ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ετοιμος ειμουν πριν χρονια , να το αγορασω , και ευτηχος που δεν το πηρα , γιατι τωρα με την απαγορευσει της μαυρης πυριτηδας , θα μου εμενε στο ραφι
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ την 27 Μαρ 2024 22:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

πυριτηδες και καψουλια εχω να περασω 4 με 5 χρονια , εαν ριχνω το χρονο απο 600 μεχρι 800 φυσιγγια , εκτος φετος που ειχε τσιχλες , και εριξα κοντα στα 1000 φυσιγγια , συγκεντρωτηρες καπου 3000 με 4000 χιλιαδες , απο σκαγια εχω θεμα μου εμειναν λιγα 9αρια , εχω 15 κιλα 10αρια που δεν ειμαι φαν του 10αριου , ενα τσουβαλι σχεδον γεματα 8αρια και 7αρια που δεν ριχνω ευκολα σε τσιχλες , αλλα που και που κανενα 8αρι ριχνω σε τσιχλα , οποτε θελω 9αρια που ειναι το νουμερο μου στην τσιχλα , φετος που γεμισα μερικα για το 20αρι , για να μου φευγουν τα 10αρια , και 8αρια , γεμισα μισα μισα σε δυο στρωσης , 13 γραμμαρια , κατω 8αρια , και 13 γραμμαρια πανω 10αρια , συνολο 26 γραμμαρια . Αλλα προτιμω τα σκετα 9αρια σε τσιχλα , κοτσυφια . Ακομα και τρυγονι ειναι καλο το 9αρι , βαζω στα πιτσουνια τρυγονια πρωτο 9αρι , και δευτερο 8αρι , στο αγριοπεριστερο , βαζω 8αρι , και 7αρι , και για καμια φασα το καλοκαιρι
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3651
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εγώ το είχα κλείσει να το πάρω το εμπροσθογεμες και είχα δώσει και προκαταβολή Νικόλα αλλά ευτυχώς μόλις απαγόρευσαν την μαύρη πυρίτιδα πήγα και πήρα τα λεφτά μου πίσω .Ο Περικλής πήγε και αγόρασε και του έμεινε χωρίς να μπορεί να το βγάλει στο κυνήγι .Κρίμα γιατί μου άρεσε πολύ να πηγαίνω με ένα τέτοιο σε ορισμένα κυνήγια μου .Και εγώ έχω μεγάλη ποικιλία από πυρίτιδες και συγκεντρωτηρες και τάπες ,αλλά δεν θέλω να τις χαλάσω .Μόνο σε καλά θηράματα θα ρίχνω από αυτές .Σκάγια έχω καμία 10ρια κιλά όλα κιόλας αλλά δεν με πειράζει .Με τα 10ρακια ρίξε τα στις τσίχλες .Και εγώ το νούμερο 9 δουλεύω στα ορτύκια τσίχλες τρυγόνια και νούμερο 7 σε πέρδικα και φασα ,άντε καμιά φορά ρίχνω και νούμερο 6 .Δουλεύω λίγα νούμερα σκαγιων για όλα τα θηράματα .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Νικόλα στο είπα οτι εχω ένα το ίδιο σαν αυτό σε καλ12 ειναι εντελώς καινούργιο το πήρα απο πληστηριασμό. Ο Πρωτος ιδιοκτήτης εριξε μονο με την μία κάνη που ειναι λιγο μαυρισμένη. Επειτα αγορασα απο τον Pedersoli όλα τα σύνεργα παρελκόμενα, καψύλια που μπαίνουν απέξω Percusion Caps αγόρασα Τάπες Gualante που ειναι λιγο πιό μεγαλες στη διάμετρο απο το 12 για να εφαρμόζει στην κάνη. Το μονο που μου λείπει ειναι η μαυρη πυρίτιδα ;)
Αντε ψάξε να βρούμε λίγη να το καπνίσω λίγο. :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3651
