ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1400
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Μόνο στις τσιχλες αφήνουμε τα κεφάλια. Πιό παλιά που επιτρεπόταν το κυνήγι για μικροπούλια και αυτά τρώγεται το κεφάλι :) :)
Αντε να μαθαίνεις και κάτι που εμαθες στα εύκολα με το Αγριόχοιρο απο τροχαία ατυχήματα. :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εδω το κεφαλι του αγριοχοιρου που ειναι 15 κιλα και ειναι ολο κρεας ,δεν το τρωμε και θα φαμε το κεφαλι στις σιταριθρες ? :o :lol: :D :D :D Μπρουυυυυ με ανατριχιασες παλι σημερα . :lol: :lol: :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

εχω ενα πρωβλημα με το 20αρι , και στης δυο κανες οι επικρουστηρες χτυπαν τα καψουλια μαλακα χωρις να τα βουλιαζουν πολυ λιγο ,και περσυ ειχα μια αφλογισια με την δεξια κανη , φετος τον σεπτεμβριο οταν πηγα να δοκιμασω ενα μονοβολο και ενα δωδεκαβολο εργοστασιακα , με ιδια καψουλια και τα δυο πρωφανος με σκληρο μεταλο , δεν μου τα εσκασε , ουτε η αριστερη , και σημερα η δεξια παλυ δεν μου εσκασε ενα φυσιγγιο με καψουλι cx2000 , υποψιν εχω αλαξη σφηρα στην αριστερη πλευρα , και ελατηριο στην δεξια , μηπος εχουν φαγωθει οι επικρουστηρες (βελωνες ) απο την χρηση
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Πολυ πιθανο ειναι αυτο το σεναριο Νικολα απο την στιγμη που εχεις αλλαξει ελατηρια .Τσεκαρε τις βελονες αν βγαινουν εξω αρκετα απο τον καθρεφτη .Για να το δοκιμασεις αυτο παρε δυο καλυκες αδειους με σκασμενο καψουλι και ακουμπησε τους με λυμενο το οπλο στον καθρεφτη και τραβα την σκανδαλη να δεις αν πεταγονται τουλαχιστον πανω απο εναμιση μετρο με δυο μετρα στον αερα .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

το εκανα μολις τωρα Νικολα , πεταχτηκαν μονο 30 ποντους , ενω εκανα το ιδιο και στο 12αρι , με τους ιδιους καλυκες του GAL 20 που ειναι ποιο ελαφριοι απο του 12 , για να συγκρινω , και εφτασαν μεχρι το ταβανι με δυναμη , και οχι μονο αυτο , αλλα τους ξαναβουλιαξαν το σκασμενο καψουλι παρα δυπλα , και για να καταλαβης το καψουλι ειχε δυο βουλιμαδες , η πρωτη οταν πηρα φωτια το φυσιγγιο , και η δευτερη τωρα με το 12αρι , αρα θελω επικρουστηρες , να δουμε που θα βρω στο ισπανικο
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Πιστεύω είναι εύκολο Νικόλα .Αν έχει οπλουργο στη Σάμο θα στο φτιάξει αμέσως γιατί δεν είναι δύσκολο και έχουν τέτοια ανταλλακτικά όλοι .Αν δεν έχει προσαρμόζουν .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ειναι και κοντοι απο οτι βλεπω , μπενουν ευκολα , στο σουπερ ποζε μπαικαλ , τοτε που ειχα πρωβλημα , τουςεβγαζα και τους εβαζα ευκολα
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

πως μπενουν απο τον καθρεφτη , που εχει δυο ταπουλες , μια για καθε κανη
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Θέλει προσοχή για να είναι ακριβώς στο μήκος που πρέπει να είναι ,γιατί αν δεν είναι όπως πρέπει θα σου κάνει αλλά προβλήματα Νικόλα .Το κόστος είναι μικρό για να το φτιάξει ένας οπλουργος .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1400
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Ορφανίδη αν ειναι αυτό το 20αρη που αγόρασες απο Αθηνα , στο ελεγα καλύτερα να πάρεις ενα καινούργιο αλλά δεν ακουσες ;) Αυτα τα προβλήματα σε καινούργια οπλα παρουσιάζονται μεά απο χιλιάδες φυσίγγια. 8-) 8-)
Ευτυχώς ξέρω ένα οπλουργό στο 'Ιλιον αν θέλεις να στο φτιάξει ειναι και συνονόματος σου ;) :) :D :D :D :D
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 16 Φεβ 2024 13:09 Εδω το κεφαλι του αγριοχοιρου που ειναι 15 κιλα και ειναι ολο κρεας ,δεν το τρωμε και θα φαμε το κεφαλι στις σιταριθρες ? :o :lol: :D :D :D Μπρουυυυυ με ανατριχιασες παλι σημερα . :lol: :lol: :D :D :D
