το θεωρισα τοτε σπαταλη , ηταν και καλοκαιρι και ετρωγα κατι κλωτσους ακομα και με 28γραμμαρια του εμποριου , εκτος αυτου επρεπε να περιμενης για να παρεις σειρα , και μετα να ριξης συνεχομενα χωρις σταματημο 1 κουτι , η 2 κουτια , και χωρις να ριχνεις με την ησυχια σου , να εχεις και κριτες τους αλλους που σε σχολιαζαν , και το δυκανο να ζεματαει απο της βολες , σε σημειο να μυριζει ζεστο μεταλο , ασε να μου λειπει καλυτερα
Νικολα στα σκοπευτηρια που πηγαινουμε εδω ειναι οργανωμενα με πολλες μηχανες ,και εχουν διαφορες τροχιες ,οχι μονο μια ,και ειναι στα πεταγματα των θηραματων .Εχει βατηρες πολλους σε διαφορες γωνιες ,που περνας απο ολους .Εχει μεχρι και για λαγο απο διαφορες γωνιες .Ειναι πολυ καλο για προπονηση τωρα που δεν εχει κυνηγι,και το κυριοτερο εχει πινακα και κανουμε πολλες δοκιμες .Εκει ερχονται πολλοι φιλοι κυνηγοι ,αλλα και σκοπευτες απο ολη την Ελλαδα στους αγωνες .Στο σκοπευτηριο στην Μαλακασα εχει ενα γηπεδο μονο για κυνηγους και πεταγονται τα δισκακια μεσα απο θαμνους σε τροχιες μπεκατσας ,περδικας ,ορτυκιου ,φασας κ.λ.π. .Οι ταχυτητες ειναι πολυ μεγαλυτερες απο τα θηραματα ,και αν εισαι καλος σε αυτο ,τα θηραματα μετα τα εχεις για παιχνιδι . ;) 8-) Αυτο που κανουμε εμεις ειναι αντι να παμε στο καφενειο πηγαινουμε εκει ,γιατι εχει και καφενειο μεσα στην φυση και εκει βλεπουμε και μιλαμε με πολλους φιλους ιδιογομωτες ,και λεμε πληροφοριες ο ενας στον αλλο . ;) 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1458
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Δέν μπορώ ν καταλάβω τι κάνει ενας Γεροντας με κοκοροντούφεκο σα σκοπευτήρια :?: :) :D :D :D Ορφανίδη μην πιστευεις τον γεροντάκο οτι κάνει προπονηση και ακου εμένα να σου πώ που τον ειδα με τα μάτια μου εκεί να του φτιάχνουν τοστ και τσάι τα κορίτσια στην καφετέρεια για να πάρει τα χάπια του :) :) :D :D Αν ειναι Μαγκας σκοπευτής και Ιδιογομωτής να ερθει του χρονου 2025 εδώ που θα ειναι παγκόσμιοι αγώνες να μας δειξει την αξία του και να μαζεψει και ριγμένους κάλυκες απο την παγκόσμια αγορά :) :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3842
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ρε μαστορα πρεπει να ερθω στην Κυπρο για να μαζεψω αν θελω καλυκες ? :o :D :D :D Αφου αν θελω ερχονται οι καλυκες εδω στο δικο μας σκοπευτηριο μονοι τους, γιατι ολοι οι σκοπευτες ριχνουν τα ιδια φυσιγγια παντου . ;) :D :D :D Δηλαδη θελεις να μας πεις οτι με το πλαγιοκανο RENATO GAMBA δεν κτυπαω τα δισκακια ? Ειδες γιατι ησουν μπροστα ,οτι με οποιο οπλο και να εριχνα τα δισκακια τα εσπαγα . ;) :D :D Εγω περιμενω οταν γινουν οι Παγκοσμιοι αγωνες εδω ,να παω να πιω το καφεδακι μου που θα μου φτιαξουν τα κοριτσια μου ,και να τους κανω στους σκοπευτες σεμιναριο ιδιογομωσης και σκοπευσης, και στους ξενους σκοπευτες . 8-) ;) :o :D :D Αντε και θα πω και στις κοπελιες δυο καλα λογια οτι εισαι φιλος μου και για σενα να σε προσεχουν οταν ερχεσαι εδω . ;) :D :D :D Τελικα δεν μας ειπες γιατι ολο αλλου πηγαινεις την κουβεντα .Τις ταπες τις βρηκες ? Εψαξες στον κηπο που βγαζεις βολτα τον Πελο ? γιατι αυτες αν τις βρεις θα ειναι παρα πανω λιπασμενες απο τον κωλο του Πελου . :o :lol: :lol: :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1458