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Με το δικο σου εμπροσθογεμες εριξε μια φορα ο πρωην ιδιοκτητης και του εφυγε η μασελα ,για αυτο εριξε μονο μια φορα .Αν του βαστουσε ας εριχνε και την αλλη κανη . :lol: :lol: :D :D :D :D Το μονο κακο με αυτα τα οπλα ειναι οτι οταν το γεμιζεις δεν υπαρχει τροπος να το αδειασεις οποτε μολις τελειωσει το κυνηγι πρεπει να το ριξεις στον αερα . :D :D :D Σου ειπα τωρα που δεν υπαρχουν πυριτιδες θα βαλουν μπρος τους Κολοκοτρωνεικους μπαρουτομυλους στην Δημητσανα για παραγωγη μαυρης πυριτιδας . :lol: :lol: :D :D :D :D Ευτυχως που απαγορευσσν οι Πολιτικοι ηλιθιοι την μαυρη πυριτιδα ,και σταματησαν τις βομβιστικες επιθεσεις ,λες και οι τρομοκρατες χρησιμοποιουν μαυρη πυριτιδα πια . :o :o :P :P :D :D :D Ημαρτον . :x
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Οι πολιτικοί έχουν οπλοφοβία. Εδω μας Πώλησαν τα Enfield και τα Bren για συλλεκτικά αλλά γέμισαν την κάνη με Ηλεκτροκόληση και Ας εχουν ολοι οι έφεδροι στο σπίτι G3 :) :) Βλέπω στο youtube κάτι σφεντόνες εφαρμοσμένες σε κοντάκι και σκανδάλη αλλά λέω μήπως ειναι και αυτά απαγορευμένα :) :D :D :D :D :D Και ελα πές μου το Ψαροντούφεκο αν μπορεί να σκοτώσει οτιδήποτε άλλο εκτος απο ψάρια :?: :?:
Γεροντάκο θέλω βοήθεια στη μετακόμιση, το ιδιογομωτήριο ακόμη να το στήσω :) :) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3651
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Λοιπόν θα σου μάθω να κυνηγάς θηράματα με ψαροντούφεκο ,και με σφεντόνα όταν θα έρθεις εδώ στην Αθήνα .Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι πριν μερικά χρόνια κυνηγούσα αγριοπερίστερα με ψαροντούφεκο .Περισσότερες λεπτομέρειες όταν έρθεις εδώ . ;) :D :D :D Να πάρεις το enfield που έχεις και να του βάλεις λάστιχα σφεντόνας ,για να το κάνεις λειτουργικό και να κυνηγάς ,η να σου πει τον τροπο ο Παλιογερος να το κανεις ψαροντουφεκο . ;) :P :geek: :mrgreen: :o :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Αυτό το ιδιογομωτηριο που έχεις φτιάξει περισσότερο με φυλακή μου μοιάζει πάρα με εργαστήριο .Αυτό είναι καταφύγιο πυρινικου πολέμου . :D :D :D :D :DΑυτο το βιβλίο που έχεις είναι για πέταμα όχι για να το πληρώσω κιόλας , γιατί τα σεταπ που έχει είναι για τους γάμους και τα πανηγύρια . :D :D :D :D Το βιβλιο του Νικολα του Καββαδια ειναι μακραν πρωτο ,με χιλιαδες πωλησεις μεσω του σαιτ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ που το διαβαζουν ολοι τσαμπα ,και ας κανουν μετα μερικοι τον εξυπνο και παντογνωστη . ;) 8-)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ την 28 Μαρ 2024 12:13, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

εδω στο νησι καθε πασχα εχουν το εθιμο με της οβιδες , που ειχαν μαζεψει απο την εποχη του α παγκοσμιου πολεμου , αλλα και μετα στο β , καλυκες πυροβολικου , και της γεμιζαν με μαυρη πυριτηδα , που τους εριχναν ομαδικα το πασχα , και τωρα τελευταια επειδη δεν βρισκουν καλυκες , φτιαχνουν απο σωληνες , αλλα δεν βρισκουν μαυρη πυριτηδα , και φτιαχνουν οι ιδιοι , που φυσικα δεν εχει καμια σχεση με την μαυρη πυριτηδα της τοτε εποχης , μονο λαμψη βγαζει και καπνο , και ενα μικρο κλουβιο πουφ , δειτε το βιντεο εδω https://www.youtube.com/watch?v=VEYUeyTOJys&t=14s
