ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Ιστότοπος www. IDIOGOMOSI .com και θεματικές κατηγορίες
ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Διαχειριστής ιστοσελίδας
Δημοσιεύσεις: 1376
Εγγραφή: 30 Αύγ 2021 16:04

ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Η κατηγορία ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ περιέχει τα εξής στοιχεία:

- ΒΑΣΙΚΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ -> https://www.idiogomosi.com/pages/idiogo ... asikou.php
- ΑΝΩΤΕΡΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ -> https://www.idiogomosi.com/pages/idiogo ... oterou.php
- ΑΝΩΤATΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ -> https://www.idiogomosi.com/pages/idiogo ... otatou.php
Δημήτρης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 01 Μαρ 2022 01:12

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από Δημήτρης »

καλησπέρα.. έχω μια μεγάλη απορεια. ξέρει κάποιος την διαφορά ανάμεσα στους κάλυκες maxam με τους υπόλοιπους;;; έχω ακούσει κατά καιρούς να λένε ότι οι maxam είναι κλάσης ανώτεροι αλλά δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω τον λογο
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Δημητρη καλημερα .Ολοι οι καλυκες αναλογα με τις παρτιδες ειναι καλοι,μετριοι, και κακοι .Αυτο δεν εχει να κανει με το καψουλι τους, αλλα με την ποιοτητα του πλαστικου τους και το μεταλο στον παφυλα τους .Υπαρχουν καλυκες που το πλαστικο τους, η το μεταλο τους ειναι πολυ λεπτο ,και καλυκες που το πλαστικο τους και το μεταλο τους ειναι μια χαρα σε ολες τις εταιρειες κατασκευης .Θα εχεις δει οτι πολλες φορες το μεταλο μετα την πυροδοτηση εχει φουσκωσει [λεπτο μεταλο ,σε μεγαλες πιεσεις φυσιγγιου ].Λεπτο και μαλακο πλαστικο, κατα το κλεισημο του φυσιγγιου φουσκωνουν τα σκαγια προς τα εξω .Ολα αυτα μας δειχνουν και την ποιοτητα των υλικων τους 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Δημήτρης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 01 Μαρ 2022 01:12

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από Δημήτρης »

ωραία μπορώ να πω ότι με καλύψεις αρκετά... επίσης δεν έχω καταλάβει πως επιλέγεις το μέγεθος του μεγάλου στον κάλυκα βάση με ποια κριτήρια;;; όσο πιο βαρύ σε γόμωση φυσίγγι θέλει μεγαλύτερη ενίσχυση;; και όσο πιο ψηλά σικωνεσται η πυρίτιδα τόσο πιο ψηλό μέταλο διαλέγω κ εγώ;
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αν καταλαβα καλα Δημητρη ρωτας για το υψος του μεταλου ? Οι καλυκες βασει του υψους του μεταλου εχουμε κωδικους Τ1, Τ 2, Τ3, Τ4, Τ5 .Οσο ποιο μεγαλο ειναι το βαρος των σκαγιων αυξανονται οι πιεσεις με αποτελεσμα να πηγαινουμε σε ποιο μεγαλο υψος του μεταλου .Αυτο βεβαια ειναι διαφορετικο απο το παχος του μεταλου .Π.Χ Σε ενα φυσιγγιο 30 γραμ μπορουμε να βαλουμε καλυκα με υψος Τ2, ενω σε φυσιγγιο 36 γραμ σκαγιων και πανω ,ξεκιναμε απο το Τ4 ,μεχρι το Τ5 .Πρεπει να ξερεις οτι τις αυξημενες πιεσεις τις κανουν τα βαρη των σκαγιων και οχι τοσο η πυριτιδα .Βεβαια το μεγαλο βαρος σκαγιων σε συνδιασμο με μεγαλη και εκτος στανταρ μεγαλη δοσολογια πυριτιδας, κανουν το φυσιγγιο επικινδυνο .Λογω αυξημενων πιεσεων πολλες φορες ανοιγει το μεταλο ,η αλλιωνεται με φουσκωματα αν δεν ειναι ενταξει στο παχος και το υψος το μεταλο του καλυκα .Παντως πρεπει να γνωριζεις οτι υπαρχει διαφορα μεταξυ καραμπινας και δικανου [πλαγιοκανο σουπερ ποζε ]ειδικα οταν εχουμε δικανο με αυτοματο εξωλκεα βαζουμε χαμηλο μεταλο γιατι το πολυ μεγαλο μεταλο σε συνδιασμο με τις πιεσεις δεν πεταει εξω τον αδειο καλυκα πολλες φορες γιατι φουσκωνει και κολαει μεσα στην θαλαμη .Ενω στην καραμπινα θελουμε ποιο ψηλο μεταλο ωστε κατα την πυριοδοτηση ο εξωλκεας της καραμπινας να πιανει στο μεταλο του καλυκα και οχι στο πλαστικο του [Τ2 ,Τ3 υψος ].Διαβασε με προσοχη αυτα που γραφει στην πρωτη σελιδα ο Νικολας ο Καββαδιας ,για τα σεταπ και τις πυριτιδες και θα σου λυθουν πολλες αποριες .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Δημήτρης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 01 Μαρ 2022 01:12