Οταν βρεις Κεφάλι Αγριοχοιρου μπορείς να κάνεις πηχτή (Κυπριακά τη λέμε Ζαλατίνα) :) :) :D :D :D
Τελικά εκει στο Ελλάδα δεν ξέρετε να φάτε :) :D :D :D Ο Αλλος λεει βάζει τις τσιχλες χωρις να τις μαδησει στην κατάψυξη και οταν θα τις φάει τις γδέρνει και βγάζει ολα τα πούπουλα :oops: :oops: :) :D :D :D :D :D
Τα παξιμάδια πάνε σε αυτούς που δεν εχουν δόντια :) :D :D :D "αντε ελάτε για σεμινάριο μαδήματος θα σας κάνω ξεφτέρια σε λιγότερο απο ενα λεπτό μαδημένη η Τσιχλα ετοιμη :) :D :D :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Θελεις να ερθουμε στην Κυπρο για να φαμε εμεις το ξυλο απο την Φλωρα που εχεις χαλασει ολα τα πλυντηρια του σπιτιου για να παρεις τα μοτερ για να φτιαξεις ξεπουπουλιαστρα και να ξεπουπουλιαζεις τις τσιχλες ? :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ποιε τσιχλες ? Αυτες που σε λυπουνται και σου χαριζουν οι αλλοι κυνηγοι που γυριζεις στο βουνο ? :lol: :mrgreen: :mrgreen: Τωρα που δεν υπαρχουν φυσιγγια ουτε πυριτιδες εδω στην Ελλαδα ,σταματησα να τα ριχνω στις τσιχλες ,και θα αρχισω να τα ριχνω μονο στα αγριογουρουνα . ;) :D :D :D :D Στο επομενο αγριογουρουνο που θα κτυπησω εγω θα κρατησω τα φιλετα του,και εσενα θα σου δωσω την νεκροκεφαλη για να την κανεις πηχτη . 8-) :o :D :D :D :D Μπρουυυυυ παλι με εκανες να ανατριχιασω πρωι πρωι με τις νεκροκεφαλες . :D :D :D :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

pericles έγραψε: 19 Φεβ 2024 07:33 Ορφανίδη αν ειναι αυτό το 20αρη που αγόρασες απο Αθηνα , στο ελεγα καλύτερα να πάρεις ενα καινούργιο αλλά δεν ακουσες ;) Αυτα τα προβλήματα σε καινούργια οπλα παρουσιάζονται μεά απο χιλιάδες φυσίγγια. 8-) 8-)
Ευτυχώς ξέρω ένα οπλουργό στο 'Ιλιον αν θέλεις να στο φτιάξει ειναι και συνονόματος σου ;) :) :D :D :D :D
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 16 Φεβ 2024 13:09 Εδω το κεφαλι του αγριοχοιρου που ειναι 15 κιλα και ειναι ολο κρεας ,δεν το τρωμε και θα φαμε το κεφαλι στις σιταριθρες ? :o :lol: :D :D :D Μπρουυυυυ με ανατριχιασες παλι σημερα . :lol: :lol: :D :D :D
Οταν βρεις Κεφάλι Αγριοχοιρου μπορείς να κάνεις πηχτή (Κυπριακά τη λέμε Ζαλατίνα) :) :) :D :D :D
Τελικά εκει στο Ελλάδα δεν ξέρετε να φάτε :) :D :D :D Ο Αλλος λεει βάζει τις τσιχλες χωρις να τις μαδησει στην κατάψυξη και οταν θα τις φάει τις γδέρνει και βγάζει ολα τα πούπουλα :oops: :oops: :) :D :D :D :D :D
Τα παξιμάδια πάνε σε αυτούς που δεν εχουν δόντια :) :D :D :D "αντε ελάτε για σεμινάριο μαδήματος θα σας κάνω ξεφτέρια σε λιγότερο απο ενα λεπτό μαδημένη η Τσιχλα ετοιμη :) :D :D :D :D :D :D
Περικλη αυτο ειναι το 20αρι , αλλα εχω δεθει μαζι του , μονο με αυτο κυνηγαω τσιχλα , και εχω επιτυχια σαν το 12αρι , δεν βλεπω να υστερη πουθενα μονο πλεονεκτηματα εχει , οπως ποιο ελαφρη , ποιο μικρο σε ογκο που το κατευθηνω με ευκολια στον στοχο δεν εχει ανακρουση , ουτε πολυ θοριβο να σε κουραζει , και οπου χρειαστει δευτερη τουφεκια , η πρωτη που εχεις ριξει δεν σε εχει βγαλει εκτος στοχου , και ετσι στην δευτερη εισαι κοντα στον στοχο , τα φυσιγγια του σε εμενα που ειμαι ιδιογωμοτης πολυ ποιο φτηνα απο τα ετοιμα του GAL 20 , αλλα ακομα και ποιο φτηνα απο τα ιδιογωμομενα του 12αριου , ριχνω 24 γραμμαρια μεχρι 26