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3651
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ας ελπισουμε Νικολα οτι προσεχως θα ερθουν κυνηγετικες πυριτιδες στην Ελλαδα για να κανουμε την δουλεια μας .Ολη αυτη η κατασταση φερνει αβεβαιοτητα για οτι γινει στο μελλον ,και το κυριοτερο τι τιμες θα εχουμε, αν ερθουν . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 28 Μαρ 2024 10:13 Λοιπόν θα σου μάθω να κυνηγάς θηράματα με ψαροντούφεκο ,και με σφεντόνα όταν θα έρθεις εδώ στην Αθήνα .Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι πριν μερικά χρόνια κυνηγούσα αγριοπερίστερα με ψαροντούφεκο .Περισσότερες λεπτομέρειες όταν έρθεις εδώ . ;) :D :D :D Να πάρεις το enfield που έχεις και να του βάλεις λάστιχα σφεντόνας ,για να το κάνεις λειτουργικό και να κυνηγάς ,η να σου πει τον τροπο ο Παλιογερος να το κανεις ψαροντουφεκο . ;) :P :geek: :mrgreen: :o :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Αυτό το ιδιογομωτηριο που έχεις φτιάξει περισσότερο με φυλακή μου μοιάζει πάρα με εργαστήριο .Αυτό είναι καταφύγιο πυρινικου πολέμου . :D :D :D :D :DΑυτο το βιβλίο που έχεις είναι για πέταμα όχι για να το πληρώσω κιόλας , γιατί τα σεταπ που έχει είναι για τους γάμους και τα πανηγύρια . :D :D :D :D Το βιβλιο του Νικολα του Καββαδια ειναι μακραν πρωτο ,με χιλιαδες πωλησεις μεσω του σαιτ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ που το διαβαζουν ολοι τσαμπα ,και ας κανουν μετα μερικοι τον εξυπνο και παντογνωστη . ;) 8-)
Γεροντάκο κατηγορείς ασύστολα πάλι τον φίλο Μιχάλη και εμένα αλλά που θα πας θα ερθει η μέρα που θα σε δικάσουμε, Πρώτο δικαστήριο στο μπλέ χταπόδι και μετά Σεφερτό εκει που ειναι και ο Αγιος Δημήτριος μεγάλη η χαρη του που φυλαξε το τσαντάκι με τα εισητήρια του τραίνου :) :) :D :D
Οι Ποινές θα ειναι αυστηρές και οταν δεν πίνεις το τσίπουρο θα στο ποτίσουμε απο την μύτη :) :) :D :D :D Και μην μου πεις Μπυρίτσα γιατι θα ειναι απαγορευμένες εκεινη την μερα :) :) :D :D :D :D
Χθες απόγευμα πήγα στο χωριό γιατι τα αφησα ολα εκει και ισα που τα πρόλαβα με το πότισμα. Ειναι και εκεινες οι ροδιές που εστειλε εχουν βγάλει πάλι φύλλα αλλά ελπίζω τα ρόδια φέτος να γίνουνε μεγαλύτερα απο καρύδια :) :D :D :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3651
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ελα πρωτα εσυ εδω ,και θα δεις τι σε περιμενει . :o Οπου και να παμε σε οποιο γηπεδο και να παιξουμε χαμενος απο χερι θα εισαι ,και ας φερεις και δικηγορο τον Παλιογερο. ;) :D Τωρα πες μου το οπλο CAL 36 ως τι το εχεις δηλωσει στην αστυνομια ? :o :lol: :lol: :D :D :D Σαν CAL 20 ? σαν CAL 16 με τοσα γαμμαρια σκαγια που βαζεις μεσα στα φυσιγγια ? :lol: :lol: :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