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γραφικέ γεροντάκο σε προκαλώ για αγώνα μεταξύ μας εδώ που είμαι εντός εδρας :) :D :D :D :D Τωρα αν δέν θελεις κάλυκες απο Διεθνείς σκοπευτές με μάρκες που δεν ειδες ποτέ αυτό ειναι άλλο θέμα οπότε μεινε με τα φιοκια και τα νοπέλια :) :)
Οι Τάπες ακόμη αγνοούνται μέχρι χθές το απόγευμα που άνοιξα μια κουτα δεν βρέθήκανε :) :) Τον Πέλο τον ρώτησα και δεν εχει ιδέα λέει οτι μονο τροφή 9 Ευρώ το κιλό τρώει μαζί με σουβλάκι χοιρινό και σουβλάκι κοτόπουλο αντε και 1-2 φορές το χρόνο ένα κόκκαλο απο κότσι :) :D :D :D
Στο μεταξύ εχω φωτογραφίες απο το παλιό Ιδιογομωτηριο και υπάρχει κουτί που εγραφε ! Τάπες Αγγελοπούλου! :) :) :) :D
Σημερα αργησα να ερθω στον καφενέ αλλά έκλεισα 2 υποθέσεις σημαντικές. Μάλιστα η μία ητανε δέκα χρονια σε εκρεμότητα για ένα το λιγοτερο που μπορώ να τον χαρακτηρισω Βλάκα Κρ@τικο υπ@λ1λ0 που με υπέρμετρη αφοσίωση στο έργο του που πιθαόν να ειναι η Τσ3π1 του με καθυστερησε χωρις κανένα άλλο λογο γιαυτο δεν έμεινα με σταυρωμένα χερια και η υπόθεση ειναι ήδη στον δρομο της Δικαιοσύνης.
Γεροντάκο για το τριήμερο θα ειμαι στο χωριό να κοιτάξω λίγο τον κήπο :) :) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3842
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αν δεν τις εχει φαει ο Πελος τις ταπες ,θα τις εχει φαει ο σκορος τοσα χρονια που τις ειχες μεσα στα σεντουκια σου . :o :D :D :D Δινεις του Πελου σουβλακια να τρωει για αυτο εφαγε και τις ταπες που ειχαν γευση χοιρινου . :o Στο σκοπευτηριο το δικο σου αν δεν εχει κοριτσια μεσα να με προσεχουν τι να ερθω να κανω .? Δεν εχεις καταλαβει οτι τα κοριτσια μου δινουν ζωη ,και μπορω να κανω και παγκοσμιο ρεκορ στα δισκακια ? Παντως καλα να περασεις οπου και να εισαι Σαββατοκυριακο ,και μακρυα απο μεθυσμενα τρακτερακια Παππου ,και πιασε καμια σκια και απολαυσε την φυση ,και αφησε τις γεωργικες δουλειες για τους νεους . ;) :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1458
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο δεν βρήκα χρονο να ψάξω τις Τάπες γιατι θελω να φερω ακόμη 2 πάγκους στο Ιδιογομωτήριο και μετά να αρχίσω να στηνω τις μηχανές. Αρχισε και ο Πέλος να γερνά και δεν μπορεί να φερμάρει τις ταπες :) :)
Το Σαββατοκυρίακο το περάσαμε στο χωριό και σπαραξε η καρδιά μου με τα βερύκοκα που σχεδόν όλα τα εριξε κάτω ο αέρας μαραμένα ;) Τα ειχα ψεκάσει την προηγούμενη παρασκευή , το μονο που μπορώ να υποψηαστώ ειναι οτι μεινανε χωρίς νερό για μια βδομάδα :( :( Τα δεντρα ειναι ματιασμένα γιατι ουτε πέρσυ δεν φάγαμε αφου ολα ηταν σκουλικιασμένα. :( :(
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3842
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ρε μαστορα ιδιογομωτης ειμαι,και οχι γεωπονος για να σου πω τι φταιει . :o :D :D :D Ρωτησε κανενα που ξερει .Για μενα ουτε ο αερας φταιει ουτε το νερο . Κατι αλλο ειναι . 8-) Μηπως σου περισεψε κανενα εμβολιο και τους εκανες για τον κορονοιο αντι για ψεκασμο ? :D :D :D :D :D Λοιπον εγω σαν γραφικος και ψεκασμενος που μας ελεγε ο Κουλης θα σου πω μια θεωρια μου .Γιατι δεν παει καλα τιποτα ,τα κερασια ,οι ντοματες ,οι φραουλες ,οι ελιες,και γενικα τα φρουτα και τα κηπευτικα ? Εμενα η κορομηλια περυσι ηταν γεματη ,και φετος δεν εχει ουτε ενα κορομηλο επανω .