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ειμαι ευχαριστημενος βγαζει ωραιες τουφεκιες , τωρα θελει ενα σερβης , τριτη φορα απο τοτε που το πηρα , την πρωτη φορα μολις εριξα τα πρωτα 20 φυσιγγια μου εσπασε η σφηρα στην αριστερη πλευρα , με το που το περνω και ριχνω 2 με 3 φυσιγγια μου σπαει το ελατηριο στην δεξια πλευρα , ξανα πισω και δεν ηθελε ουτε ενα ευρω ο Χατζηωτης ουτε την πρωτη φορα , ουτε την δευτερη , σε ενα μηνα το παρελαβα , και εριχνα , αλλα εβλεπα οτι τα καψουλια δεν χτυπιονταν ζωηρα , ουτε στην δεξια , ουτε στην αριστερη , και τελος της σεζον ενα φυσιγγιο δεν το εσκασε η δεξια , λεω θα ετυχε ελατοματικο καψουλι , φετος τον αυγουστο δικιμασα δυο μονοβολα ετοιμα σε στοχο που ειχαν σκληρο καψουλι , και οχι απο αυτα που εχω , και δεν τα εριξε ουτε η δεξια , ουτε η αριστερη , αλλα βαζωντας και τριτη φορα τα εριξε , μετα εριχνα αρκετα φυσιγγια και ολα καλα χωρις πρωβλημα , και τωρα προχθες σε ενα ακομα , μου το εκανε , δηλαδη στα 200 μια φορα το κανει , και εαν , αλλα θελουν αλαγη και πηρα τον οπλουργο που μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα , και οταν τελειωσει η σεζον να του το παω για να μου το φτιαξει , και επι ευκαιριας να μου βγαλει αυτη την αυτοματη ενοχλητικη ασφαλεια που μολις οπλισω μπενει μονη της , και με ανχονη να την βγαζω συνεχεια , και με καθυστερη στην γεμιση , και δεν μπορω να καταλαβω τι εξυπητετη αυτη η χαζομαρα , εγω νομιζα οτι μονο τα ρωσικα εχουν αυτοματη ασφαλεια , αλλα τωρα ειδα οτι και τα ισπανικα εχουν
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1400
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Ναι Νίκο ουτε σε εμένα δεν αρέσει να ασφαλίζει αυτόματα με το κλείσιμο και τα μπαικαλ που εχω τα αφαιρεσα ειναι ενα λαμάκι που σπρώχνει πισω τον μοχλό ασφαλειας.
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1400
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 19 Φεβ 2024 09:11 Θελεις να ερθουμε στην Κυπρο για να φαμε εμεις το ξυλο απο την Φλωρα που εχεις χαλασει ολα τα πλυντηρια του σπιτιου για να παρεις τα μοτερ για να φτιαξεις ξεπουπουλιαστρα και να ξεπουπουλιαζεις τις τσιχλες ? :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ποιε τσιχλες ? Αυτες που σε λυπουνται και σου χαριζουν οι αλλοι κυνηγοι που γυριζεις στο βουνο ? :lol: :mrgreen: :mrgreen: Τωρα που δεν υπαρχουν φυσιγγια ουτε πυριτιδες εδω στην Ελλαδα ,σταματησα να τα ριχνω στις τσιχλες ,και θα αρχισω να τα ριχνω μονο στα αγριογουρουνα . ;) :D :D :D :D Στο επομενο αγριογουρουνο που θα κτυπησω εγω θα κρατησω τα φιλετα του,και εσενα θα σου δωσω την νεκροκεφαλη για να την κανεις πηχτη . 8-) :o :D :D :D :D Μπρουυυυυ παλι με εκανες να ανατριχιασω πρωι πρωι με τις νεκροκεφαλες . :D :D :D :D :D :D :D
Γεροντάκο δεν ξέρεις να φάς και απο οτι κατάλαβα στην κατοχή είσουνα καλοπερασάκιας :) :D :D :D Φέρε εσυ το κεφάλι και θα δείς τι θα γίνει :) :D :D :D Εσύ σε λίγο θα τρώς μόνο φιλέτο τσίχλας :) :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Μολις φας την νεκροκεφαλη απο το αγριογουρουνο καθε βραδυ μετα ,θα βλεπεις εφιαλτες στον υπνο σου . 8-) :o :lol: :D :D :D :D Ξεκινησες να μας λες οτι τις σιταριθρες τις ξεκοκαλιζεις και κανεις ενα κιλο κιμα απο την καθε μια ,μετα μας ειπες οτι τα κρανια απο τις τσιχλες τα κανεις πηχτη ,και ειπες στιν πρακτορα σου οταν μαδαει τις τσιχλες να σου τα φυλαει ,για να εχεις στοκ οταν πεσει πεινα ,και μετα θελεις τις γουρουνοκεφαλες για να τις κανεις μεζεδες και πηχτη . :o :shock: :D :D :D Με ολα αυτα που λες δεν εμεινε πελατης στον καφενε γιατι πηραν δρομο ολοι τους . :shock: :lol: :mrgreen: :mrgreen: Αντε να δουμε πως θα τους ξαναμαζεψω παλι να ερθουν πισω . :( ;) :D :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

αντε να τελειωση να ησυχασω , καθε μερα τσιχλες τρωω , ποτε σουπα , ποτε λεμονατες , και καθε μερα ολο το βραδυ την μια μαδαω τσιχλοκοτσυφα , και μετα καπακι γεμιζω φυσιγγια για το 20αρι
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1400
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Νικο Χαίρομαι και ζηλευω με την καλή ένοια που μπορείς να πηγαίνεις κυνήγι καθε μέρα.