'Ολα τα 36αρια που εχω μονοκανα ,σουπερ ποζε και αλληλεπίθετο είναι μάκνουμ :) :D :D :D Ψαξε λίγο στο διαδύκτιο για το Rizzini team να δεις πώς κυνηγάνε τις φάσες :) :) :) Και εσύ πηγαίνεις στα ορτύκια με το Nokia 688 :) :D :D :D Ουπς λάθος αυτό ειναι το κινητό σου που πιάνει σήμα 2 φορές το χρόνο :) :D :D :D :D :D Οταν ερθω θα ειμαι προπονημένος γιατι το σκοπευτήριο τωρα ειναι στα 2 Χιλιόμετρα απο το σπίτι :) :) :D :D :D :D Αν ερθεις κάτω επειδή ξέρεις απο κοκοροντούφεκα θα σου δώσω το μοναδικό με κοκόρια που εχω ενα Φλοπερακι 9μμ Φαλκον :) :D :D :D :D :D :D
Θα σου βάζω τενεκεδάκια να τα κτυπάς :) :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3651
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ναι ρε μαστορα ειναι μαγκνουμ το 36αρη σου ,για αυτο την αλλη φορα οχι 24 γραμμαρια σκαγια να βαλεις ,αλλα μισο κιλο σκαγια ,για να δουμε τι διαμετρημα θα γινει . :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Με το 36αρη να πας στο σκοπευτηριο και να ριξεις μια πουλα με 24 γραμ σκαγια ,για να μετρησουμε να δουμε τι διαμετρημα θα βγει . :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Τα τενεκεδακια τα κτυπαω με το χερι με σκετη πετρα στα 40 μετρα τσαμπα χωρις να ριχνω φυσιγγια και να κανω εξοδα . ;) :o :lol: :D :D :D Στα νιατα μου ημουν σφαιροβολος και ξερω καλο σημαδι με την πετρα . :lol: :D :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο ασε τα ψέματα γιατι ψές εγώ σε σκεφτόμουνα οταν ειχαμε γενέθλια του Γαμπρού βλέπω την τούρτα σε ένα ωραίο γλασέ χοντρό χαρτόνι και είπα στην κόρη μου φύλαξε το μήπως περάσει καμιά φορά ενας γεροντάκος που τα μαζευει γιατι το θέλω εγώ :) :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3651
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Βλεπεις, κατι μαθαινεις απο τον καθηγητη ιδιογομωσης . ;) :lol: :D :D :D Κανονησε τωρα που εμαθες το κολπο να πηγαινεις και να αγοραζεις τουρτες για να παρεις το χαρτονι να κανεις ταπες ,και να μην αφησεις καμμια τουρτα για να κανουν και αλλοι ανθρωποι γενεθλια . :o :lol: :lol: :D :D :D :D Ειχε γενεθλια ο γαμπρος αλλα δεν ηρθες στον καφενε να κερασεις τουρτα γιατι φοβηθηκες μη σου παρω το χαρτονι ? Αλλο παλι και τουτο . :o :lol: :D :D :D Λοιπον επειδη ξερω οτι εχεις παντου μεσον ,θα πας στον ζαχαροπλαστη που ξερεις ,και θα του πεις οτι οσες τουρτες του περισευουν και τις εχει κανενα μηνα εκει δεν τις εχει πουλησει να στις δωσει για να παρεις το χαρτονι ,αλλα προσεχε να μην την φας γιατι σε βλεπω μετα να φτιαχνεις πολλες τουρτες στην τουαλετα . ;) :o :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Αυτος που σε βάφτισε Ζαχαροπλάστη μου έκανε δώρο μια σγρόμπια που εφτιαξε και εφαρμόζει στο δράπανο θα κάνει χρυσή δουλειά μετά θα χρεισημοποιώ και το καλουπάκι και αυτό δώρο απο αυτόν που θα βγάζω τάπες παντός ειδους εκτός απο γομολάστιχα που είναι σαν επανατατικό ελατήριο :) :D :D :D :D :D Ευτυχώς που δεν εχουμε καραπίνες εδώ γιατί θα έφευγαν ολα τα φυσίγγια με ενα πάτημα στην σκανδάλη :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3651