Μηπως τα σεροπλανα που περνανε και αφηνουν μια ασπρη ουρα με ψεκασμους ,που ειναι γεματος ο ουρανος και γινεται μετα συνεφο φταιει ? Γιατι τοσα χρονια δεν μας ειπε κανεις τι κανουν ολη την ημερα τα αεροπλατα και τις χιλιαδες τονους χημικα που ριχνουν στα κεφαλια μας ,τι ειναι ? Τι εγιναν τα χελιδονια που ερχοντουσαν στα σπιτια μας ,και γεμιζε ο ουρανος ? Μηπως αυτα τα χημικα δεν αφηνουν τιποτα ζωντανο και καταστρεφουν τις καλιεργειες και δημιουργουν τεχνικη ελειψη τροφιμων και καρκινους ? 8-)Η κλιματικη αλλαγη που μας λενε ,μηπως ειναι απο τους ψεκασμους ? Υ.Γ.ΕΝΑΣ ΨΕΚΑΣΜΕΝΟΣ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΜΑΣ .ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΚΛΑΟΥΣ ΣΒΑΜΠ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΕ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ Ο ΚΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΟ ΕΔΕΙΧΝΕ .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

τελικα εχω ΜΕΓΑΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ 20ΑΡΙΑ :( , οπως το 20αρι του δασκαλου , που περιμενα πως και πως να το δω , και μου εκανε τον δυσκολο ο δασκαλος , και θα και θα , και απο δευτερα κλπ , και τελικα το ειδα μετα απο 2 μηνες , το ειχε τιλιγμενο σε ενα σεντονι που οταν το ξετυλιξε εμεινα με το στομα ανοιχτο :shock: :shock: με αυτο που ειδα , οι κανες ηταν σαν δυο σωληνες σαν να περναγε νερο αναμεσα τους γεματες σκουρια , να λιπουν οι περισοτερες βιδες απο την μπασκουλα , και τα ξυλα σε αθλια κατασταση , σαν αυτα τα κλαδια που βρισκουμε στο βουνο ομοια το χρωμα τους , χωρις ψαθες , και χωρις λουστρο , ηταν ντροπη του που πρωσπαθησε να μου πουληση αυτο το σαπιδι , και μαλιστα ηθελε και 200 ευρω , του λεω κρατα το ενθυμιο , και η ιστορια συνεχιζετε περνω ενα 20αρι δικανο ισπανικο απο τον Χατζηιωτη προπερσυ τον μαιο , ολα καλα στην εμφανηση μου ερχετε καλα στον ομω , και ερχετε ο αυγουστος , τον περνω την πρωτη μερα στα αγριοπεριστερα με μεγαλη επιτυχια και στην αποδοση ριχνωντας 21 τουφεκιες , και δευτερη μερα , ριχνωντα μονο 3 φυσιγγια με την μια κανη την δεξια , και οταν ξανα πηγα καταλαβα οτι η αριστερη κανη δεν εριχνε τα φυσιγγια , περνω τον Χατζιωτη και το λεω , μου λεει στειλτω ειναι μεσα στην εγγυηση χωρις να μου παρει καθολου χρηματα ουτε τα μεταφορικα , εκανε πανω απο ενα μηνα να το φτιαξη, ειχε σπασει η σφηρα της αριστερης κανης , και περιμενα με αγωνια ποτε θα ειναι ετοιμο , το περνω τελος σεπτεμβριου σε περδικες , ριχνω 2 τουφεκιες με την δεξια κανη , και οταν πηγα να ριξω και τριτη με την δεξια κανη παλι σε σιγουρη περδικα , δεν εριξε , ξανα τηλεφωνο , και ξανα πισω , και ξανα 45 μερες αναμονη για την δεξια κανη , που ειχε σπασει το ελατηριο , το περνω χειμωνα στης τσιχλες ολα καλα μεχρι τελους περσυ , και φετος λιγο πριν τελειωση το κυνηγι ξανα η δεξια κανη δεν εριχνε , ενω ειχα δει οτι τα καψουλια και στης δυο κανες δεν βουλιαζωνταν βαθια αλλα λιγο , οποτε το εστειλα σε οπλουργο τοπικο εδω , γιατι ντρεπομουν να ΤΟ στειλω παλι στον Χατζιωτη , μου ειπε ο οπλουργος οταν ηθελα αρχες μαρτιου να το παω , να περιμενω και οταν εχει χρονο να το παω , και με πηρε τηλεφωνο 23 απριλιου και μου λεει φερτω εχω χρονο τωρα , και το πηγα απο τοτε μεχρι τωρα , και ακομα περιμενω ποτε , και εαν τελικα το φτιαξη , του ειπα να δει και τουε δυο επικρουστηρες και να αλαξη , και να μου βγαλει την αυτοματη ασφαλεια , ειδομεν ακομα συνεχιζετε , να δουμε τελικα εαν φτιαχτει αυτο το περιβοητο 20αρι