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από Δημήτρης »

ναι όσον αφορά τα σκάγια το ήξερα αυτό η απορεια που μου ελυσες ήταν η διαφορά στο μεγάλο που φαντάζουν με ποιο κριτήριο το διάλεγες αλλά δεν το είχα διασταυρώσει μέχρι τώρα ... η εταιρεία που θα προμηθευτώ τους άδειους κάλυκες θα μου δώσει και άλλα στοιχεία για το πάχος του πλαστικού π.χ?? εκτός απ' το μήκος του κάλυκα και το τ2 π.χ θα μου πει και σε τι πιέσεις η γραμμάρια γνώσεις αντέχει ο κάλυκας χωρίς να παραμορφωθεί η αυτό το ανακαλύπτω μόνος μου;
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Η εταιρεια δεν θα σου πει τιποτα .Αυτο θα το βρεις μονος σου ποιος καλυκας σου κανει για το σεταπ που θελεις να γεμισεις σε καψουλι και σε υψος μεταλου .Ενας καλυκας π.χ.Τ1 με Τ5 εχει οικονομικη διαφορα .Παρε και γεμισε τα δοκιμασμενα σεταπ που εχει ο Νικολας ο Καββαδιας τα οποια ειναι αναλυτικα https://www.idiogomosi.com/pages/idiogo ... iggia3.php .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Τα υλικα εχουν παρει την ανοδο ,και σε πολλες περιπτωσεις ειδικα οι πυριτιδες ειναι 100/100 επανω χωρια η ελληψη σε βασικες πυριτιδες .Δεν ξερω πια κατα ποσο αξιζει τον κοπο να χαλαμε υλικα στο σκοπευτηριο .Απαραδεκτη ειναι η κατασταση χωρις βεβαια να φταινε τα μικρομαγαζα λιανικης ,αλλα την μεγαλη ευθυνη την εχουν οι εμποροι χονδρικης και εισαγωγης . Δεν μπορω να καταλαβω τον λογο της τοσο μεγαλης αυξησης σε σχεση με την κατασταση που επικρατει .Πιστευω οτι ολα γινονται εσκεμενα ,και κλεβουν τον κοσμο . Η αυξηση ειναι βεβαια μικροτερη σε καλυκες, καψουλια, σκαγια,και συγκεντρωτηρες ,αλλα εχουν και αυτα αυξηση αλλα ειναι τεραστια στις πυριτιδες . :o 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Αγαπητοι φιλοι .Σημερα εκανα μια δοκιμη σε φυσιγγιο μακρυνων αποστασεων στην αποσταση των 60 μετρων .Το αποτελεσμα ηταν αριστο ,με ανοιγμα τουφεκιας σε αυτη την αποσταση 60 εκατοστων διαμετρου .Τα σκαγια ηταν νουμερο 6 και απλωμενη η τουφεκια αριστα χωρις κενα .Θα ξαναδοκιμαστει προσεχως και θα σας γραψω το σεταπ . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
Nektarios.M
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: 09 Σεπ 2021 19:16