Εγώ φέτος πηγα 2 φορές για φάσες 2 φορές για πέρδικα και 2 για τσίχλες. Απο Ιδιογόμωση εδώ που ειμαι αν και έφτιαξα μια ρελιάστρα δήθεν για να παερνώ την ωρα μου τελικά την εδωσα δώρο σε ένα φίλο που μου δίνει φάσες :) :D :D Σσσσσσσσσσσσσ μην το μάθει ο Γεροντάκος :) :D :D :D
Σύντομα μετακομίζω στο νεο σπίτι και θα εχω Χώρο για ιδιογομωτήριο οπότε θα μεταφέρω ολα τα εργαλεια και υλικά που ειναι αποθηκευμένα εδώ και 2 χρονια σε ενα εμπορευματοκιβώτιο.

Υ.Γ. Για τον ΓεροΖαχαροπλάστη τα μοτεράκια που έχω αν τα στοιχίσω το ενα δίπλα στο άλλο θα φτάσουν μέχρι το 'Ιλιον και θα περισσεψει και κανένα δυό :) :D :D :D :D :D Τό τί στεναχωριέμαι είναι που παρασύρεις και τον Πράκτορα μου και μαθαίνει Ιδιοτροπίες απο εσένα που δεν μπορείς να φας εκτός απο σουπίτσα :) :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τι να το κανεις το εργαστηριο τωρα ,αφου τελειωνει το κυνηγι ? Ετσι και αλλιως τσαμπα χωρος ειναι για σενα . :( Κανε το αποθηκη να βαζεις τα μοτερ στη σειρα και να περνας καθε μερα να τους κανεις επιθεωρηση και να δεις αν εχουν αυξηθει γιατι με τον νομο που ψηφισαν προσφατα τα μοτερ θα παντρευονται και θα και κανουν παιδια . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Πολλες φορες πηγες για κυνηγι :o :D :D :D Οσες φορες πηγες ολο τον χρονο εσυ πηγα εγω σε μια εβδομαδα .Με επιασε η μεση μου απο το να κουβαλαω θηραματα εστω και ξεπουπουλιασμενα με το νεο σεταπ που εχω φτιαξει ;) :mrgreen: :mrgreen: Με την μασελιτσα μου τσακα τσουκα ολο και τρωω κανενα φιλετο απο αγριογουρουνο και ευγενη θηραματα . ;) :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3669
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ έγραψε: 21 Φεβ 2024 21:59 αντε να τελειωση να ησυχασω , καθε μερα τσιχλες τρωω , ποτε σουπα , ποτε λεμονατες , και καθε μερα ολο το βραδυ την μια μαδαω τσιχλοκοτσυφα , και μετα καπακι γεμιζω φυσιγγια για το 20αρι
Ηθελα να ηξερα Νικολα αν σταματησει το κυνηγι ,τι θα κανεις μετα ? Πως θα περνας το χρονο σου αφου εισαι συνταξιουχος ?Εδω τουλαχιστον εχουμε το σκοπευτηριο και πηγαινουμε ποτε ποτε και ριχνουμε καμια τουφεκια αλλα και αυτο το βλεπω δυσκολο φετος ,γιατι δεν υπαρχουν υλικα ,και αυτα που υπαρχουν ειναι πανακριβα πια .Οποτε και απο εκει πρεπει να κανουμε αποχη μαλλον φετος . ;) 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Απάντηση