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αυτος ο Παλιογερος τα φταιει ολα . 8-) Για ποιο διαμετρημα την εκανε την σγρομπια ? Γιατι αν την εκανε για cal12 εχει προνοησει με τα φυσιγγια που γεμιζεις οτι το οπλο σου θα σου γινει cal10 ?. :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: Ηθελα να ηξερα τι τα θελεις ολα αυτα αφου κυνηγι δεν πηγαινεις ,σκοπευτηριο δεν πηγαινεις ,για ψαρεμα δεν πηγαινεις για να κανεις το οπλο σου ψαροντουφεκο ,η καλαμι ψαρεματος ? Αν δεν τα ειχα αυτα τα εργαλεια θα ερχομουν να σου κανω ληστεια και να τα παρω γιατι για σενα ειναι αχρηστα πραγματα ,και μετα δεν ξερεις να τα δουλευεις . Τα εργαλεια αυτα κανουν μονο για εμπειρα χερια ;) :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Μόλις στήσω το εργαστήριο να δεις θαυματα που θα γίνουνε με τα Αθάνατα εργαλεια του φίλου Μιχάλη. Αλλά τώρα τρέχω πολλά άλλα θέματα. Σημερα θα έρθει στο σπίτι και Η Τασία η σκονίστρα :) :D :D :D ή Dacia Duster για να κινούμε άνετα στα κυνήγια. Απο σκοπευτήριο τώρα ειμαι στα 2 χιλιόμετρα κόπιασε Αν θέλις αλλά να πάρεις προκαταβολικά ηρεμηστικά επειδή δεν εχεις δει τέτοιο στην Ελλάδα. Ετσι γιατι Καποτε ήρθε ενας πρώην κουμπάρος Θεσσαλονικιός και δεν ηθελε να πάει αλλά οταν πήγαμε τραβηξε βίντεο μιας ΄ωρας που γυρίζαμε με το αμάξι ολα τα γήπεδα :) :) :D :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3651
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Και εδω εχει τετοια σκοπευτηρια που εχουμε παει με τον κατασκοπο σου ,αλλα ειναι μακρυα λιγακι ,και το κυριοτερο δεν ακουω περδικες εκει για να παρω την τζουρα μου οταν ριχνω στα δισκακια . ;) :lol: :D :D Εμεις οταν πηγαινουμε σε αυτο το σκοπευτηριο δεν πηγαινουμε με αυτοκινητο στα γηπεδα αλλα με γουρουνα . :o :lol: :mrgreen: :mrgreen: Καποτε εφτιαχνε ο Παλιογερος τετοια αθανατα εργαλεια ,αλλα τωρα φτιαχνει καλαμια ψαρεματος και πηγαινει για ψαρεμα απο την ψαραγορα . :o :lol: :lol: :D :D :D Εκει να δεις κατι μπακαλιαρους που πιανει με 20 ευρω . ;) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Το DACIA μη το σκονιζεις πολυ γιατι τωρα με την Αφρικανικη σκονη μπορει να το πιασει αλεργια και να φτερνιζεται ,και να εχουμε τρεχαματα στα συνεργεια . :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1392
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Καλά το είπα οτι με τοση φαρμακευτική αγωγή που σου ρίξανε εχει σαλέψει το μυαλό σου , γιατί οι λογικοί άνθρωποι πάνε σκοπευτήριο για σκοποβολή ενώ εσύ πάς για να ακουεις πέρδικε πιστευοντας οτι κυνηγάς διοτι άμα ηθελες κυνήγι Πέρδικας να ερχόσουν εδώ να σε στήσω σε ενα πόστο και να πάρεις το κότα σε μιά ώρα :) :) :D :D Απο την άλλη πάλι μας λές γυρίζεις το σκοπευτήριο με Γουρούνα αλλά εδώ σε εμάς τις Γουρούνες τις έχουν για λαθροθηρία λαγού το βράδυ :) :D :D :D Γιαυτο σου λέω σταμάτα ολα αυτά που πίνεις και φτιάχνε τσαγακι απο αυτά τα βοτάνια που μου ειχες δώσει για να φυτέψω γιατι δεν σε βλέπω καλά ;) ;) Μέχρι και τον Π΄ρακτωρα μου τον έκανες να ξεχάσει οτι περνά ο καιρός χωρις να κανει ρεπορτάζ :) :D :D :D :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Απάντηση