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από Nektarios.M »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 21 Σεπ 2022 14:01 Αγαπητοι φιλοι .Σημερα εκανα μια δοκιμη σε φυσιγγιο μακρυνων αποστασεων στην αποσταση των 60 μετρων .Το αποτελεσμα ηταν αριστο ,με ανοιγμα τουφεκιας σε αυτη την αποσταση 60 εκατοστων διαμετρου .Τα σκαγια ηταν νουμερο 6 και απλωμενη η τουφεκια αριστα χωρις κενα .Θα ξαναδοκιμαστει προσεχως και θα σας γραψω το σεταπ . 8-)

Νικόλα καλό θα ήταν αν υπάρχει χρονογράφος, να δεις και από ταχύτητα τι λέει.
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Νεκταριε δεν εχω , αλλα απο την πειρα μου ειδα οτι ηταν πολυ γρηγορη η τουφεκια .Αυτο λεγαμε και με τον φιλο μας τον Χρηστο που καναμε τις δοκιμες μαζι .Το κακο ηταν οτι επιασε πολυ βροχη και δεν μπορουσα να ριξω και δευτερο φυσιγγιο .Την επομενη φορα που θα παω κυνηγι θα το ξαναδοκιμασω 8-) .
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από pericles »

Γιά να δούμε τί έφτιαξες πάλι Γέροντα :?: Αν δεν εχω τα υλικά να το φτιάξω θα μου δώσεις μερικά τον Οκτώβριο, οπως και μερικά απο εκείνα τα χαρτόνια για ρέλιαστό αλλά με νούμερα 5-6-7-8- :) :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ρε μαστορα το 6 το θελεις ? Βαλε το 9 αναποδα και θα γινει 6 . ;) :roll: :lol: :lol: :lol: Ηθελα να ηξερα με το νουμερο 5 τι θηραματα θα κτυπησεις ? Σιταριθρες ? Βαλε δραμια για τις σιταριθρες . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από pericles »

Βρέ Γέροντα εσένα τι σε νοιάζει αν ρίξω στις ψηλωμένες φάσες και τα αγριοπερίστερα με 5αρια :?: ;) :) :)
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
Βέρροιος Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: 06 Σεπ 2021 18:19

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από Βέρροιος Γιώργος »

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έγραψε: 21 Σεπ 2022 14:01 Αγαπητοι φιλοι .Σημερα εκανα μια δοκιμη σε φυσιγγιο μακρυνων αποστασεων στην αποσταση των 60 μετρων .Το αποτελεσμα ηταν αριστο ,με ανοιγμα τουφεκιας σε αυτη την αποσταση 60 εκατοστων διαμετρου .Τα σκαγια ηταν νουμερο 6 και απλωμενη η τουφεκια αριστα χωρις κενα .Θα ξαναδοκιμαστει προσεχως και θα σας γραψω το σεταπ . 8-)
δώσε πόνο λεβεντοπαππού!! 8-) ;)
Άβαταρ μέλους
pericles
Δημοσιεύσεις: 1350
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 07:30
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από pericles »

Πρόεδρε ο Γεροντάκος μας το κρατά κρυφό μέχρι να δοκιμάσει και στα καλαμάρια :D :D :D :D
Σαράντα χρόνια Ιδιογόμωση σε Διαμέτρηματα 12-16-20-28-36
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

pericles έγραψε: 27 Σεπ 2022 07:52 Πρόεδρε ο Γεροντάκος μας το κρατά κρυφό μέχρι να δοκιμάσει και στα καλαμάρια :D :D :D :D
Ευτυχως που εχω και μαρτυρες μαζι μου στις δοκιμες ,και μπορεις να επιβεβαιωσεις αν τα πραγματα ειναι οπως τα λεω . ;) :D :D :D Πρεπει πρωτα να ειμαι σιγουρος 1000/100 οτι ειναι ασφαλες ,και μετα θα το πω ,οπως κανω παντα . ;) 8-) Στα καλαμαρια εχω αλλα ετοιμα σεταπ ,αρκει να μας ερθουν φετος ,γιατι απο ορτυκια τα πραγματα ειναι χαλια μεχρι τωρα τουλαχιστον εδω στην Αττικη και δεν βλεπω ποτε μπορει να περασουν αφου οι ημερομηνιες περνανε σιγα σιγα . :( :( :(
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ » 13 Οκτ 2022 13:04

