ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Ενότητα συζητήσεων γενικής θεματολογίας
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Βρέ Γέροντα δέν πάς καλά. Κάνω εγώ εμβόλιο και βλάπτει εσένα και με βλέπεις με Γκελλαπία σαν Άραβας :?: :?: :?: :?: 'Αντε να μην ομολογήσω σε ποιόν έδωσες φυσίγγια δικά σου με αλάτι και έριξε στον πίνακα και έψαχνε να βρεί τρύπες. 'Αντε κάτσε φρόνιμα μην Ανεβάσω και φωτογραφίες :) :D :D :D :D :D
Και όποιος θέλει βάζει εμβόλιο ,όποιος θέλει δεν βάζει αλλά να ξέρεις οτι εκείνοι που το βάλανε σε προστάτεψαν και εσένα. 8-) 8-) 8-) Εγώ μια χαρά νοιώθω και ήπια το ουζάκι μου το μεσημέρι και το βράδυ το κόκκινο κρασάκι μου, βούτηξα και φρυγανιά στο ολόφρεσκο λαδάκι που έφερε ο Ξέδελφος που μαζευει τις ελιές μας :D :D :D Οχι που θα τρέχω εγώ να κλαδευω κααι να μαζευω και να τρέχω στους μυλωνάδες και να χρειαστώ και μπακαζιέρα να το μεταφέρω :D :D :D :D 'Ασε μας βρε γέροντα πρωί πρωί και φτιάξε προγευματάκι να ρουφήξουμε κανένα Τσιπουράκι... :) :D :D :D :D
'Αντε μπροστά στα τόσα ελαττώματα να πώ και ενα καλό για τα χαρτόνια με νούμερα στο στρογγύλο ρέλι. :) :) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αλλος τουφεκουσε με χονδρο αλατι τα πουλια και αυτα φωναζαν κρα κρα κρα απο το τσουξιμο . ;) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Μυαλο δεν βαζεις με τα εμβολια ,αν και διαβαζεις καθε μερα οτι βρισκουν νεα παιδια πεθαμενα απο ξαφνικιτιδα . :o :cry: Εμενα υποχρεωσαν τον γιο μου στην δουλεια του να κανει το εμβολιο ,και αμεσως μετα απο μερικες ημερες επαθε θρομβωση στο ποδι του ,ενας αθλητης με διακρισεις ,και πρωταθλητης στην πυγμαχια ,και ακομα δεν εχει τελειωσει με αυτο το θεμα και τρεχει στους γιατρους . :( Εσυ εισαι πονηρος ,και δεν εκανες τις δοκιμες με τα μικρα διαμετρηματα αλλα τα εστειλες στους Αραβες που εχουν κεντρο δοκιμων .Ακομα και τα καπελα τους εφευγαν . :o :lol: :lol: :D :D :D Και ολα αυτα τα φταιει ο Παλιογερος απο την Λερο που σε βαζει να ριχνεις με το 20ρακι σου 35 γραμ σκαγια . 8-) :o :lol: :D :D :D :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Χασαμε τον Περικλη να μας πει ιστοριες απο το εμβολιο που εκανε και τις σιταριθρες που τις βλεπει περδικες απο τις παρενεργειες του εμβολιου . :( ;) :o :lol: :lol: :D :D :D :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο εδώ είμαι μιά χαρά με 4 εμβόλια που έκανα . Τώρα εσύ με το ένα εμβόλιο πώς βγάζεις τα συμπεράσματα σου. Ισως να προυπάρχει κάτι που δεν το γνωρίζεις και σε συνδιασμό με το εμβόλιο να παρουσιάζεται πρόβλημα. Τί να πώ εγώ που ειμαι πολυκτυπημένος τα πάω καλά. :) :) :D
Επίσης να σε πληροφορήσω οτι χθές είχα ρεπό και απο το κυνήγι και απο την δουλειά για να προλάβω τα μερεμέτια στο σπίτι :P :P :P Κάνε ΦεηςΜπουκ να μαθαίνεις και τα νέα στην Κύπρο οτι ακόμα και οι σιταρήθρες χάθηκανε :x :x :x :x Με αυτά που λές μας μάτιασες και μένα και τον Μιχάλη στη Λέρο, νομίζω θα τον ακολουθήσω και θα σε αφήσω μόνο εδώ Τιμωρία :D :D :D :D :D
Γράψε κανένα νέο με το σκοπευτήριο αν άκουσες καμιά πέρδικα για να μην ξεχάσεις τη φωνή της :D :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Εγω δεν εχω κανει κανενα εμβολιο . ;) Ο φιλος μας ο Γιαννης εκανε χθες την τεταρτη δοση και την εβγαλε στο κρεβατι γιατι ειχε τα χαλια του . ;) Αυτα μας ελεγε σημερα στο σκοπευτηριο . 8-) Εμ βεβαια θα χαθουν οι σιταριθρες με την λαχταρα που εχουν παθει απο το τουφεκιδι που τους ριχνεις .Στην Αφρικη εχουν φτασει . :o :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Διαχειριστής ιστοσελίδας
Δημοσιεύσεις: 1376
Εγγραφή: 30 Αύγ 2021 16:04