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

και κατι ακομα με την εγγυηση , και καθε εγγυηση απο οποιοδηποτε εργαλειο , λενε οτι την εγγυηση δεν την επιβαρυνετε ο πελατης , και λεω εγω την επιβαρυνετε και πολυ μαλιστα , γιατι εαν εχεις δωσει τα χρηματα σου για να εχεις ενα εργαλειο , και χαλασει , και δεν εχεις εργαλειο για ενα μηνα , η δυο μηνες μεχρι να σου το φτιαξουν μεσα στην εγγυηση , τοτε επιβαρυνεσε και πολυ μαλιστα , γιατι δενοντε τα χερια σου χωρις το εργαλειο
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3842
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικολα τα μεταχειρισμενα οπλα ειναι μεγαλο ρισκο ,και ας εχουν εγγυηση .Ευτυχως αυτο που πηρα περυσι το BERETTA 682 SPORTING το φοβομουν πολυ γιατι απο την μια ειναι BEST της BERETTA αλλα ειχα τον φοβο του μεταχειρισμενου αν και ηταν αψογο σαν καινουργιο του κουτιου .Ευτυχως παροτι εχω ριξει παρα πολλα φυσιγγια και στο κυνηγι ,αλλα πολυ περισοτερα στο σκοπευτηριο δουλευει αψογα μεχρι τωρα .Ρε Νικολα τι περιμενες να σου δωσει ο Αγγλος ? Αυτοι ειναι δολοφονοι του χρηματος και της απατης .Βλεπουν τους ανθρωπους σαν να ειναι αποικια τους στα μερη που ζουνε γιατι ετσι ειχαν μαθει να εχουν αποικιες σε ολο τον κοσμο ,και να βασανιζουν τους ανθρωπους .Τοτε που το εγραψες για τον Αγγλο ειχα τις αμφιβολιες μου ,αλλα δεν σου ειπα τιποτα ,γιατι μπορει καμια φορα να ειναι κανενας καλος ανθρωπος .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

Νικολα ο Αγγλος ειναι αλλη υποθεση , και κραταει τον λογο του παντα , μου το εχουν πει και αλλοι που τους εχει κανει δωρα οπλα , και δεν ειναι Αγγλο Ελλληνας ειναι , δευτερος ξαδελφος μου που ειναι για πολλα χρονια στην Αγγλια που εχει αλυσιδα ετοιμου φαγητου , η γυναικα του ειναι Κυπρεα , και μεχει εδω στο νησι , απλος δεν ηρθε περσυ το καλοκαιρι , και μαλον θα ερθει φετος , και πιστευω οτι θα κρατηση την υποσχεση του , γιατι τον βοηθησα να μην χασει ολα του τα οπλα , μια και τα δυλωσα εγω στην αστυνομια με την γυναικα του , το θεμα ειναι τι οπλο θα μου δωσει , γιατι εχει και πολλα απο τα 15 οπλα που εχει που ειναι και ορισμενα σαραβαλα . Ολα ομως παλαια και αξιας , εμενα με ενδιαφερη να ειναι λειτουργικο , και ας ειναι και ποιο χαμηλης αξιας , δεν θελω δηλαδη οπλο βιτρινας για το τζακι , θελω να ριχνει
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1458
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Ορφανίδη στο είπα και άλλες φορές . :!: :!: Θα μπορούσες να κάνεις παραγγελία οτι όπλο ήθελες και να το έχεις καινούργιο . Εδώ ο Αντιπρόσωπος της Fair Κανει συνέχεια παραγγελίες οτι θέλεις πλαγιόκανα σουπερποζέ οτι διαμέτρημα θέλεις. Τι ψάχνεις τωρα Αγγλικά και αν εχουν αξία και τι θα κάνεις την αξία :?: :?: :?: Θα το πωλήσεις να κάνεις κέρδη :?: :?: :?: Οπως ειπες ενας μάστορας στερήται το εργαλείο του γιατι δεν μπορεί να δουλέψει. Εσύ θέλεις οπλο να κυνηγάς οχι για να κερδίσεις . Αυτή ειναι η γνώμη μου. Εχω και εγώ συλλεκτικά όπλα αλλά δεν πηγαίνω με αυτά στο κυνήγι. Το κυνήγι θελει αξιοπιστία. Και 'αμα θέλεις οπλουργό που κάνει 45 μέρες να φτιάξει όπλο τοτε στείλε το εδώ στον Μάστρο Αντώνη που όλοι οι (Οπλουργοί) οταν βρουν τα δύσκολα πηγαίνουνε κοντά του. Είναι ο Π@π@τ3@ρουχας της Κύπρου. Αυτά απο μένα.