Λοιπον αγαπητοι φιλοι ,πριν λιγο καιρο ειχα γραψει για ενα σεταπ οτι του εκανα δοκιμες ,και μολις θα εβγαζα ασφαλη συμπερασματα ως προς την ΑΣΦΑΛΕΙΑ του και την συμπεριφορα του θα σας το ελεγα .Το σεταπ αυτο ανοιγει η τουφεκια του στα 60 περιπου μετρα με αριστη κατανομη διαμετρου περιπου 60 εκατοστα .Το σεταπ αυτο ειναι με MB 32 με 2000 καψουλι καλυκα CHEDITTE και πυριτιδα στο 1,70 χ33 γραμμαρια σκαγια νουμερο 7 [εκανα εγω την δοκιμη] .Τωρα για συγκεντρωτηρα χρησιμοποιησα LB6 κομενο στα 30 χιλιοστα ,μεσα στον πυθμενα του εβαλα ενα χαρτονακι 2 χιλιοστα CAL 20 [το εκοψα με σγρομπια ]και το εβαλα αναποδα οπως βαζουμε τον TUBO .Πανω στην πυριτιδα εβαλα ενα ΒΙΟR GUALANDI 18 και το εκλεισα με ρελι με το IOS στροφειο . 8-) Δοκιμαστε το για μακρυνες τουφεκιες περα των 50 μετρων ειναι αριστο .Καλες δοκιμες .Οι δοκιμες μου συνεχιζονται σε αλλα σεταπ 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Ενας αγαπητος φιλος μας εδω στο ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ μου εστειλε χθες και το παρελαβα ενα μεγαλο δωρο για μενα με τρεις διαφορετικες πυριτιδες πολυ παλιες τουλαχιστον 50 χρονων .Η μια ειναι JK6 BOFORS ,οι αλλες δυο ειναι η μια MYLERITTE [αγαπημενη μου πυριτιδα στα πρωτα χρονια μου στην ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ ],και η αλλη SOKOL Ρωσιας .Τωρα εχω αρκετους χαρτινους καλυκες με καψουλι φερμε και θα ξεκινησω να φτιαξω μερικα φυσιγγια [οχι πολλα ]ρελιαστα για ευγενη θηραματα .Να ειναι καλα ,και αισθανομαι την υποχρεωση να τον ευχαριστησω δημοσια για αυτη την χειρονομια του .Αυτα μου δινουν πολλα χρονια ζωη εμενα ,να καθομαι και να ασχολουμαι με τετοια παλαια πραγματα :D :D :D :P :P :P
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δημοσιεύσεις: 3543
Εγγραφή: 01 Σεπ 2021 11:25
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ

Re: ΑΣΦΑΛΗ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ »

Χθες ειχα παει στο σκοπευτηριο με τον φιλο μας τον Περικλη και τον φιλο μας τον Χρηστο και ριξαμε μια πουλα με τα φυσιγγια που εχω γεμισει με την PSB1 με την συνταγη του Νικολα του Καββαδια στο πεντασταδιακο 1,70χ32 με 2000 καψουλι σε νουμερο σκαγιων 8 1/2 .Αυτο που ειδα ειναι οτι ειναι αριστο στα σπασιματα ,και εκανα πολυ καλο σκορ .Τωρα θα γεμισω ενα κουτι παλι που θα το ριξω στα μπασιματα τσιχλας .Αυτο που ειδα ειναι οτι θελει λιγο πατημα για να αποδοσει αριστα . 8-)
ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .
Απάντηση