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Γέροντα έμαθα ότι ντουφεκάς στον αέρα αλλά όμως δε πιάνεις πουλιά στον αέρα :mrgreen:
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Μια χαρα περναω στο σκοπευτηριο με τον Χρηστο . ;) :D :D :D
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 24 Νοέμ 2022 17:18 Μια χαρα περναω στο σκοπευτηριο με τον Χρηστο . ;) :D :D :D
Γεροντάκο χθές που είδα την Φάτσα σου στο Messenger πήγε καλά η μέρα και είχαμε και μπόλικη βροχή :) :)
Να πηγαίνεις κάθε μέρα και να βομβαρδίζεις τα σύννεφα με αλάτι για να μας βρέχει και εδώ :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ευκαιρια ειναι τωρα που βρεχει να πας για κυνηγι .Θα εχουν βγει τα σαλιγκαρια . :o :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: Κατατρομαξες τις περδικες ,τις σιταριθρες ,καιρος ειναι να τρομαξεις και τα σαλιγκαρια . :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :P :P :P Με εφαγε το ματι σου ,που ειμαι σπορτσμαν στο σκοπευτηριο ,και μου εσπασε η βελονα απο το οπλο ,και δεν μπορουσα να ριξω δευτερη τουφεκια στους τουμπλεδες . :o :o :( :lol: :lol: :D :D :D :D :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

'Εγώ στο μάτιασα το Μπερέτ@ γιατί δεν τα συμπαθώ και ουτε είχα ποτέ κανένα. Μία φορά πήρα ένα δανικό σε κυνήγι Τσίχλας τότε που ειχα μόνο το Ιντεάλ και δεν σταυρωνα πουλί αλλά αυτό έριχνε μόνο του :) :D :D :D Η 'Αλλη εμπειρία στο σκοπευτήριο είχαμε αγώνες και ηρθε ένα παιδί με καινούργιο στο κουτί πρώτη φορά εριχνε και με το που βγήκε το δισκάκι ρίχνει και παρολίγο να πέσει πίσω γιατί έριξε και τα δύο φυσίγγια ταυτόχρονα ;) ;) Αυτές ειναι οι εμπειρίες μου για Μπερετ@ :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Βιαστηκες να μου κατηγορησεις την οπλαρα μου .Χθες δεν ειχα παει με την BERETTA αλλα με το πλαγιοκανο κοκοροντουφεκο 120 χρονων PIEPER BAYARD γιατι το ειχα δωσει για σερβις και επρεπε να το δοκιμασω . ;) :D :D :D Η BERETTA 682 κτυπαει μονη της τα δισκακια .Δεν χρειαζεται να σημαδεψω εγω . :o :lol: :lol: :D :D :D Για αυτο δεν μπορεις να κτυπησεις πουλι τοσα χρονια .Γιατι δεν εχεις BERETTA .Τωρα εξηγουνται ολα . 8-) :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