Τωρα ο Γεροσκοπευτής φάνηκε τυχερός γιατι το οπλο που πήρε ειναι αδούλευτο το ειδα και εριξα και εγώ με αυτό. Βεβαια στην συγκεκριμένη περίπτωση αν δεν ειχε αυτό το όπλο θα κτυπούσε 3-4 πιάτα στα 25 :) :D :D :D :D Και άσε που λεει ειναι Ιδιογομωτής και οχι Γεοπώνος γιατι απο Ιδιογόμωση μόνο καλές τάπες ξερει να φτιάχνει :) :) :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3842
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τωρα τι θελεις να μας πεις ρε μαστορα ? Δηλαδη να εχουμε ενα συλεκτικο οπλο και να μη ριχνουμε εστω και μια φορα τον χρονο με αυτο για να μη χασει την αξια του ? Και εγω εχω 4 συλεκτικα αλλα μερικες φορες τα παιρνω στο κυνηγι για να ριχνω 5 τουφεκιες που λεει ο λογος . ;) :D :D :D Αλλο παλι ετουτο . 8-) Δηλαδη θελεις να μας πεις οτι επρεπε να το στειλει το οπλο στην Κυπρο για να το φτιαξει ο Ορφανιδης στον μαστρο Αντωνη ? :o :D :D :D Με οτι οπλο και να παω στο σκοπευτηριο τα δισκακια τα σπαω και μη λες υπερβολες ,γιατι την επομενη φορα που θα παω στο σκοπευτηριο θα παρω την σφεντονα μαζι μου . :o ;) :lol: :D :D :D Εκει κανω Παγκοσμιο ρεκορ με την σφεντονα ,και με φυσιγγια ιδιογομωση με βοτσαλο στρογγυλο απο την παραλια . ;) ;) :lol: :lol: :D :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

εγω εγραψα για την ιστορια με τα 20αρια , που ηταν ασχετο με τον εγγλεζο , και τα αγγλικα οπλα , και εσεις το πηγατε εκει στον εγγλεζο και στα αγγλικα οπλα :D , μαλον δεν διαβασατε με προσοχη το σεντονι που εγραψα ποιο πανω , που λεω ιστορια με τα 20αρια , ο εγγλεζος εχει μονο 12αρια , και ενα και μοναδικο 36αρι
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1458
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Ορφανίδη και εγώ έγραψα για την Ιστορία σου με το Χατζιώτικο που σε ταλαιπωρησε αλλά ο Γεροντάκος τα 'εμπλεξε όλα :) :D :D :D :D
Ναι Γεροντάκο άμα ηθελε 45 μέρες να φτιαχτεί ενα όπλο αν το έστελνε στην Κύπρο θα έκανε 15 μέρες και να το είχε έτοιμο :D :D :D ΚΑι ποιός είπε οτι δεν επιτρεπεται τα συλλεκτικά να ρίχνουνε 4-5 φυσίγγια :?: :?: :?: :?: Αυτό επιβάλλεται αλλά το συγκεκριμένο του Νικου το ήθελε για καθημερινή χρήση. :cry:
Γεροντάκο επειδή δεν προλαβαίνω να τα βγάζω ολα βόλτα και να ρίχνω και 2-3 φυσίγγια με το καθένα σε προσκαλώ να έρθεις κάτω να ξεμουδιάσεις :) :D :D :D :D :D :D :D Εδεώ ψάχνω Τις τάπες Αγγελοπούλου και ειναι η Τελευταία ελπίδα χθές στο εμπορευματο κιβωτιο που τα ειχα βρήκα μια μεγάλη κουτα και υπάρχουν ελπίδες για ανευρεσή τους. Αυτό θα γίνει σήμερα που θα στήσω και τους άλλους δυο πάγκους με τα ράφια για να αρχίσει η διαμόρφωση του Ιδιογομωτηρίου :) :D :D :D :D :D :D Αν δεν μπορείς να ρίχνεις κάθε μερα με τα δίκανα τότε έλα να κάνεις βόλτα τον Πέλο για να εχω Περισσοτερο χρόνο να σιγυρίσω τα υλικά μου . :) :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3842
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ρε μαστορα και εγω για το οπλο το 20ρακι του Νικολα εγραψα πρωτα ,και μετα απαντησα στο ιδιο μηνυμα και σε εσενα με τα συλεκτικα που εχεις και δεν ριχνεις .Για τον Αγγλο που εγραψα ειναι γιατι εχω προσωπικη εμπειρια πολλες φορες ,και τις περισοτερες φορες εφαγαν κλωτσιες απο εμενα γιατι νομιζαν οτι ειμαστε αποικια τους . ;) :D Δεν ξερω τον αλλο που λεει ο Νικολας τι ρρολο παιζει ,αλλα αφου λεει οτι ειναι ενταξει ,δεν εχω λογο να το αμφισβητησω .Απλως ελεγε παλαιοτερα ο Νικολας οτι ειχε δει μερικα οπλα που ηταν σε χαλια κατασταση ,για αυτο το ειπα. ;) 8-) Πως τα μπερδεψες ετσι τα πραγματα ? Το εμβολιο θα φταιει . 8-) :lol: :lol: :D :D :D Για να το στειλει στην Κυπρο , θελει διαβατηριο ,ταυτοτητα και να εχει κανει εμβολιο πρωτα το οπλο . :o :lol: :lol: :P :P :D :D :D :D :D Πως να ριξουν τα οπλα σου φυσιγγια αφου τα εχεις παστωσει με χοντρο αλατι σαν σαρδελες .Τωρα οπως τα εχεις κανει ,αυτα κανουν για να τα δωσεις του Πελου να παιζει στακα μαν στον κηπο . :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

οκ , ο Εγγλεζος εχει και καλα οπλα , και πανακριβα τουλαχιστον 3 οπλαα εαν θυμαμε καλα , τα υπολιπα ειναι σαραβαλα αλλα λιγο , αλλα πολυ , και εχουν μερικα δαμασκηνες κανες, και 2 ποιο συχρονα , ενα μιροκι το μοναδικο σουπερ ποζε που εχει , με αυτο μονο κυνηγουσε , με τα αλλα ουτε τουφεκια δεν εχει ριξει , και ενα γαλικο μονοκανο 36αρι με ολοσωμο στην κανη σιγαστηρα , και στο τελος της κανης εχει ραβδωση , που οταν πηγα στην αστυνομια για να το ανανεωσω αυτο , ο αστυνομικος με το ζωρι μου το ανανεωσε , μου ελεγε οτι εχει ραβδωτη κανη , οποτε αυτο δεν το θελω , και τι να κυνηγαω με αυτο το 36αρι σπουργιτια ,
ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Διαχειριστής ιστοσελίδας
Δημοσιεύσεις: 1496
Εγγραφή: 30 Αύγ 2021 16:04

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τι έγινε ρε Γραφικότατε Γεροντάκο πάλι μύρισε Γ Α Υ Ρ Ι Λ Α η πρωτεύουσα και ύστερα σου λένε 41 τα κατό μπεεεεεεεεε :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1458
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Ο Γραφικότατος Γεροντάκος τωρα θα τα μπλέξει ολα και εμβόλια και σκοπευτήρια και ποδόσφαιρα όλα ενα θα τα κάνει :) :) :D :D :D Καββαδία να του ρίξεται στο τσαι ενα υπνωτικό και μετά στο αεροπλάνο να τον στείλεται να διώξει και απο κοντά μας τους 'Αγγλους :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Απάντηση