Κυριοι μια ερωτηση , ο μικρος μου γιος θελει να βγαλεια αδεια θηρας , και ειναι 25 χρονων , εγω εχω 7 οπλα , για να βγαλει αδεια θηρας πρεπει υποχρεωτικα να εχει οπλο στο ονομα του , η θα μπωρει να κυνηγαει με τα δικα μου ΥΓ βαριεμε την διαδικασια μεταβιβασης οπλου , αστυνομια γιατροι , και χρονος μεχρι να γινουν ολα αυτα , μπορει πολλες μερες και μηνα και πανω να κανουν για να γινουν ολα αυτα , οποτε αργοτερα μπορει να αγορασει το οπλο της αρεσκιας του, θα μπορει με τα δικα μου οπλα να κυνγαει , χωρις να εχει οπλο στο ονομα του
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νικολα καλημερα .Μπορει να βγαλει αδεια θηρας και χωρις να εχει οπλο . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Παρης Σ
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 15:08

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από Παρης Σ »

Απ' όσο γνωρίζω ,θα πρέπει να γίνει υπεύθυνη δήλωση στην αστυνομία για το όπλο που μπορεί να χρησιμοποιει...
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ευχαριστω , και τους δυο σας
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από pericles »

Γεροντάκο απο πότε τα σαλιγκάρια έχουν αυτιά :?: :?: :?: Και επειδή αγόρασες Μπερετ@ έγινες μεγάλος σκοπευτής :?: :) :D :lol: :lol: :lol:
Άντε που με μάτιασες και χθές ουτε που έβγαλα το δίκανο απο την θήκη αλλά ο Θεός με κατευθηνε σε σπαράγγια τώρα που οι άλλοι ψάχνουν για κοκκινομανίταρα :) :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Οι ζωχοι δεν εχουν βγει ακομα ? Γιατι εισαι ειδικος στο κυνηγι ζωχου και μολοχας . 8-) :lol: :lol: :D :D :D Εγω φταιω παλι που απο τα αθριτικα σου δεν μπορουσες να βγαλεις το οπλο απο την θηκη ? :o :o :lol: :lol: :D :D Δεν παιρνεις παραδειγμα τον Παλιογερο απο την Λερο που απο την στιγμη που δεν μπορουσε να σηκωσει το οπλο στο κυνηγι ,το εριξε στην σκοποβολη με το νεροπιστολο του . :?: :lol: :lol: :D :D :D Με ειδες στο σκοπευτηριο οτι ακομα και με το πλαγιοκανο κοκοροντουφεκο που κοροιδευεις εσυ ,δεν μου γλυτωνε πιατακι . ;) :lol: :lol: :D :D :D :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

https://www.greeklyrics.gr/stixoi/Glyko ... _ntounias/ Στην υγεια σας το τριτο τσιπουρακι που πινω . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 12:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΝΕΣ

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 27 Νοέμ 2022 12:15 Νικολα καλημερα .Μπορει να βγαλει αδεια θηρας και χωρις να εχει οπλο . 8-)
Νικολα αυτο ηξερα και εγω στα δικα μου χρονια που εβγαλα αδεια χωρις να εχω οπλο στο ονομα μου , και κυνηγουσα με το οπλο του συνχωρεμενου του πατερα μου , και που και που με το οπλο του θειου μου , ισχυει ακομα ομως , η οπως λεει ο Παρης θελει υπευθηνη δηλωση με το οπλο που θα κυνηγησης , δηλαδη εαν παει στο δασαρχειο για εξετασης αδειας θηρας , θα του πουν εαν εχει οπλο στο ονομα του , και εαν οχι , και κανει υπευθηνη δηλωση με το οπλο που θα κυνηγησει , θα χρειαστουν γιατροι παθολογοι και ψυχιατροι , και εαν καπια στιγμη αποφασιση να κυνηγηση με αλλο οπλο δικο μου με χαρτια φυσικα , απο αυτο που εχει δηλομενο οτι κυνηγα , τοτε τι γινετε , πολυ μπερδεμενα τα εχουν κανει τελικα
Απάντηση